آمادگی هلال احمر برای تشکیل کانون های دانشجویی در خوزستان


وحید شعبانی در جلسه هماهنگی تشکیل کانون های دانش آموزی و پیش دبستانی هلال احمر خوزستان، فرهنگ و تمدن را ارکان اصلی آموزش و پرورش دانست و به بهترین نحو به آن پرداخته شد و گفت: رسالت هلال احمر برای رسیدگی به مسائل فرهنگی است که ما با جدیت و دلسوزانه دنبال می کنیم زیرا دانش آموزان بخشی مهم برای جامعه هستند.

وی با بیان اینکه فعالیت در کانون های دانش آموزی به ارتقای چهره آموزشی این عزیزان کمک می کند، تصریح کرد: طرح ملی دادرس (دانش آموزان آماده در مواقع سخت) نمونه عینی است که در دراز مدت خود را نشان خواهد داد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از آمادگی این جمعیت برای تشکیل کانون های دانش آموزی وابسته به هلال احمر در مدارس خبر داد و گفت: در دو اداره مهدکودک و دانش آموزی و بر اساس عملیات و دستورالعمل ها این راه اندازی ایجاد شد. ارتقای سطح مهارت های خودیاری و دیگر کمک به دانش آموزان خوزستانی.

شعبانی تصریح کرد: فعالیت های متنوع کانون زمینه ساز رشد فردی دانش آموزان خواهد بود و این از ویژگی های مهم کانون های دانشجویی است که امیدواریم با بالاترین سطح همکاری بین ادارات شکل گیرد.

کانون های هلال احمر نقش مهمی در اجتماعی شدن دانش آموزان دارند

مسعود حمید نژاد مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان با قدردانی از زحمات مربیان جمعیت هلال احمر گفت: فعالیت فشرده کانون های دانش آموزی هلال احمر نقش مهمی در شکل گیری چندوجهی دانش آموزان در زندگی آینده آنها دارد.

وی با اشاره به اینکه کلمه قضایی واژه زیبایی برای دانش آموز است، افزود: تمام تلاش خود و همکارانم در همکاری مستمر و موثر با جمعیت هلال احمر در راستای اجرای طرح ملی دانش آموزی به طرز شگفت انگیزی در مواقع سخت.”