آیا متفورمین یک داروی کاهش وزن است؟


همچنین ، مصرف داروها بدون رعایت سایر عادات سالم ممکن است منجر به کاهش وزن نشود. افرادی که از رژیم غذایی سالم و ورزش پیروی می کنند بیشترین وزن را هنگام مصرف متفورمین از دست می دهند.

همچنین ، هرگونه کاهش وزن تنها در صورت مصرف دارو می تواند ادامه یابد. این بدان معناست که در صورت قطع مصرف متفورمین ، احتمال بازگشت وزن قبلی بیشتر است. حتی اگر هنوز از دارو استفاده می کنید ، می توانید به آرامی وزنی را که از دست داده اید به دست آورید.

در واقع متفورمین نتایج واضح و مشابهی ندارد. برخی کاهش وزن را ثابت کرده اند ، در حالی که برخی دیگر اینطور نیست. یکی از مزایای متفورمین این است که منجر به افزایش وزن نمی شود ، حتی اگر منجر به کاهش وزن نشود.

آیا پزشک متفورمین را برای کاهش وزن تجویز می کند؟

اگر شما مبتلا به دیابت نوع 2 یا پیش دیابت هستید و اضافه وزن یا چاقی دارید ، پزشک ممکن است متفورمین را برای شما تجویز کند ، که می تواند به شما در مدیریت دیابت کمک کند یا خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد ، خواه متفورمین به شما کمک کند یا نه. در برخی موارد ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند ، حتی اگر دیابت یا پیش دیابت ندارید.

این نوع متفورمین در موارد دیابت یا پیش دیابت توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده است. این یعنی FDA متفورمین به عنوان مکمل کاهش وزن تایید نشده است. زیرا اطلاعات کافی در مورد اثربخشی آن برای کاهش وزن وجود ندارد.

بنابراین ، از مصرف خودسرانه متفورمین اجتناب کنید ، زیرا عوارض جانبی یا مزایای آن هنوز به طور کامل شناخته نشده است و آرامبخش نیست.

مژده رحمانی ، عضو انجمن تغذیه ایران

کلینیک بهداشت و زیبایی آرمون

دیدگاهتان را بنویسید