آیا نوشیدن آب لوله کشی ایمن است؟ در اینجا مواردی است که باید بدانید


آیا آب لوله کشی شما برای نوشیدن سالم است؟ آیا باید از فیلتر آب لوله کشی استفاده کنم؟ Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، چک می کند.

آب آشامیدنی سالم برای سلامتی ضروری است. بسیاری از مردم به آب لوله کشی برای تامین نیازهای هیدراتاسیون خود اعتقاد دارند و به دلایل زیست محیطی ، ترجیح داده می شود بطری های پلاستیکی یکبار مصرف. اما میزان ایمنی آب لوله کشی شما چقدر است؟

قبل از افشای حقیقت در مورد آب لوله کشی ، مهم است که چند نکته را در نظر داشته باشید. در حالی که اکثر آمریکایی ها به آب آشامیدنی تمیز دسترسی دارند ، بیش از 2 میلیون آمریکایی بدون آب آشامیدنی تمیز و بهداشت زندگی می کنند. علاوه بر این ، 44 میلیون آمریکایی تحت سیستم های آبی قرار می گیرند که قانون آب آشامیدنی ایمن را نقض می کنند. مرکز کنترل بیماری ها (CDC) می گوید ایالات متحده هنوز یکی از امن ترین سیستم های آب آشامیدنی را ارائه می دهد.

متأسفانه ، در بسیاری از نقاط جهان ، شانس کمیاب است. در سال 2019 ، بیش از 884 میلیون نفر به آب آشامیدنی سالم دسترسی نداشتند. بنابراین در حالی که دانستن نحوه جمع آوری آب تصفیه شده مهم است ، اکثر آمریکایی ها از بازیافت آب لوله کشی بسیار خوشحال هستند.

اجازه دهید با این جمله به بحث بازگردیم: آیا آب لوله کشی شما سالم است؟

آب لوله کشی از کجا می آید؟

آب شیر (معروف به آب شهر) از شیر توزیع آب به نام شیر استفاده می شود. این آب معمولاً از تعدادی سیستم آبی معمولی از جمله چاه ها ، دریاچه ها ، قنات ها و مخازن تامین می شود.

منبع آن تا حد زیادی به موقعیت مکانی شما بستگی دارد. به عنوان مثال شهرهایی مانند شیکاگو منبع آب خود را از دریاچه میشیگان دریافت می کنند. مناطق دیگر مانند سان فرانسیسکو ، 100 درصد آب آشامیدنی خود را از مخازن تأمین می کنند.

تخلیه آب چاه از بالا در این خانه ها آب لوله کشی باقی می ماند

آیا نوشیدن آب لوله کشی ایمن است؟

قبل از اینکه آب شیر به شیر آب شما برسد ، از منبع خود به محل درمان و سرویس بهداشتی می رود.

تصفیه آب شامل چهار مرحله است:

 1. انعقاد و لخته شدن: مواد شیمیایی مانند نمک های آلومینیوم و کربن فعال به آب اضافه می شوند تا تجمع ذرات ناخواسته را تحریک کنند.
 2. رسوب: رسوبات ، ذرات ناخواسته ، که گله نامیده می شوند ، جمع آوری خود را متوقف کرده و در نهایت در ته مخزن ته نشین می شوند.
 3. فیلترینگ: پس از نصب ، گله از منبع آب فیلتر می شود. Floc معمولاً از ذرات ناخواسته مانند باکتری ، گرد و غبار ، مواد شیمیایی و میکروارگانیسم ها تشکیل شده است.
 4. بهداشت: در نهایت ، منبع آب بدون شار با مواد شیمیایی مانند کلر ضد عفونی می شود. این فرآیند به جلوگیری از عفونت های منتقله از طریق آب کمک می کند. در این مرحله ، برخی از شهرها فلوراید ، ماده معدنی مورد استفاده برای جلوگیری از پوسیدگی دندان را نیز اضافه می کنند.

فرایند تصفیه آب توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) تنظیم می شود. قانون آب آشامیدنی ایمن (SDWA) از EPA می خواهد مسئولیت شناسایی و محدود کردن آلاینده های احتمالی در آب آشامیدنی را بر عهده بگیرد. بیش از 90 آلاینده از جمله سرب و سایر فلزات سنگین در آب آشامیدنی معمولی اندازه گیری می شوند.

احتمال آلودگی

با وجود درمان ، آب لوله کشی به طور کامل عاری از آلودگی نیست. چندین راه برای ورود آلاینده ها به آب آشامیدنی وجود دارد ، از جمله:

 • جریان فاضلاب
 • جریان طبیعی آب شیمیایی و معدنی
 • روشهای کشاورزی (دام ، آفت کش ، کود)
 • روشهای تولید (فلزات سنگین ، سیانور)
 • نقص در سیستم تصفیه فاضلاب (سیستم های سپتیک)
 • دفع ضعیف محصولات دارویی (ضایعات پزشکی ، داروها)

قرار گرفتن در معرض آب آلوده می تواند منجر به انواع مشکلات سلامتی شود ، از جمله:

خبر خوب؟ بیش از 92 درصد از جمعیت ایالات متحده آب مورد نیاز خود را از سیستم های آب عمومی که مطابق با تمام استانداردهای بهداشتی تعیین شده توسط SDWA تامین می شود ، تامین می کنند. بنابراین ، برای اکثر آمریکایی ها بعید است که آب لوله کشی آنها در معرض آلاینده های خطرناک قرار گیرد.

با این حال ، می توانید از اقدامات احتیاطی اضافی برای تصفیه آب آشامیدنی خود سود ببرید.

آب شیر تصفیه شده را در یک لیوان بریزید

آیا به فیلتر آب شیر نیاز دارید؟

فیلترهای تصفیه آب خانگی می توانند بیمه بیشتری در برابر آلودگی های احتمالی ارائه دهند. در حالی که فیلتر آب برای بسیاری از افراد یک ضرورت مطلق نیست ، حفاظت اضافی مزایای بزرگ و آرامش خاطر را فراهم می کند.

برای تعیین نیاز به فیلتر آب لوله کشی ، نکات زیر را در نظر داشته باشید.

موقعیت جغرافیایی

برخی از مناطق جغرافیایی ، مانند جوامعی که به آب های زیرزمینی متکی هستند ، در برابر آلودگی ها آسیب پذیرتر هستند.

آبهای زیرزمینی را می توان به راحتی با ترکیبات طبیعی و مصنوعی آلوده کرد. شورای دفاع از منابع ملی (NRDC) گزارش می دهد که یک لایه آب آلوده می شود ، می تواند برای چندین دهه غیرقابل استفاده شود و حتی به سایر منابع آب مجاور مانند رودخانه ها ، دریاچه ها و اقیانوس ها سرایت کند. متأسفانه بسیاری از مناطق روستایی فقط آب زیرزمینی می نوشند.

علاوه بر این ، SDWA سیستم های آب عمومی را که فقط به بیش از 10 هزار نفر خدمات رسانی می کند ، تنظیم می کند. سیستم های آب کمتر سرویس شده هر پنج سال یکبار تنظیم می شوند ، به علاوه آنها فقط برای 30 آلاینده بازرسی می شوند. بنابراین ، خطر آلودگی سیستم های آب در جوامع کوچک روستایی ممکن است زیاد باشد.

البته این بدان معنا نیست که همه جوامع کوچکی که به آب های زیرزمینی تکیه می کنند ، آلوده به آب لوله کشی هستند. اگر در مورد کیفیت آب شک دارید ، باید با بخش بهداشت محلی خود تماس بگیرید ، که به شما کمک می کند رایج ترین آلودگی ها را در آب لوله کشی خود بررسی کنید. از طرف دیگر ، می توانید با خط تلفن آب آشامیدنی سالم تماس بگیرید.

لوله کشی قدیمی

سیستم لوله کشی خانه یا آپارتمان شما نیز می تواند بر کیفیت آب لوله کشی تأثیر بگذارد.

لوله ها زیستگاههای عالی برای رشد میکروب هایی که به دلیل رطوبت در آب زندگی می کنند ، ایجاد می کنند. رایج ترین میکروب لوله ، مخلوطی چسبناک از مخاط ، باکتری ها ، قارچ ها و آمیب ها است که بیوفیلم نامیده می شود. بیوفیلم یک مانع در اطراف لوله ایجاد می کند و از انجام کار شیمیایی تصفیه آب جلوگیری می کند. علاوه بر این ، باعث می شود میکروب ها تکثیر شده و با آب آشامیدنی تماس مستقیم داشته باشند. میکروب های آزاد شده از مقدار زیادی آب می توانند باعث ایجاد بیماری های متعددی شوند.

حتی اگر سیستم آب جهانی کار می کند ، میکروب های موجود در آب هنوز هم می توانند داخل لوله ها باشند. آنها معمولاً در خانواده هایی با طراحی ضعیف یافت می شوند که شیرها برای مدت طولانی باز نمی شوند یا اجازه نمی دهند آب در یک مکان بنشیند.

همچنین ، اگرچه لوله های سربی در سال 1986 در سراسر کشور ممنوع شد ، اما اگر در خانه ای قدیمی زندگی می کنید و لوله کشی به روز نشده است ، سرب می تواند آب را آلوده کند.

