آمار کروناویروس: نظارت همه گیر در نیویورک


از روزهای اولیه همه گیری ، اتاق خبر WNYC / Gothamist از داده ها برای شکل دادن به دانش ما در مورد COVID-19 استفاده کرده است. ما صفحه آماری COVID-19 را به روز کردیم تا بر مهمترین شاخص ها در سال دوم همه گیری تمرکز کنیم: واکسن ها ، گزینه ها و آخرین روندهای نیویورک.

در اینجا می توانید یک نسخه آرشیو شده از طرح اصلی را بیابید. WNYC / Gothamist Jake Dobkin ، Clarisa Diaz و Zach Gottehrer-Cohen از تلاش های بزرگی که برای حفظ این صفحه آماری در 16 ماه اول انجام داده اند قدردانی می کنند.

ردیاب COVID ما را برای مدارس نیویورک بررسی کنید.

معیارهای متفاوتی در این صفحه می خواهید؟ لطفاً هر گونه س questionsال یا نظری را به [email protected] ارسال کنید.

گرایش های اخیر

این جداول آمارهای کلیدی مربوط به COVID در 90 روز گذشته در شهر نیویورک را نشان می دهد. پس از ورود به دره در ماه ژوئن ، سطح مثبت در بقیه تابستان تحت تأثیر گزینه دلتا افزایش یافت. در 14 آگوست ، این شهر میلیونمین وضعیت کروناویروس خود را ثبت کرد. در هفته های اخیر ، انتقال دوباره کند شده است.

این نقشه نشان می دهد که کروناویروس به تازگی از نظر مثبت کجا شکوفا شده است. سطح مثبت تعداد بازدهی آزمایش را که نشان دهنده عفونت است اندازه گیری می کند. مثبت بودن بالا می تواند جایی که ویروس به سرعت در حال گسترش است را حس کند ، اما این میزان با میزان عفونت / انتقال یکسان نیست. سطح بالایی از مثبت بودن – بالای 5 – – می تواند نواحی را نشان دهد که در آن آزمایشات کافی برای پیگیری موارد شدید وجود دارد ، اما موارد خفیف نیست.

این نقشه افرادی را که در 28 روز گذشته با COVID-19 بستری شده اند نشان می دهد. نرخ بستری شدن در شهرهایی که واکسیناسیون در آنها کم است بیشتر است.

اکثر داده های شهر نیویورک در تاخیر سه روزه منتشر می شوند. داده های روز گذشته معمولاً موقت هستند. دپارتمان اطلاعات مربوط به تاریخهای قدیمی را هنگام ورود تاریخهای جدید بررسی می کند ، بنابراین اعداد هر تاریخ ممکن است در طول زمان کمی تغییر کند.

واکسن ها

ایمنی خوک زمانی اتفاق می افتد که یک بیماری عفونی دیگر به دلیل محافظت عمومی بالا نباشد. این هدف برای COVID-19 ناشناخته است ، اما برخی کارشناسان می گویند زمانی می توان به آن دست یافت که 70-85 درصد از یک محله ، شهر ، ایالت یا جمعیت در برابر عفونت مصون باشند. وزارت بهداشت و بهداشت روانی نیویورک آمار واکسن را در وب سایت خود ارائه می دهد.

کمپین واکسیناسیون در شهر نیویورک با سکسکه های اولیه شروع شد ، عمدتا به دلیل شرایط نامساعد جوی و عرضه محدود واکسن های Moderna و Pfizer. تقسیم دیجیتالی و دسترسی نابرابر به سیستم قرار ملاقات آنلاین برای نیویورکی های قدیمی نیز مانع پیشرفت شده است. در روزهای اولیه راه اندازی ، این کد در کدپستی غنی و کم تنوع متمرکز بود. نرخ واکسیناسیون هنوز در مناطق مختلف متفاوت است – از بیش از 40 درصد در بروکلین تا 100 درصد در مرکز شهر. داده های منتشر شده توسط این شهر نشان می دهد که نیویورکی های واکسینه شده تنها 1 درصد از موارد COVID-1 و مرگ و میرهای ثبت شده بین اواسط ژانویه و ژوئن را تشکیل می دهند.

در پایان ماه فوریه ، عکس های روزانه به شدت افزایش یافته بود ، همچنین با این واقعیت که جانسون و جانسون مجاز به واکسیناسیون در 27 فوریه بودند ، افزایش یافت. تعداد مشارکت کنندگان جدید پس از پایان ماه مارس افزایش یافت زیرا فرصت های جدیدی برای افراد بالای 50 ، هزاره ها و سپس بالای 16 سال باز شد. جهش مشابهی در 10 مه پس از واکسیناسیون نوجوانان رخ داد.

در 16 اوت ، نیویورکی های دارای نقص ایمنی واجد شرایط دریافت دوز سوم واکسن COVID-19 بودند. و در 22 سپتامبر ، سازمان غذا و دارو حق عکاسی از افراد مسن ، کسانی که در معرض بیماری جدی هستند ، و افرادی که کار آنها احتمال ابتلا به این ویروس را افزایش می دهد ، مانند معلمان و کارکنان بهداشت ، گسترش داد.

پس از هر نوع افزایش ظرفیت ، تقاضا افزایش یافته و سپس کاهش می یابد. این امر در کمپین های واکسیناسیون رایج است. پرشورترین مردم برای شلیک می شتابند و تنها کسانی که مردد هستند ، کسانی که دسترسی ندارند یا کسانی که بودجه لازم برای بازدید از محل واکسیناسیون را ندارند ، باقی می مانند. توقف فدرال واکسن جانسون و جانسون (13 تا 23 آوریل) به کنار گذاشتن نتیجه (لخته شدن خون غیر معمول) کمک کرد ، اگرچه بسیار نادر بود. در 12 ژوئیه ، FDA همچنین واکسن جانسون و جانسون را با تعداد کمی از موارد سندرم گیلن باره ، یک بیماری عصبی مرتبط کرد. مانند لخته های غیرطبیعی خون ، Guillain-Barre نیز بسیار نادر است و تنها 100 مورد از بیش از 12 میلیون دوز واکسن جانسون و جانسون گزارش شده است.

نظرسنجی های ملی نشان داده است که اعتماد به واکسن جانسون و جانسون کاهش یافته است ، اما تصاویر برجسته برای Pfizer و Moderna.

پس از واکسیناسیون جدید در اوایل تابستان ، تعداد تیراندازان برای اولین بار از کمتر از 8200 نفر در 10 جولای به بیش از 13400 در 14 سپتامبر کاهش یافت.

در حالی که مقامات شهری ، ایالتی و فدرال واکسن های COVID-19 را به میلیون ها نفر تحویل داده اند ، شکاف های زیادی در مورد برخی شاخص های کلیدی جمعیت شناختی باقی مانده است.

به طور متوسط ​​، حدود 80 درصد از مردم نیویورک بالای 55 سال کاملاً واکسینه شده اند. اما قدیمی ترین جمعیت نیویورک هنوز عقب مانده است: کمتر از 60 درصد افراد بالای 85 سال کاملاً واکسینه شده اند. سیاهپوستان در نیویورک نیز واکسینه نشده بودند و میزان واکسیناسیون اسپانیایی زبانان در اسپانیا بیشتر از سفیدپوستان بود.

بر اساس آخرین داده های شهر ، حدود 69 درصد از کودکان 12 تا 17 ساله حداقل یک دوز واکسن COVID-19 دریافت کرده اند. کودکان زیر 12 سال در حال حاضر واجد شرایط شرکت نیستند ، اگرچه در اوایل ماه اکتبر ، Pfizer برای کودکان 5 تا 11 سال مجوز اضطراری واکسن COVID را درخواست کرد.

شهر نیویورک در موج اول و دوم ویروس کرونا به طور طبیعی تحت تأثیر قرار گرفت. این ایمنی طبیعی با اقدامات حفاظتی ارائه شده توسط انتشار واکسن برای کاهش بیماری ، بستری شدن و مرگ و میر همراه است.

بر اساس تحقیقات اولیه ، انتظار می رود ایمنی طبیعی و مبتنی بر واکسن چندین سال دوام بیاورد. اما به احتمال زیاد از گزینه های جدید برای جلوگیری از مصونیت طبیعی در طول درمان های گذشته جلوگیری می شود ، در حالی که سپرهای مبتنی بر واکسن به احتمال زیاد دست نخورده باقی می مانند.

گزینه ها

ویروسها مانند هر میکروارگانیسم یا موجودی که ژنوم دارند جهش می یابند. انواع ویروس کرونا تهدیدی جاودانه برای افراد واکسینه نشده است تا اینکه میزان عفونت به صفر برسد.

در ماه های اخیر ، گزینه دلتا غالب بود و بسیاری از آنها در حال حاضر در سری هستند. این شهر همچنین گزینه B.1.621 را که سازمان بهداشت جهانی “mu” نامیده است به مشاهده خود اضافه کرده است. این یک نوع کلمبیایی است که به عنوان گزینه مورد علاقه در اروپا در نظر گرفته می شود.

تا کنون ، واکسن های کووید -19 قادر به خنثی سازی همه گزینه ها در مطالعات آزمایشگاهی هستند ، اما تحقیقات جدید نشان می دهد که ممکن است در برابر عفونت های ناشی از نوع دلتا م asثر نباشند. برای کسانی که دوره کامل واکسن را دریافت کرده بودند ، بستری شدن و مرگ و میر پایین بود.

همه گیر شدن نیویورک در طول زمان

این جداول نشان می دهد که چگونه روند بستری شدن و بستری شدن در هر منطقه و شهر توسعه یافته است.

همه گیری COVID-19 در نیویورک ، نیوجرسی و کانکتیکات

بخشهایی از نیویورک در خارج از پنج ناحیه از موج دوم بیشتر از موج اول در ایالت آسیب دیدند ، الگویی که در نیوجرسی و کانکتیکات نیز استفاده شده است. با شیوع بیشتر واکسن ها ، موارد و مرگ و میر در هر سه ایالت به شدت کاهش یافت ، اگرچه اولی در حال بهبود است. در اوایل ماه اکتبر ، شیوع عمومی در همه ولسوالی های این سه ایالت “زیاد” یا “قابل توجه” بود ، که کل منطقه را برای محدود کردن ماسک بسته بالاتر از حد CDC قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید