آتش سوزی کالیفرنیا ، وزش بادها چالشی برای آتش نشانان است


سانتا باربارا ، کالیفرنیا – تغییر باد چالش های جدیدی را برای آتش نشانان ایجاد کرده است که در کوه های سواحل جنوبی کالیفرنیا با آتش می جنگند ، مزارع و خانه های روستایی را تهدید کرده و بزرگراه اصلی را برای چند روز بسته است.

آتش سوزی آلیسال بیش از 24 مایل مربع از چارارال متراکم را در کوههای سانتا یونز در غرب سانتا باربارا سوزاند. محدودیت چهارشنبه شب تنها 5 درصد بود.

به گفته سرویس آتش نشانی ، اگرچه منطقه زیبا در امتداد ساحل اقیانوس آرام کم جمعیت است ، اما آتش سوزی بیش از 100 خانه ، دام و دیگر ساختمان ها را تهدید کرده است.

نیروهای آتش نشانی از رانچو دل سلو که زمانی متعلق به رونالد و نانسی ریگان بود و در دوران ریاست جمهوری وی به کاخ سفید غربی معروف بود ، دفاع کردند. ریگان در 688 هکتار (278 هکتار) بر فراز کوههایی قرار دارد که رهبران جهان را پذیرفته است ، بر فراز آتش سوزی های متراکم چاپارال و علف.

آتش سوزی آلیسال ، که از 11 اکتبر آغاز شد ، بیش از 24 مایل مربع از کالیفرنیا را در بر گرفت.
آتش سوزی آلیسال ، که از 11 اکتبر آغاز شد ، بیش از 24 مایل مربع از کالیفرنیا را در بر گرفت.
AP

جسیکا جنسن ، معاون رئیس و کارمند بنیاد جوان آمریکایی گفت: به گفته کارکنان مزرعه ، آتش چهارشنبه شب نیم مایلی دورتر بود ، اما این قسمت از آتش کمتر از بقیه فعال بود. در حال حاضر در مزرعه کار می کند

جنسن در ایمیلی به آسوشیتدپرس گفت: “ما سپاسگزاریم که در املاک و مستغلات ریگان رنجی رخ نداد. خود مزرعه هنوز هم بسیار محافظت می شود.”

به گفته سازمان جوانان محافظه کار ، این منطقه از سال 1955 تاکنون سوخته نشده است.

خدمه برای اطفای حریق در گلتای کالیفرنیا تلاش کردند ، جایی که رانچو دل سیلو ، معروف به کاخ سفید غربی در دوران ریاست جمهوری رونالد ریگان ، در آن قرار داشت.
خدمه برای اطفای حریق در گلتای کالیفرنیا تلاش کردند ، جایی که رانچو دل سیلو ، معروف به کاخ سفید غربی در دوران ریاست جمهوری رونالد ریگان ، در آن قرار داشت.
AP

بنیاد در بیانیه ای اعلام کرد که ماشین های آتش نشانی متعلق به دامداری بوده و مواد مقاوم در برابر آتش در اطراف سازه های آن پاشیده شده است. این هلیکوپترها پر از آب یکی از دو دریاچه در مزرعه بودند.

خدمه همچنین از Exxon Mobil Corp. در دره بازدید کردند که در آتش سوخت. از کارخانه فرآوری گاز محافظت کرد.

آتش سوزی روز دوشنبه در نزدیکی مخزن علیسال رخ داد و بادهای شدید از شمال کوه ها را فرا گرفت و 101 ایالات متحده را مجبور کرد در بخش غربی شهرستان سانتا باربارا بسته شوند. در یک نقطه ، آتش از بزرگراه چهار خط خارج شد و به ساحل رسید. تعطیلی رانندگان خودروها را مجبور کرد در مسیرهای کوچکتر بچرخند.

اندرو مدسن ، سخنگوی سرویس جنگل های ایالات متحده می گوید که صندوق عقب می تواند تا آخر هفته بسته بماند.

آتش نشانان مشغول به کار در مناطق کوهستانی و ناهموار با کمک بیش از دوازده تانکر هوایی حامل آب و هلیکوپتر که در طول روز در زیر وزش باد آرام به آسمان بازگشتند ، مورد کمک قرار گرفتند. جیم هریس ، رئیس اداره آتش نشانی جنگل های ملی لوس پادرس ، گفت که تغییر باد می تواند هواپیماها را روی زمین قرار دهد.

هریس می گوید: “وقتی باد تغییر می کند ، این خطرناک ترین و مهمترین زمان آتش سوزی است زیرا جهت به سمت ما تغییر می کند.”

به گفته وزارت امور خارجه جنگلداری و حفاظت از آتش ، آتش سوزی 2021 حدود 3900 مایل مربع را از بین برد.
به گفته وزارت خارجه جنگلداری و حفاظت از آتش ، آتش سوزی 2021 حدود 3900 مایل مربع را از بین برد.
AP
آتش نشانان در 13 اکتبر 2021 در خطوط راه آهن در گولتا ، کالیفرنیا کار خواهند کرد.
آتش نشانان در 13 اکتبر 2021 در خطوط راه آهن در گولتا ، کالیفرنیا کار خواهند کرد.
AP

سرویس هواشناسی ملی اعلام کرد چهارشنبه شب مرحله جدیدی از باد در سواحل جنوب شرقی شهرستان سانتا باربارا خواهد بود و انتظار می رود خطر آتش سوزی در جاهای دیگر در کالیفرنیا افزایش یابد.

انتظار می رود هشدارهای پرچم قرمز به دلیل باد و رطوبت کم در فضای داخلی کالیفرنیای شمالی روز پنجشنبه اعمال شود. پیش بینی کنندگان همچنین در حال برنامه ریزی برای اعلام هشدار آتش سوزی در جنوب شرقی کالیفرنیا در روز جمعه هستند زیرا انتظار می رود بادهای سانتا آنا در حال توسعه باشد.

Pacific Gas & Electric روز پنجشنبه اعلام کرد برای جلوگیری از آتش سوزی جنگل های ناشی از آسیب به خطوط برق در 13 ایالت کالیفرنیا ، باید برق را خاموش کند. منبع تغذیه حدود 25000 مشتری که روز دوشنبه در اثر طوفان قطع شده بودند ، دوباره برقرار شد.

به گفته وزارت جنگلداری و حفاظت از آتش سوزی ، آتش سوزی جنگل ها در کالیفرنیا امسال بیش از 3900 مایل مربع را در برگرفته و بیش از 3600 خانه ، مشاغل و دیگر ساختمان ها را ویران کرده است.

خشکسالی تاریخی مرتبط با تغییرات آب و هوایی در غرب آمریکا ، مبارزه با آتش سوزی جنگل ها را دشوار کرده است. میلیون ها درخت تنها در کالیفرنیا مرده اند. دانشمندان می گویند تغییرات آب و هوایی در 30 سال گذشته باعث گرمتر و خشک تر شدن غرب شده است و همچنان باعث آتش سوزی شدید آب و هوا و جنگل های مکرر و ویرانگر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید