آیا در “توهم خوشبختی” افتاده اید؟


baxt_uzb2

اخیراً ، من اصلا احساس خوشبختی نمی کنم. و وقتی به زندگی خودم نگاه می کنم ، نمی توانم بفهمم چرا.

من یک خانواده زیبا ، سلامتی ، یک کار معمولی دارم که از آن لذت می برم ، دوستانی که آنها را دوست دارم و به قلب من نزدیک هستند …

پس چرا ناراحتم؟ چرا احساس می کنم چیزی را از دست داده ام؟

من همه چیز را برای شاد بودن دارم ، اما چنین احساسی ندارم. مشکل من چیست؟

“دلیل اینکه شاد بودن برای مردم سخت است این است که آنها گذشته را بهتر از همیشه حل کرده اند ، حال بدتر و آینده را کمتر از آینده.” مارسل پانول

سعی کردم خوب به خودم نگاه کنم تا ببینم آیا می توانم بفهمم چرا احساس حقارت می کنم. من روی تمام لحظات اندوه و اضطراب تمرکز کردم. متوجه شدم که نیاز دارم “همیشه شاد باشم”.

و این باعث شد به این فکر کنم – آیا میل به خوشبختی وجود دارد؟ آیا خوشبختی یک دام است؟

بنابراین من آنلاین شدم و شروع به انجام برخی تحقیقات ، خواندن مقاله ها ، بازدید از انجمن ها و بررسی اسکن ها کردم.

اول متوجه شدم که من تنها کسی نیستم که چنین احساسی داشت. مانند من ، بسیاری از مردم در سراسر جهان بودند که از زندگی خود راضی نبودند (و نکته جالب این است که زندگی ما متفاوت بود و ما تجربه یکسانی نداشتیم).

در طول تحقیقاتم ، مقاله ای به نام “خوشبختی کافی نیست: چرا یک زندگی بی معنی شما را بیمار می کند” پیدا کردم.

در مقاله ، نویسنده در مورد تفاوت بین یک زندگی شاد و یک زندگی معنادار صحبت کرد. واقعاً برای من طنین انداز شد. فهمیدم که شادی همیشه راه حل یک زندگی شاد نیست.

در زیر دو مقاله از وی وجود دارد که درک من از خوشبختی را تغییر داد.

1. خوشبختی به این معنا نیست که شما نسبت به زندگی خود احساس خوبی دارید

این مقاله به تحقیقی اشاره کرد که ثابت کرد هرچه شرکت کنندگان بیشتر به شادی اهمیت می دهند ، خوشبختی آنها نیز کمتر می شود.

مشخص شد که افراد بیشتر روی شاد بودن تمرکز کرده اند ، 50٪ احساسات مثبت کمتر ، 35٪ رضایت از زندگی خود و 75٪ علائم افسردگی را گزارش کرده اند.

نکته اصلی این است که “خوشبختی یک عبارت بیش از حد استفاده شده و یک مفهوم آزمایش نشده است ، همه ما تصور داریم که چیست و چگونه کار می کند ، اما می تواند ما را به بیراهه ببرد”.

2. شادی و معنا

در مقاله آمده است: “این اصل همه چیز است: خوشبختی و معنا متفاوت هستند و شادی بی معنی واقعاً به یک زندگی عالی منجر نمی شود. شاد بودن به معنای احساس خوب است. معنای آن از مشارکت بزرگ در دیگران یا جامعه ناشی می شود.” بیرون می آید. “

و آن لحظه برای من یک لحظه AHA بود. شاید مشکل این باشد که احساس نمی کردم زندگی ام معنی دار است. اگر این موضوع صحت داشته باشد باید چکار کنم؟

در اینجا مقاله دیگری وجود دارد که باعث شد در مورد آن فکر کنم ، “معنا و خوشبختی همیشه به هم مرتبط نیستند”.

این یک مفهوم بسیار مهم برای من بود. شما نیز می توانید زندگی معناداری داشته باشید ، اما لازم نیست همیشه شاد باشید.

بر اساس مقاله، “با وجود اینکه ما خوشحال هستیم و می توانیم در زندگی معنا پیدا کنیم ، این دو همیشه دست به دست هم نمی دهند. یک زندگی معنی دار به این معنی است که ما باید بپذیریم که در این راه برآمدگی ها ، کبودی ها و احتمالاً بدبختی ها وجود خواهد داشت.”

“مهمتر از همه ، زندگی معنادار به معنای اتصال گذشته ، حال و آینده و زندگی همزمان است. این به ما تصور واضح تری می دهد که با توجه به جایی که هستیم باید به کجا برویم.”

ایده خوبی است. زندگی یعنی ماندن در لحظه ، هر کاری که می خواهید انجام دهید.

ویکتور فرانکل ، روانپزشک و بازمانده از آزوویتز ، گفت که این بهترین بود: “اگر زندگی معنا دارد ، رنج نیز باید معنا داشته باشد.”

می توانید در کتاب او بخوانید ، انسان در جستجوی معناستبه

خنده دار است که اوضاع چگونه مرتب می شود. چند روز بعد ، با یک مستند درباره یکی از فیلمسازان محبوب ژاپنی ام ، هایائو میازاکی روبرو شدم که سعی می کرد پاسخ های من در مورد خوشبختی و معنا را بیابد.

این ویدیو فقط تریلر یکی از انیمیشن های او است ، اما من می خواهم آن را با شما به اشتراک بگذارم تا بتوانید دیدگاه های او در مورد شادی را ببینید.

“هدف زندگی شاد بودن است ، شادی شما هدف است. من نمی توانم آن را بخرم.” زایائو میازاکی.

https://www.youtube.com/watch؟v=24wViGZKVu8

پس از مرور و خواندن همه چیز برای فهمیدن اینکه چه چیزی مانع شادی من شده است ، شروع به تمرکز بر انجام کارهایی کردم که برایم مهم بودند.

میدونی چیه؟ شروع به احساس خیلی بهتر کردم. البته ، من همیشه 100 happy خوشحال نیستم ، اما بیشتر از همیشه خوشحال هستم.

تو چطور؟ آیا زندگی شادی دارید یا معنادار؟

PS اگر این مقاله را دوست دارید ، آیا به خودتان وفادار هستید؟ نحوه گفتن
نظرات

نظراتدیدگاهتان را بنویسید