آیا بیماران تیروئیدی می توانند کلم یا سبزیجات چلیپایی بخورند؟


اگر از کم کاری تیروئید رنج می برید ، ممکن است توصیه رایگان را شنیده باشید “از گیاهان دارویی مانند کلم ، کلم بروکلی ، گل کلم ، سبزی خردل ، کلم پیچ و شلغم استفاده نکنید”.

اجازه دهید تجزیه و تحلیل کنیم که آیا در این توصیه حقیقت وجود دارد یا خیر.

چرا سبزیجات مصلوب برای بیماران تیروئیدی مضر است؟

سبزیجات متقاطع منحصر به فرد هستند زیرا تماس بالایی برقرار می کنند سطح ترکیبات حاوی گوگرد گلوکوزینولات است که هیدروژن نامیده می شود. منظور از هیدروژن ها این است که می توانند با اختلال در استفاده از ید ، که برای عملکرد مناسب غده تیروئید ضروری است ، در تولید هورمون های تیروئید اختلال ایجاد کنند.

آیا باید آنها را به کل کنار بگذارید؟

اما ناامید نشو شما مجبور نیستید سبزیجات مصلوب را رها کنید. آنها منبع غنی بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی هستند و باید در رژیم غذایی همه افراد وجود داشته باشد.

بر اساس مطالعه انجام شده در دانشگاه ایالتی اورگاناگر کمبود ید وجود نداشته باشد ، مصرف طبیعی سبزیجات چلیپایی خطر کم کاری تیروئید را در انسان افزایش نمی دهد. بنابراین بررسی کمبود ید و اطمینان از کمبود ید در رژیم غذایی بسیار مهم است.

همچنین ، اگر سطح تیروئید شما تحت کنترل است ، ممکن است سبزیجات ترد بیشتری داشته باشید. اگر نه ، می توانید غذا خوردن خود را محدود کنید.

اگرچه توجه به علف های هرز مورد توجه قرار می گیرد ، اما گویتروژن در غذاهای دیگر مانند سویا ، توت فرنگی ، اسفناج ، بادام زمینی و هلو نیز یافت می شود.

چگونه مصرف کنیم؟

  1. با پختن سبزیجات خواص گواترژنیک به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. بنابراین ، از سبزیجات شکل متقاطع به شکل خام خود اجتناب کنید.
  2. همه چیز آنطور که باید خوب است. می توانید نصف فنجان از این سبزیجات بنوشید.
  3. لازم نیست آنها را آب کنید ، درست مانند یک لیوان آب میوه ، می توانید بیشتر از آنچه می خواهید مصرف کنید.

Ayla Bakar ، از گروه پزشکی منطقه شمال غربی ، می نویسد: “سبزیجات متقابل بخشی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل هستند ، و من بیماران مبتلا به بیماری تیروئید را تشویق می کنم که به مصرف متعادل ادامه دهند.شما باید از این سبزیجات به مقدار زیاد و غیر واقعی استفاده کنید تا از حافظه و تولید هورمون تیروئید جلوگیری کنید.

اگر از توصیه های فوق پیروی کنید ، می توانید و باید با خیال راحت سبزیجات مصلوب مصرف کنید. همیشه ایده خوبی است که میزان ایمن برای سلامتی خود را با متخصص تغذیه / پزشک خود در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید