آلودگی پلاستیکی در اقیانوس در حال افزایش است – چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید


پایداری بخشی جدایی ناپذیر از تصویر برند HUM است. این ارزشی است که ما مجبوریم با ابتکارات و استراتژی های جدید با متحدان همفکر خود پیش برویم.

همانطور که در روز زمین 2021 اعلام کردیم ، HUM بسته خود را به 100 درصد پلاستیک محدود به اقیانوس تغییر می دهد تا آلودگی پلاستیک و تأثیر ما بر محیط زیست را کاهش دهد.

اکنون خوشحالیم که همکاری جدید خود را با بنیاد Surfrider ، یک سازمان غیر انتفاعی که به حفاظت از اقیانوس ها ، امواج و سواحل ما برای همه مردم از طریق شبکه ای از فعالان قوی اختصاص داده شده است ، اعلام کنیم. با هم ، ما آگاهی را در مورد مضرات آلودگی پلاستیک و راه هایی که می توانید تغییرات مثبتی ایجاد کنید ، افزایش می دهیم.

در مورد مضرات مختلف آلودگی پلاستیکی و نحوه مشارکت در حفاظت از اقیانوس ها و به طور کلی محیط زیست بیشتر بدانید.

آلودگی میکروپلاستیک هنگام تمیز کردن ساحل

آلودگی پلاستیکی چیست؟

آلودگی پلاستیکی شامل تجمع مواد پلاستیکی در محیط است که می تواند بر منابع طبیعی ، حیات وحش و سلامت انسان تأثیر منفی بگذارد. پلاستیک ها زیست تخریب پذیر نیستند ، به این معنی که تقریباً همه پلاستیک ها هنوز هم امروزه وجود دارند ، بیشتر آنها به شکل آلودگی هستند.

تولید مداوم پلاستیک بکر منجر به عواقب ناشی از تکثیر این مواد می شود ، بنابراین لازم است در مورد این موضوع بیشتر بدانید و از آنجا اقدام کنید.

چرا آلودگی پلاستیکی اقیانوس مهم است؟

این یک چیز است که بدانیم آلودگی پلاستیکی در اقیانوس یک مسئله جدی است ، اما مواجهه با آمار واقعی این مشکل کاملاً متفاوت است.

در اینجا برخی از حقایق و ارقام وجود دارد که شما را شگفت زده خواهد کرد:

 • اقیانوس 71 درصد از سطح زمین را پوشش می دهد و بیش از 96 درصد از منابع آبی آن را در اختیار دارد. سالانه 8 میلیون تن پلاستیک وارد اقیانوس می شود که 80 درصد زباله های دریایی را تشکیل می دهد و حیات و بقای گونه های اقیانوس را تهدید می کند.
 • وقتی پلاستیک به محیط طبیعی وارد می شود ، به جای تجزیه بیولوژیکی ، که حتی با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است ، می پوسد یا به قطعات کوچک تبدیل می شود. این ریزپلاستیک ها سپس در هوا ، خاک و حتی در آب ، غذا و بدن ایجاد می شوند.
 • هنگامی که میکروپلاستیک ها در بدن جمع می شوند ، دانشمندان معتقدند که می توانند خطرات سلامتی مانند اختلالات غدد درون ریز و عدم تعادل هورمونی ، خطرات برای اندام های حیاتی و سیستم عصبی ، اختلالات ایمنی ، مشکلات باروری و موارد دیگر را به همراه داشته باشند.

همانطور که می بینیم ، جریان آلودگی پلاستیکی که امروزه وجود دارد ، پایدار نیست زیرا اثر دومینو ایجاد می کند ، محیط زیست ، عرضه جهانی غذا و آب و سلامتی خود را به خطر می اندازد. بر اساس گزارش سال 2020 ، اگر اقدامات جدی انجام نشود ، میزان آلودگی پلاستیکی در اقیانوس تا سال 2040 سه برابر می شود.

خبر خوب این است که ما نمی توانیم اقیانوس های خود را نجات دهیم و مشکل آلودگی پلاستیکی را کاهش دهیم ، اما تنها در صورتی که در حال حاضر اقدامی انجام دهیم. هر دو سازمان و افراد می توانند با ایجاد تغییرات گسترده که منجر به نتایج بیشتر می شود ، تغییر ایجاد کنند.

HUM Gut Instinct یک پروبیوتیک است ، در یک ظرف پلاستیکی محکم با اقیانوس

تعهد HUM برای کاهش آلودگی پلاستیک

با انتقال ما به استفاده از بسته بندی های پلاستیکی فقط در اقیانوس ، هدف کوتاه مدت ما این است که تا پایان سال 6 میلیون بطری را از آلودگی نجات دهیم. تا آگوست 2021 ، خوشحال می شویم گزارش دهیم که 3 میلیون و 810 هزار و 773 بطری ذخیره کرده ایم و در مسیر رسیدن به این مرحله هستیم.

سپس ، تا سال 2025 ، موارد زیر را خواهیم داشت:

 • اجازه ندهید بیش از 50 میلیون معادل مخزن آب وارد اقیانوس شود
 • استفاده از پلاستیک های بکر را متوقف کرده و پلاستیک یکبار مصرف را در زنجیره تامین ما به طور کامل حذف کنید

پلاستیک متصل به اقیانوس در 30 مایلی سواحل قرار دارد ، آنها زیرساخت بازیافت رسمی ندارند و بنابراین خطر آلودگی اقیانوس زیاد است. به زبان ساده ، مردم محلی در جمع آوری این زباله ها دخیل هستند ، که پس از آن یک فرآیند بازیافت دقیق برای ایجاد مواد اولیه انجام می شود. نتیجه: ظروف پلاستیکی قابل بازیافت با اقیانوس که نیاز به تولید پلاستیک بکر را کاهش می دهد.

از آنجا که می دانیم بیشتر پلاستیک تولید شده در اکوسیستم باقی می ماند ، حرکت ما به منظور استفاده از پلاستیک محدود به اقیانوس با استفاده از مواد بازیافتی به جای پلاستیک جدید در بسته بندی ، ردپای ما را کاهش می دهد.

در عین حال ، ما مشتاق همکاری با بنیاد Surfrider هستیم و اهداف تعهد و پایداری خود را به سطح جدیدی می رسانیم.

چرا ما با Surfrider کار می کنیم

با توجه به علاقه متقابل ما در محافظت از اقیانوس در برابر آلودگی پلاستیکی ، طبیعی است که برای دستیابی به اهداف مشترک با بنیاد Surfrider ادغام شویم.

شبکه سراسری Surfrider ، داوطلبان را در سراسر کشور از طریق پاکسازی ساحل ، آزمایش آب و سایر برنامه ها و فعالیتهایی که به آموزش مردم و در نهایت حفاظت از منابع طبیعی ما کمک می کند مشارکت می دهد.

مری هربرانسون ، مدیر مشارکت Surfrider می گوید: “تأثیر تجمعی اعمال شده توسط شبکه فعالان Surfrider یک نیروی ضروری برای تغییر مردم به سمت بهتر است.” فلسفه HUM برای دادن حق مردم از “شروع از درون” یک ابزار م effectiveثر است که به همه ما کمک می کند راه خود را به محیط زیست و راههای ساده تر را در نظر بگیریم و درک کنیم. بنیاد Surfrider با HUM Nutrition همکاری می کند و افتخار راه اندازی آن را دارد. این امر آگاهی از تهدیدهای اقیانوس ها ، امواج و سواحل ما را افزایش می دهد و ما مشتاقانه منتظر مشارکت جامعه خود در فعالیت ها و تلاش های حفاظتی هستیم.

زنی با درب شیشه ای باعث آلودگی پلاستیکی در اقیانوس می شود

چگونه می توان آلودگی پلاستیک را برای اثرات طولانی مدت کاهش داد

در اینجا چند نکته نهایی در مورد چگونگی مقابله با آلودگی پلاستیکی برای محافظت از اقیانوس ها ، سیاره ما و یکدیگر آمده است:

این توصیه به اندازه کافی ساده است ؛ به هر حال ، شما این پست را خواندید و اولین قدم را برداشتید!

1. درباره بحران آلودگی پلاستیک بیشتر بدانید

هرچه بیشتر بفهمید آلودگی پلاستیک چگونه بر محیط زیست ، زندگی دریایی و سلامتی شما تأثیر می گذارد ، به احتمال زیاد در ابتکارات پایداری خود قدم می گذارید. همچنین می توانید یافته های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا اثر آگاهی و فعال سازی ایجاد شود.

البته نمی توان بر عظمت موضوع در یک مقاله تأکید بیش از حد کرد. باز هم ، ما شما را تشویق می کنیم تا رویدادها را دنبال کرده و منابع موثق مانند آمار و ارقام آلودگی و Surfrider را برای کسب اطلاعات بیشتر جستجو کنید.

2. استفاده از پلاستیک یکبار مصرف را کاهش دهید

راه های زیادی برای افزودن این توصیه به زندگی روزمره وجود دارد. اگرچه ساده هستند ، اما بدانید که این عادات به مرور زمان تأثیر زیادی خواهند داشت.

در اینجا چند نکته برای محدود کردن استفاده از پلاستیک یکبار مصرف وجود دارد:

 • سعی کنید برای حمل مواد غذایی و سایر سفرها کیسه های چندبار مصرف برای خود بیاورید.
 • در صورت امکان ، محصولات و محصولات بدون بسته بندی را در بسته بندی پلاستیکی یا آلومینیومی خریداری کنید. شما حتی می توانید کیسه های چندبار مصرف برای ذخیره میوه ها و سبزیجات تازه خریداری کنید. جمع آوری از سطل های زباله خشک نیز به همین ترتیب است. (پاداش: حتی می توانید پول خود را پس انداز کنید!)
 • برای کاهش ردپای پلاستیکی و کربنی در بازار کشاورزان محلی خود خرید کنید.
 • یک بطری آب قابل استفاده مجدد برای مرطوب کننده روزانه انتخاب کنید. برای خریدن آب تمیز بدون خرید ظروف یکبار مصرف روی فیلتر آب لوله کشی سرمایه گذاری کنید.
 • در صورت امکان ، نی های پلاستیکی را کنار بگذارید یا آن ها را که قابل استفاده مجدد هستند بخرید.
 • یک فهرست پلاستیکی در خانه خود ایجاد کنید ، مانند کیسه های یکبار مصرف ، کیسه های پلاستیکی و موارد دیگر. در صورت امکان ، جایگزین های قابل استفاده مجدد ، قابل شستشو و غیر پلاستیکی کنید.
 • از مارک هایی که ابتکار زیست محیطی را نشان می دهند و از تلاش های آنها حمایت می کنند ، حمایت کنید. به طور مشابه ، با مارک های مورد علاقه خود تماس بگیرید تا آنها را تشویق به اولویت بندی پایداری کنند.

3. در مقیاس بزرگتر شرکت کنید

و در نهایت ، در اینجا می توانید فعالیت خود را به سطح بعدی برده و تغییرات تیمی را ایجاد کنید:

 • با استفاده از بخش Surfrider محلی خود به پاکسازی سواحل محلی یا آبراه های پلاستیکی از آلودگی پلاستیکی بپیوندید. از طریق پاکسازی های بعدی HUM x Surfrider از طریق حساب اینستاگرام ما مطلع شوید و دوستان خود را بیاورید یا در رویدادی نزدیک خود دوستان جدیدی ایجاد کنید! اگر بخش Surfrider یا ساحل در این نزدیکی ندارید ، می توانید با تمیز کردن استخر محلی خود و گزارش یافته های خود به پایگاه داده Surfrider ، نقش خود را انجام دهید.
 • سیاست ها و قوانین حمایتی که به کاهش آلودگی پلاستیک با تماس با مقامات منتخب در مورد مشکلات م affectثر بر اقیانوس و ضایعات پلاستیکی در منطقه شما کمک می کند. Surfrider این کار را از طریق رایانه در مرکز هشدار اکشن آسان می کند.
 • با یک مثال پیش قدم شوید. به یادگیری بحران آلودگی پلاستیک ادامه دهید و آنچه را که یاد می گیرید با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید!

همانطور که می بینید ، راه های زیادی وجود دارد که همه ما می توانیم در کاهش آلودگی پلاستیک نقش داشته باشیم. به همراه Surfrider ، ما مشتاق آموزش و الهام بخشیدن به تیم های خود هستیم و از شما دعوت می کنیم تا به جنبش بپیوندید.دیدگاهتان را بنویسید