EPA توصیه می کند که قبل از تصمیم گیری برای آزمایش آب عوامل متعددی در نظر گرفته شود. سوالات مربوطه عبارتند از:

 • نزدیکترین چاه آب به سیستم سپتیک خانه شما چقدر نزدیک است؟
 • مواد لوله کشی خانه شما چگونه است؟
 • آیا بعد از آب لوله کشی احساس بدی داشتید؟

با این حال ، اگر مشکوک هستید آب شیر خراب شده است ، از بخش بهداشت شهرستان بخواهید یک آزمایش انجام دهد. همچنین می توانید با خط تلفن ایمنی آب آشامیدنی تماس بگیرید. بسته به نتایج آزمایش ، شما باید روی یک فیلتر آب خانگی سرمایه گذاری کنید.

عوامل اضافی

برخی از افراد می توانند بدون توجه به مکان و لوله کشی روی فیلتر آب سرمایه گذاری کنند. این افراد معمولاً در برابر اثرات منفی آلاینده ها آسیب پذیرتر هستند.

نمونه ها عبارتند از:

علاوه بر این ، کسانی که آب را از منبع آب خصوصی مانند چاه خانه جمع آوری می کنند ، باید یک فیلتر آب را در نظر بگیرند. صاحبان خانه که از منابع خصوصی تهیه شده اند وظیفه نظافت و آزمایش آب را بر عهده دارند.

در نهایت ، کسانی که طعم آب شیر را دوست ندارند و / یا می خواهند استفاده از ظروف پلاستیکی یکبار مصرف را محدود کنند ، می توانند از فیلتر آب استفاده کنند. دستگاه های تمیز کننده همچنین به کاهش طعم کلر در آب لوله کشی کمک می کند.

برای هیدراته و سالم ماندن ، یک فرد از آب شیر فیلتر شده می نوشد

در فیلتر آب لوله کشی به دنبال چه چیزی باشید

بر اساس گزارش EPA ، بیش از 40 درصد آمریکایی ها در خانه از دستگاه تصفیه آب استفاده می کنند. وقتی گزینه های زیادی در بازار وجود دارد ، کاهش گزینه های شما دشوار است.

هنگام خرید فیلتر آب ، چند نکته را باید در نظر بگیرید ، مانند عملکرد ، هزینه ، تعمیر و نگهداری و گواهینامه ها. بسته به مدل ، فیلترهای آب می توانند از 20 تا صدها دلار متغیر باشند. هزینه های حرفه ای نصب و نگهداری سالانه نیز در نظر گرفته شده است.

نوع و قیمت

دستگاه های ساده مانند فیلترهای تصفیه شده آب را می توان مستقیماً روی شیر آب نصب کرد ، زیر سینک ظرفشویی نصب کرد یا روی ظرفی نصب کرد. این گزینه مناسب برای کسانی است که می خواهند آب مورد استفاده برای آشامیدن و آشپزی را فیلتر کنند. در مقایسه با فیلترهای آب مدرن ، نسبتاً ارزان هستند و هزینه آنها بین 20 تا 500 دلار است.

از سوی دیگر ، آب نقطه دسترسی می تواند گرانتر باشد. این فیلترها با اتصال آن به لوله اصلی آب ، کل سیستم آب خانه را تمیز می کنند. این برای خانه هایی با خروجی آب متعدد ایده آل است. از آنجا که یک مدل پیشرفته است ، این فیلتر آب بسیار گرانتر است و بین 500 تا 3000 دلار متغیر است.

گواهینامه ها

مطمئن شوید که به دنبال فیلتر آب لوله کشی هستید که استانداردهای آب آشامیدنی EPA یا بالاتر را داشته باشد.

سه برنامه گواهینامه معتبر توسط موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) وجود دارد. حتماً آنها را در برگه فیلتر دنبال کنید:

 1. برنامه صدور گواهینامه تصفیه خانه NSF
 2. آزمایشگاه های پذیره نویسان
 3. انجمن کیفیت آب

خط پایین

به هر حال ، نوشیدن آب لوله کشی در بسیاری از مناطق ایالات متحده نسبتاً بی خطر تلقی می شود ، اما کیفیت آن بسته به جایی که شما هستید متفاوت است.

اگرچه برای بسیاری از افراد ضروری نیست ، اما فیلترهای آب شیر دارای مزایای زیادی هستند. حفاظت بیشتر در برابر آلودگی ها و درک بهتر طعم H2O می تواند دلایل جدی برای سرمایه گذاری در فیلتر آب لوله کشی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید