آغاز پرداخت معیشت ۵۰۰۰ کشتارگاه بدون شغل و درآمد


آغاز پرداخت معیشت 5000 کشتارگاه بدون شغل و درآمد

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز جمعه ۲۳ مردادماه با هدف دیدار با خانواده معظم شهدا و حضور در یادواره شهدای روستای فافس وارد شهر اراک در استانداری مرکزی شد. توسط استاندار و مسئولان منطقه


به گزارش ایلنا به نقل از ایثار، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در بدو ورود به منطقه مرکزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حضور در جمع متقیان و عاشقان شهدا در منطقه مرکزی باعث افتخار است. و هدف اولیه از سفر به استان مرکزی برای شرکت در یادواره شهدا است.» در روستای ففس همزمان فرصتی شد تا مسائل و مشکلات مربوط به بنیاد شهید و امور ایثارگران را با همدیگر گفتگو کنیم. مسئولان استانداری


وی افزود: متأسفانه اخیراً سیل سراسری رخ داده است و در این سفر از این مناطق در استان مرکزی حتی در صورت نیاز از مسائل مربوط به مناطق سیل زده بازدید می شود و استان در هیئت دولت پیگیری می شود.


معاون رئیس جمهور و در خصوص تغییر شرایط فرزندان شاهد گفت: مشکلی در این زمینه در دستگاه های دولتی وجود ندارد و دستگاه های اداری و استخدامی این موضوع را پیگیری کرده و رو به اتمام است.


وی ادامه داد: در خصوص تغییر وضعیت ایثارگران در نهادهای دولتی و غیردولتی به خصوص در مورد شرکت ها مشکلاتی وجود دارد، اما در این زمینه قانون وجود دارد و پیگیری ها در حال انجام است و مراجع قضایی هم هستند. اختیار برای تحقیق و ارجاع قربانیان، این یک حق قانونی مهم است. قطعاً شهدا می توانند با مراجعه به قوه قضائیه قضاوت کنند و البته درست نیست که این عزیزان برای احقاق حق خود متضرر شوند و اگر این حق به درستی و بدون همبستگی نیرو و تشکیلات داده شود، امیدواریم همه سازمان ها به این تعهد قانونی عمل خواهند کرد.


رئیس بنیاد شهید در پاسخ به سوالی مبنی بر بیمه تکمیلی ایثارگران گفت: برنده این مناقصه طبق قانون مشخص می شود و برای این پوشش درمانی مبلغ مناسبی برای فرد اخذ می شود. مشکل فعلی تامین مالی این قرارداد توسط سازمان برنامه و بودجه است که در بودجه سالانه فقط دو سوم مبالغ لازم پیش بینی شده است، مابقی باید از طریق سایر منابع توسط سازمان برنامه و بودجه تخصیص یابد.


معاون رئیس جمهور اضافه کرد: خوشبختانه با کمک دولت و مجلس میزان حقوق والدین شهدا و کمک معیشتی جانبازان حدود ۶۰ درصد افزایش یافته است، جانبازان بدون شغل و درآمد شناخته می شوند و حدود ۵۰۰۰ نفر کمک معیشتی پرداخت می شود. جانبازان جدید بدون کار و درآمد نیز راه اندازی شده اند.


به گزارش رسیده، «ریحانه ظهروند» فرزند شهید مدافع حرم «محمد زهیروند» از ورود دکتر قاضی زاده الهاشمی به منطقه مرکزی استقبال کرد.


فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی گفت: مهمترین برنامه امروز حضور در روستای وفاس و شرکت در اجلاسیه شهدای وفاس است همچنین بازدید از روستای آهنگران و دیدار با خانواده شهدا این روستا است. در حادثه سیل اخیر آسیب دیده است.


وی افزود: مسائل و مشکلات مربوط به خانواده شهدا و ایثارگران نیز در سفر دکتر قاضی زاده به منطقه مرکزی بررسی می شود تا در صورت امکان دستور رفع موانع صادر شود.


انتهای پیام/