آیا لازم است تقویت کننده واکسن COVID را مخلوط کرده و مطابقت دهید؟


ما بیش از هر زمان دیگری در مورد نحوه استفاده از تقویت کننده ها می دانیم ، اما نمی دانیم چه زمانی از آنها استفاده کنیم.

معادله تعریف شده: [COVID-19 vaccine] + [COVID-19 vaccine] =؟
لئون نیل / گتی ؛ اقیانوس اطلس

طرح در این قسمت هفتگی از Booster Chronicles منعکس شده است. کمیته مشورتی FDA امروز یک جلسه دو روزه را آغاز کرد زیرا آژانس توصیه هایی مبنی بر اینکه جانسون و جانسون و مدرنا باید دوزهای اضافی واکسن COVID-19 را مجاز کنند ، آغاز کرد. (FDA هنوز باید آن را تأیید کند و CDC باید هرگونه استفاده جدید از تقویت کننده ها را تا زمانی که هنوز در دسترس نیستند توصیه کند.) اعضای کمیته نگران دادن تقویت کننده به افراد بالای 65 سال و سایر بزرگسالان پرخطر هستند. “آنها رای دادند. وی واکسن مدرن را دریافت کرد. در عین حال ، NIH نتایج یک مطالعه بالینی طولانی مدت (و هنوز در نظر گرفته نشده) را منتشر کرده است ، که رویکرد “ترکیب و مطابقت” است که در آن افراد دوز متفاوت واکسن را نسبت به شروع دریافت می کنند. به کمیته FDA همچنین قرار است این ایده را قبل از پایان جلسه مورد بحث قرار دهد.

مطالعه NIH بر روی 458 نفر نشان داد که به آن مخلوط و سازگار نیز گفته می شود هترولوژیک– بارگیری ایمن است و بدون در نظر گرفتن ترکیب واکسن ها منجر به افزایش تعداد آنتی بادی های مرتبط می شود. با توجه به داده های کشورهایی مانند بریتانیا و اسپانیا ، که چندین ماه روش مخلوط کردن رژیم های شلیک اولیه را مطالعه کرده اند ، این امر تعجب آور نیست. به طور کلی ، آنها بهتر و در برخی موارد بهتر از رژیم همولوگ نشان دادند. این گزارش هفتگی توانایی تعیین سن رشد را افزایش می دهد و یک چیز دیگر اضافه می کند: در مقایسه با تقویت کننده های سر ، واکسن های mRNA J&J را از آب حذف کرده است.

هنگامی که واکسن ها برای اولین بار در زمستان ظاهر شد ، به آمریکایی ها گفته شد که هر کدام عالی هستند ، بنابراین همه ما باید بدانیم که کدام یک از سه مورد مناسب ترین بود. اگر اجازه دهید اختلاط تشدید شود ، می توانیم به یک تصمیم شگفت انگیز برسیم: بسته به اینکه از کجا شروع کنید ، در مجموع نه مسیر وجود خواهد داشت. با فرض اینکه به زودی هر گزینه روی میز خواهد بود ، مردم کدام یک را باید انتخاب کنند؟

در مطالعه NIH ، همه ترکیبات ممکن مورد آزمایش و مقایسه قرار گرفتند ، و مهمتر از همه: اگر به تقویت کننده نیاز دارید ، J&J را مصرف نکنید. دو هفته پس از شارژ مجدد ، افرادی که رژیم مدرن J&J را دنبال کردند ، سطح متوسط ​​آنتی بادی ها را گزارش کردند که 9.8 برابر بیشتر از افرادی بود که دوبار سکته مغزی J&J دریافت کرده بودند. سطح آنتی بادی J&J behind از گیرنده های Pfizer عقب مانده است. به طور کلی ، بالاترین سطح آنتی بادی در بین افرادی که هر سه دوز Modern داشتند مشاهده شد. Pfizer → Moderna دومین سطح بالاتری را تولید کرد و پس از آن Moderna Pfizer قرار گرفت.

به نظر می رسد تقویت کننده های مدرن بسیار کارآمدتر از Pfizer هستند ، اما این بدان معنا نیست که آمریکایی هایی که تقویت کننده Pfizer خریداری کرده اند از دست رفته اند. تفاوت بین این حالتهای mRNA نسبتاً کوچک بود. تفاوت بین نوع mRNA و رویکرد J&J → J&J آنها را کاملاً مبهم می کند. سعد عمر ، مدیر موسسه بهداشت جهانی ییل ، ​​گفت: “با توجه به اندازه کوچک مطالعه ، ما نمی توانیم در تفسیر این داده ها قطعی باشیم”. او گفت (در هر 9 گروه آزمایشی فقط 50 نفر حضور داشتند.) اما به گفته وی ، مزیت واضح استفاده از واکسن های mRNA به عنوان تقویت کننده در مقایسه با J&J بسیار بعید است که اشتباه باشد.

عوامل دیگر نیز ممکن است اهمیت تقسیم دقیق Moderna-Pfizer را محدود کنند. در مقاله ای که اوایل این هفته منتشر شد ، گروهی به رهبری عمر و همکارش آکیکو ایواساکی که از بیماری کووید -19 بهبود یافته بودند ، مشخص شد. و واکسیناسیون ممکن است به فلات حفاظت ایمنی نزدیک شود ، و بعد از آن “آب میوه [of a booster shot] فشردن آن ارزش ندارد. “عمر گفت. با توجه به توصیه امروز کمیته برای استفاده از تقویت کننده نصف دوز ، مزیت Moderna نیز ممکن است کاهش یابد. (یک مطالعه NIH تقویت کننده های دوز کامل Moderna را آزمایش کرد.) با این حال ، مطالعات قبلی نشان داده است که پل ساکس ، یک استاد دانشگاه هاروارد و مدیر بالینی بخش بیماری های عفونی در بیمارستان بریگهام و زنان ، گفت: “اگر به عنوان تقویت کننده خوب عمل نکند ، بسیار شگفت زده می شوم.”

تمام یافته هایی که در بالا توضیح داده شد ممکن است تنها بخشی از داستان را نشان دهد. به یاد داشته باشید ، در مطالعه NIH از شمارش آنتی بادی استفاده شده است ، که معیاری قابل اعتماد برای ایمنی واقعی است. آنتی بادی ها اولین خط دفاعی بدن در برابر ویروس کرونا هستند ، اما تنها سلاح ما نیستند. سلول های ایمنی مانند سلول های B و T در دراز مدت اهمیت ویژه ای دارند. (ساکس گفت که برخی از محققان حدس زده اند که J&J ممکن است در ایجاد نوع دوم و طولانی مدت ایمنی بسیار خوب عمل کند.) کدام یک از نه گزینه مخلوط و بافت بهترین محافظت در برابر بیماری است؟ بهترین راه برای تعیین اینکه چه باید کرد. هزاران داوطلب را در یک کارآزمایی تصادفی کنترل شده درگیر کردند و سپس محاسبه کردند که در هر رژیم چند نفر برای مدت طولانی بیمار خواهند شد. اما وقتی این امکان پذیر نیست ، سطح آنتی بادی ها بهترین و راحت ترین اطلاعاتی را که می توان به سرعت از اکثر افراد به دست آورد ، فراهم می کند.

عمر مایل است در مورد چنین داده های بلندمدت در مورد نتایج بالینی ، تأثیر استراتژی های ترکیبی بر گروه های سنی مختلف و مدت زمان افزایش حفاظت بیشتر بداند. این نوع داده ها نه تنها در ترکیب و تطبیق وجود ندارد ، بلکه در بسیاری از مطالعات تقویت کننده نیز وجود ندارد. تا زمانی که آنها را به دست نیاوریم ، همان جایی که در حال حاضر هستیم می مانیم چگونه چنین است تقویت کنید ، اما نمی دانم چه زمانی این کار را انجام دهم ، دقیق تر ، دقیق ترین.

دیدگاهتان را بنویسید