آمریکا: آماده هستیم تا توافق وین را در اسرع وقت نهایی کنیم


آمریکا: آماده هستیم تا توافق وین را در اسرع وقت نهایی کنیم

رویداد ۲ به گزارش ایسنا، به نقل از سی ان ان، پس از اعلام از سرگیری مذاکرات وین در روزهای آینده از سوی اتحادیه اروپا، ایران و آمریکا، یک مقام ارشد دولت بایدن در واکنش به این موضوع تاکید کرد که (آمریکا) امید چندانی نیست که دور آتی جلسات برای احیای توافق هسته ای فرصتی را در بن بست برای تلاش برای احیای این توافق ایجاد کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه کشورش از تلاش‌های جوزپ بورل، هماهنگ‌کننده مذاکرات قدردانی می‌کند، گفت: ایالات متحده آماده است تا توافقی در این زمینه نهایی کند و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را مجدداً اجرا کند. ) در اسرع وقت بر اساس طرحی که «مارس بر سر میز مذاکره بود.

وی در ادامه سیاست آمریکا در مذاکرات برجام مبنی بر مقصر دانستن ایران را تکرار کرد و گفت: ایران برای دستیابی به توافق باید درخواست های اضافی برجام را کنار بگذارد. ما امیدواریم که چنین باشد، اگرچه انتظارات کلی در این مرحله پایین است.

به گزارش ایسنا، اظهارات این مقام آمریکایی پس از آن مطرح می شود که انریکه مورا، نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات وین روز گذشته به وین رفت و در صفحه توئیتر خود نوشت: در مسیر وین برای مذاکره درباره اجرای کامل برجام. بر اساس متن ارسالی توسط هماهنگ کننده مذاکره [جوزپ بورل]در ۲۰ جولای.


بیشتر بخوانید: مورا: من برای مذاکره در مورد برجام به وین می روم


ناصر کنانی سخنگوی وزارت امور خارجه از عزیمت تیم مذاکره کننده کشورمان به وین برای ادامه مذاکرات برای رفع تحریم های ایران خبر داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه عصر امروز در این خصوص گفت: در این دور از مذاکرات که طبق روال گذشته با هماهنگی اتحادیه اروپا در خصوص نظرات ارائه شده از سوی دو طرف از جمله نظرات دو طرف برگزار می شود. مهمانی. جمهوری اسلامی ایران که این هفته به طرف مقابل ارائه شد، بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

وی با تاکید بر عزم جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به توافقی پایدار که حقوق و منافع ملت ایران را تضمین کند، ابراز امیدواری کرد طرف‌های دیگر نیز با اتخاذ تصمیمات لازم و تمرکز جدی بر حل و فصل مسائل باقی مانده، ایجاد کنند. شرایط پیشرفت موثر

رابرت مالی، مذاکره کننده ارشد ایالات متحده نیز برای از سرگیری مذاکرات درباره احیای توافق هسته ای به وین رفت.