آزمون استخدامی بخش خصوصی؛ به دنبال کار برای بیکاران هستید یا درآمدی نجومی برای برگزارکنندگان؟


آزمون استخدامی در بخش خصوصی

رویداد ۲ سایه مکیآزمون استخدامی و استخدامی برای ششمین سال متوالی در بخش خصوصی برگزار می شود. محمود کریمی بیرانوند، معاون اشتغال وزارت کار گفت: ۱۵ میلیون نفر واجد شرایط کار در بخش خصوصی، بیکاران، افراد کم درآمد، افراد شاغل در مشاغل غیررسمی، افراد بی انگیزه و بیکار هستند. مخاطبان اصلی آزمون “.

همانطور که در فرم ثبت نام درج شده است، هر نفر برای شرکت در آزمون باید ۱۹۹۰۰۰ تومان بپردازد. اگر از ۱۵ میلیون واجد شرایط فقط ۲۰۰ هزار نفر در این آزمون شرکت می کردند، متقاضیان برای شرکت در این آزمون حدود ۴۰ میلیارد تومان هزینه می کردند!

برگزارکنندگان آزمون در مورد هزینه آن گفتند: هزینه ثبت نام مصوب برای شرکت در این آزمون صرفاً به عنوان خرید بسته خدمات جامع و اختصاصی شامل تست های سنجش شخصیت، دانش و مهارت شما و همچنین ارائه راهنمای حرفه ای فردی می باشد. گزارش بر اساس شایستگی های حرفه ای جمع آوری شده و یکی از شرکت های بخش خصوصی ایالتی است که با توانایی ها و مهارت های شما مطابقت دارد.

با این حال، همانطور که وزارت کار قبلاً از رگولاتورها انتقاد کرده بود، اعلام کرد که “نه مبنای تعداد ثبت نام کنندگان دریافتی مشخص است” و نه “رویه آزمون خود اعتبار قانونی دارد”.

آزمون استخدامی بخش خصوصی؛ تست بدون گارانتی اجرایی

آزمون استخدامی در بخش خصوصی در سال های گذشته برگزار می شد، اما در آن سال ها معلوم نبود نتیجه چه بوده و اساساً از بین چند میلیون نفری که در این آزمون شرکت کرده اند، هیچ کدام تعیین شده اند. مهمتر از همه، آزمون بخش خصوصی عملکرد را تضمین نمی کند. این بدان معناست که بر خلاف آزمون استخدامی دولتی، هیچ شرکت خصوصی ملزم به پذیرش افرادی نیست که در این آزمون قبول شده اند. با این حال، هر سال یک امتحان گرفته می شود و هر سال مبلغ زیادی توسط همه متقاضیانی که امیدوار به یافتن شغل هستند پرداخت می شود!

جدای از اینها، سؤالات دیگری نیز وجود دارد؛ از جمله اینکه فردی که در آزمون شرکت می کند یا در چه شهری مشغول به کار می شود؟ در هر شهر و استان چند فرصت شغلی و چند شرکت وجود دارد؟

مهمتر از آن اینکه شرکت های خصوصی در کشور چه دلیلی دارند که فرآیند استخدام را به یک شرکت خصوصی دیگر برون سپاری کنند؟ مثلا چه دلیلی دارد که مثلا مادیران یا اسنووا به جای سوال تخصصی و استخدام این کار را به دیگری می سپارند؟ یا مثلا چرا دیجی کالا یا اسنپ باید فرآیند استخدام را به شرکت دیگری بدهند؟ آیا اطلاعاتی که این شرکت ها از نیروی کار خود می خواهند از طریق این آزمون به دست خواهند آمد؟

نظارت بر درآمدهای هنگفتی که به دست می آید بر عهده کیست و این درآمدهای میلیاردی به جیب چه کسانی می رود؟ این گزارش تحلیلی از این سوالات و ده ها سوال دیگر است که از سوی شرکت کنندگان در آزمون نیز مطرح شده است.

واکنش وزارت کار به آزمون های بخش خصوصی

سوالات و شبهات مختلفی وجود داشت که باعث زیر سوال بردن آزمون در دوره های قبلی وزارت کار شد. اداره ارشاد و کاریابی وزارت کار که رسماً متولی این امور است، مانند چندین دوره مختلف، طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: آزمون بخش خصوصی مورد تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیست. “

وزارت کار برای اولین بار در ۱۳ مهر ۱۳۹۵ اعلام کرد: «شرکت در آزمون استخدامی در بخش خصوصی با توجه به دعوت از متقاضیان کار برای ثبت نام و شرکت در آزمون استخدامی برای شناسایی بیکاران خصوصی غیرقانونی است. شرکت ها به دلیل نداشتن مجوز.»

و در دومین سال برگزاری این آزمون، خبرگزاری مهر به نقل از وزارت کار اعلام کرد: «وزارت کار نقشی در برگزاری این آزمون ندارد و فعالیت آن را تایید نمی‌کند و استفاده از نشان و نام این وزارتخانه توسط مسئول آزمون غیرقانونی است و تخلف است.» اما در آن دوره مجدداً آزمون گرفته شد.

در حالی که در دوره های گذشته این آزمون مورد تایید وزارت کار قرار نمی گرفت، در این دوره وزارت کار به طور رسمی از آن حمایت کرد و این موضوع انتقادات بسیاری را برانگیخت. از جمله اینکه این بار حتی رئیس نقد به سراغ برگزارکنندگان چنین آزمونی رفت و این سوال را مطرح کرد که با وجود مخالفت رسمی دولت چه کسانی توانستند دولت را به حمایت از آن ترغیب کنند؟

چه کسی بخش خصوصی را امتحان می کند؟

برگزارکننده آزمون یک شرکت خصوصی به نام «موسسه میزان گستران شریف» است. محمد حسین کمری، دبیر هیئت سیاست های آزمون های استخدامی بخش خصوصی و مدیرعامل موسسه میزان گستران شریف که این نشست را برگزار کرد، گفت: این رویداد با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می شود. تست.

اگرچه هیچ حمایتی از سوی وزارت کار صورت نگرفت، اما معاون علمی رئیس جمهور با حمایت ضمنی اعلام کرد که هیچ نقشی در آن ندارد. پرویز کرمی، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در آن زمان سورنا ستاری گفت: «معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برگزاری این آزمون حمایت کرد، اما در آن شرکت نکرد». این سخنان در حالی مطرح شد که عبدالستار معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری چندین بار از آزمون استخدامی سکتور خصوصی بازدید کرد.


بیشتر بخوانید: شوخی نیست/ همکاری گروه تلاش، مجال علیما و وزارت کار برای ارتقای تحولات فرهنگی!


شرکت تراز جوستران شریف

مخالفت وزارت کار با برگزاری آزمون استخدامی در بخش خصوصی

بیشتر بخوانید: هیئت ۴۳ نفره وزارت کار و نمایندگان مجلس برای شرکت در کنفرانس آنلاین به سوئیس سفر کردند + اسناد


علی آق محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، پرویز کرمی قائم مقام دبیر مرجع علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهدی صفری نیا رئیس وقت پارک فناوری وردیس و محمدرضا سپهری رئیس پژوهشگاه کار و اجتماعی امنیت. حمیدرضا امیرینا رئیس کمیته اقتصاد دانش بنیان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اعضای شورای سیاستگذاری این آزمون در اولین دوره از برگزاری آن هستند.

همچنین محسن رضایی از مدیران صداوسیما، غلامرضا سلیمانی معاون اسبق نواحی صنعتی، سید محمد صاحبکر خراسانی رئیس سابق امور بنگاه ها و موسسات دانش، سید محمد حسین سجادی نیری معاون اسبق مرکز ریاست جمهوری نیز حضور داشتند. همکاری های فناورانه و نوآوری ها و محمدحسین قمری، رئیس یکی از دیگر اعضای هیئت سیاست گذاری آزمون، کلانتری بود که این آزمون را انجام داد.

هر چند امروز دیگر نامی از اعضای این شورا برده نمی شود و مشخص نیست که آیا تغییری در ترکیب اعضای این شورا رخ داده است یا خیر، اما توجه به جایگاه و تشکیلات هر یک از این افراد باعث ایجاد می شود. انتظار اینکه امتحان گرفته شده باشد نباید هیچ ابهامی وجود داشته باشد، اما رمز و راز از سال اول و دوم ظاهر شده است.

آزمون بخش خصوصی

نکته جالب توجه این است که نگاهی به رسانه ها نشان می دهد که هر بار آمار و اطلاعاتی از نتایج این آزمون منتشر می شود دقیقا یک سال و نزدیک به شرکت در آزمون جدید؛ دلیل این امر این است که باید از برگزارکنندگان آزمون پرسید که آیا این اطلاعیه ها به ویژه در روزهای نزدیک به آزمون جدید، راهی برای تشویق متقاضیان به شرکت در آزمونی نیست که نتیجه و البته ضمانت اجرای آن نامشخص است؟

این اطلاعات و آمار تعداد متقاضیان و کارفرمایان در حالی منتشر شده است که یکی از انتقادات برگزارکنندگان آزمون عدم درخواست نیروی کار از سوی کارفرمایان است که نام آنها در دفترچه آزمون درج شده است!

حسین کریمی، دبیر انجمن صنفی موسسات غیردولتی اشتغال و هدایت شغلی کشور در سال ۱۳۹۷ اظهار داشت: «بیشتر از ۵۰۰۰ شرکت دانش‌آموزی که اسامی آنها در بروشور منتشر شده است، درخواست کارمندی برای این آزمون ارسال نکرده‌اند. اصولاً درخواست استخدام پرسنل نکنید.»

برگزارکنندگان پاسخ دادند که «فرآیند جذب نیرو در شرکت‌های خصوصی با نهادهای دولتی کاملاً متفاوت است و در شرکت‌های خصوصی جذب بر اساس نیاز و با سرعت بالا انجام می‌شود و بنابراین فرآیند معرفی برندگان آزمون استخدامی انجام می‌شود. در بخش خصوصی برای شرکت ها. همچنین در طول سال و بر اساس اعلام نیاز شرکت ها انجام می شود».


بیشتر بخوانید: آقازاده ها چگونه نبض اقتصاد ایران را در دست گرفتند؟


اما انتقاد اصلی برگزارکنندگان آزمون این بود که «موسسه آزمون گستران شریف» مجوز لازم برای برگزاری چنین آزمونی را ندارد، زیرا بر اساس «قانون مجازات استخدامی در جستجوی کار و مشاوره شغلی بدون مجوز کار» مصوب شورای اسلامی سال ۱۳۸۰ و همچنین بر اساس «آیین نامه اجرایی» همان قانون مصوب ۱۳۸۶ هیأت وزیران، «کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که به کاریابی می پردازند باید مجوز کاریابی از وزارتخانه را دریافت کنند. تعاون کار و رفاه اجتماعی.»

آیین نامه آیین نامه آزمون استخدامی

جریمه شرکت در کاریابی و مشاوره شغلی بدون مجوز کار

نگاهی به اطلاعیه تاسیس موسسه میزان جوستر شریف نشان می دهد که “رویه آزمون استخدامی” در شرح ماموریت این موسسه لحاظ نشده است.

صدور مجوز موسسه میزان جوستر شریف

جواز تاسیس موسسه میزان گستر شریف

پس از اعتراض وزارت کار به نبود «مجوز آزمون کار»، مدیران این مؤسسه برای دریافت مجوز با شرح وظیفه «کاریابی واقعی» تلاش می کنند. اطلاعات رویداد۲۴ نشان می دهد که نام مؤسسه جدید مؤسسه استخدام کرزمه بوده است.

به گزارش رویداد۲۴، مجوز موسسه کارزیما در سال ۱۳۹۵ صادر شد اما در سال ۱۳۹۶ مجوز آن لغو شد.محمد حسین کمری، دبیر آزمون استخدامی بخش خصوصی در گفت و گو با خبرگزاری ایلنا تایید کرد. در سپتامبر ۲۰۱۸، لغو مجوز، و حتی از پیگیری برای لغو مجوز اطلاع داد. البته نام شرکت «کارزما» به عنوان شرکت لغو شده ذکر نشد.

وی در این گفت‌وگو می‌گوید: «این گروه در سال ۱۳۹۵ نیز اقدام به اخذ مجوز کار کردند، اما پس از برگزاری نوبت دوم آزمون استخدامی بخش خصوصی، مسئولان وزارت کار در جلسات متعدد تأیید کردند که نیازی به اخذ کار نیست. مجوز شرکت در این آزمون را ندارند و پس از مدتی بدون ذکر دلیل مستند و تنها با اشاره به برخی فشارها مجوز مذکور را به مدت ۶ ماه تعلیق کردند که این امر موجب قانونی شدن کارشناسان این گروه شد. حق شکایت دارند.» به اطلاع دیوان عدالت اداری در این خصوص اقدامی است که توسط وزارت کار انجام می شود.

دلیل ابطال پروانه این شرکت مشخص نیست اما شاید به دلیل برگزاری آزمون استخدامی بوده است، چون طبق قانون اولاً پروانه کار فیزیکی فقط مربوط به استان است و انجام دادند. شما حق شرکت در آزمون سراسری را ندارید.

برای حل مشکل صدور مجوز، مدیران این شرکت در حال ثبت موسسه جدیدی به نام موسسه الکترونیک کرزاما هستند. طبق قانون موسسه الکترونیک هیچ محدودیتی برای شرکت در آزمون سراسری وجود ندارد. مجوز این شرکت در تیرماه ۱۳۹۶ با نام «صالح ولی زاده» توسط وزارت کار صادر شد. نام «صالح ولی زاده» و «محمدحسین قمری» در اطلاعیه تأسیس موسسه «میزان گستران کارپیهان» آمده است. (میزان گستران کهنه یکی از زیرمجموعه های هم گروه میزان گستران شریف است)

میزان گسترش تاجر

اعلام تدوین طرح توسعه برای یک کارآفرین

آزمون استخدامی در بخش خصوصی هر ساله به این شکل برگزار می شود و اگرچه در سال های مختلف باعث واکنش وزارت کار شد اما منعی برای برگزاری آن وجود نداشت! با این توصیف، وزارت کار ابتدا باید پاسخ دهد که چگونه ضمانت اجرایی نداشته است؟ و چه تفاوتی با هم داشتند که حتی در مقام قوه مجریه هم پرونده را از طریق قضایی پیگیری نکردند؟ دلیل این عدم پیگیری قانونی مشخص نیست و تاکنون با تغییر دولت و همچنین تغییر مدیران وزارت کار، پاسخ این سوال نیز مشخص نیست.

در گزارش شبکه فناوری و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، خبرآنلاین نوشت: ۱۶۷ هزار داوطلب در پنجمین دوره آزمون استخدامی بخش خصوصی شرکت کردند و بیش از ۳۳ هزار داوطلب دعوت به کار شدند. نزدیک به ۴۹۰۰ شرکت و موسسه.» این خبر یعنی حدود ۲۰ درصد از ثبت نام کنندگان مشغول به کار هستند.

همانطور که در سرشماری سال ۱۳۷۸، یعنی چهارمین دوره امتحانی آمده است، “۹۱۰۰۰ نفر مورد آزمایش قرار گرفتند که از این تعداد ۳۷۰۰۰ نفر دعوت به کار شدند.” این آمار به این معنی است که بیش از ۴۰ درصد از ثبت نام کنندگان مشغول به کار هستند.

در این میان دو سوال مطرح می شود؛ اول اینکه آمار اشتغال ۴۰ درصدی برای افراد جویای کار چقدر واقعی است؟ علاوه بر این، استفاده از این تعداد آمار بسیار زیاد و اغراق آمیز به نظر می رسد و هیچ کس نیز آن را تأیید نکرده است. به عبارت دیگر، اگر این گروه بتواند تنها در دو مورد آزمون برای ۷۰ هزار نفر شغل ایجاد کند، وزارت کار باید از چه دلیلی شکایت کند؟ مگر اینکه در آمار اعلام شده از سوی این نهاد شکی وجود نداشته باشد.

طبق اعلام وزارت کار، شرکت میزان جوستران شریف تنها شرکت برگزار کننده آزمون استخدامی در بخش خصوصی نبود و شرکت های دیگری نیز این آزمون را انجام دادند. نقطه مشترک همه شرکت ها این است که وزارت کار به همه شرکت هایی که تجارت غیرقانونی انجام داده اند برچسب تخلف زده است. به این ترتیب هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان کار در آزمونی شرکت می کنند که اعتبار کاری آن مشخص نیست و معلوم نیست هزینه نجومی شرکت در آزمون را چه نهادها و افرادی بپردازند!

آزمون استخدامی در بخش خصوصی

آزمون استخدامی در بخش خصوصی

نظر وزارت کار در مورد آزمون استخدامی در بخش خصوصی