آمریکایی های جنوبی برای ورود غیرقانونی به ایالات متحده به مکزیک پرواز می کنند: گزارشی


بر اساس این گزارش ، افراد ثروتمند در کشورهای آمریکای جنوبی که با مشکلات اقتصادی روبرو هستند ، عازم مکزیک شده و با مهاجران فقیری که به طور غیرقانونی به آمریکا آمده اند ، در تماس هستند.

به گزارش وال استریت ژورنال ، شرایط اقتصادی در کشورهایی مانند برزیل و ونزوئلا افراد طبقه متوسط ​​را وادار می کند که به سمت مرز پرواز کنند و با مهاجران دیگری که از فقر و جنایت فرار کرده اند به ایالات متحده بپیوندند ، پناهندگی کنند.

دولت آمریکا وضعیت مالی مهاجران را زیر نظر ندارد ، اما کریس تی کلمل ، مامور ارشد گشت مرزی در یوما ، گفت که مقامات فدرال تقریباً هر روز با افرادی که به شهر مرزی مکزیک پرواز می کنند دیدار می کنند.

کلم در مورد مهاجران غیرقانونی جمع آوری شده می گوید: “آنها از هواپیما پیاده شدند و سوار تاکسی یا اتوبوس شدند.” آنها به معنای واقعی کلمه بیرون رانده شدند و فقط بالا رفتند و خود را به ما سپردند. “

ویرانی همه گیر و ویرانی که بر اقتصاد بسیاری از کشورها وارد کرده است ، افراد مرفه را به درخواست پناهندگی در ایالات متحده ترغیب می کند ، اقدامی که قبلاً انجام نمی دادند.

اندرو سالی ، رئیس موسسه سیاست های مهاجرت غیرانتفاعی گفت: “رکود جهانی واقعاً امید مردم را از دست داده است.” این یک سند بزرگ در ایالات متحده است تا اینکه در کشور خود طبقه متوسط ​​باشید. “

بسیاری از مهاجران از هائیتی در حال سفر بین ایالات متحده و مکزیک ، در دل ریو ، تگزاس ، از طریق ریو گرانده هستند.
این همه گیری همه اقتصاد آمریکای جنوبی و به ویژه کارائیب را تحت تاثیر قرار داده است.
عکس توسط AP / Julio Cortez ، فایل

بر اساس گزارش صندوق بین المللی پول ، رشد اقتصادی در آمریکای جنوبی و کارائیب از سال 2020 اندکی افزایش یافته است ، اما بهبود نسبت به سایر بازارها کندتر است و بحران مداوم کروناویروس تهدیدی برای دستاوردهای جدید است.

گزارش صندوق بین المللی پول می گوید که این بیماری همه گیر بیش از 26 میلیون شغل در منطقه از دست داده است.

وی همچنین گفت درآمد سرانه تا سال 2024 به سطح قبل از همه گیری نخواهد رسید.

همانند سایر مهاجران متقاضی پناهندگی در ایالات متحده ، کسانی از آمریکای جنوبی به آسایشگاه ها و سپس به مقصد نهایی خود در دادگاه ها فرستاده می شوند و منتظرند ببینند روند مهاجرت چگونه پیش می رود.

اما برخلاف همتایان فقیرشان در آمریکای مرکزی و هائیتی ، مهاجران غیرقانونی طبقه متوسط ​​بلافاصله پس از ورود پناهگاه ها را ترک می کنند.

در گزارش اخیر آمده است که دهها نفر از مردم ونزوئلا – آمیخته با بزرگسالان و نوجوانان – از رودخانه کلرادو عبور کرده و از مرز یوما عبور کردند.

آنها گفتند که برای رسیدن به شهر آلگودونز ، که با مکزیک هم مرز است ، با سه پرواز و یک اتوبوس رفتند و از شکاف بین میله های مرز آمریکا عبور کردند.

اعضای موسسه مهاجرت مکزیک روز چهارشنبه 22 سپتامبر 2021 از منطقه ریو گرانده ، که شهرهای دل ریو در تگزاس و سیوداد آکونیا در مکزیک را از یکدیگر جدا می کند ، محافظت خواهند کرد.
مهاجران آمریکای جنوبی قادر به پرواز به فرودگاه های آمریکا و درخواست پناهندگی نیستند.
عکس توسط AP / Fernando Llano

آنها گفتند که برای رسیدن به آنجا دو روز سفر کردند – که با ماههایی که مهاجران غیرقانونی دیگر از هائیتی یا آمریکای مرکزی در سفر بودند بسیار متفاوت است.

تعدادی از مهاجران غیرقانونی برزیل روز بعد در مرکز پذیرایی در توسان آزاد شدند.

سیلوانا ریبیرو د سانتوس ، مادر 33 ساله که می گوید خانواده اش تصمیم گرفته اند به مکزیک پرواز کنند ، می گوید: “دیگران ما را در مورد فرایندی که در حال گذراندن بودند به ما گفتند.” “در کشور من ، این بسیار بد است. [People] شما چیزی ندارید

مهاجران آمریکای جنوبی نمی توانند به فرودگاه آمریکا پرواز کنند و تقاضای پناهندگی کنند زیرا معمولاً برای پرواز به ایالات متحده به ویزای آمریکا نیاز دارند.

ویزا فقط در موارد اضطراری در برزیل صادر می شود و نمایندگی های دیپلماتیک آمریکا در ونزوئلا تعطیل است.

مکزیک برای افرادی که از برزیل یا ونزوئلا می آیند نیازی به ویزا ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید