ابراهیم رئیسی: در حجاب شرط ملاک است


حجاب اجباریرویداد ۲۴ رئیس جمهور اقامه نماز جمعه را یکی از مهمترین بسترهای تبیین مواضع اساسی نظام اسلامی برشمرد و بر نقش خطیر ائمه جمعه در تحکیم ارتباط دولت و ملت تاکید کرد.

آقای ابراهیم رئیسی صبح روز سه شنبه در بیست و پنجمین اجلاس سراسری ائمه جمعه کشور با تبیین جایگاه و اهمیت شعائر سیاسی نماز جمعه در کشور گفت: امروز سکوی نماز جمعه محلی است برای تبیین مسائل کشور و مرکزی برای امید آفرینی و بیان دغدغه های مردم. ائمه جمعه حلقه وصل مردم و مسئولان هستند و بر همین اساس می توان گفت که این علمای ارجمند نقش بسیار مهمی در کارآمدی نظام حکومتی ایفا می کنند و به موفقیت دولت کمک می کنند.

رئیس جمهور نقش ائمه جمعه را در برقراری ارتباط موثر و سودمند دولت و ملت مورد تاکید قرار داد و افزود: ائمه جمعه در تبیین جهاد در دوردست ها پیشتاز هستند و به دلیل ارتباط نزدیک با جامعه، پیشتاز هستند. زبان فصیح مردم را درک کنند، بنابراین نقش مهمی در رساندن مطالبات مردم به مسئولان دارند. از این منظر نقش ائمه جمعه در ساختار نظام حکومتی کاملاً اساسی و راهبردی است.

رئیسی در بخش دوم سخنان خود به تشریح عملکرد دولت در عرصه های مختلف در یک سال گذشته پرداخت و با اشاره به موفقیت های به دست آمده در عرصه دیپلماسی، اذعان داشت: از ابتدای تشکیل دولت اعلام کرده ایم که تقویت سیاست همسایگی اصل اساسی دولت در حوزه دیپلماسی است که دیپلماسی است و تاکنون در این راستا گام برداشته ایم. خوشبختانه این تغییر جهت استراتژیک باعث مثبت شدن تراز تجاری ایران با همسایگان شد و ارزش مبادلات چندین برابر شد.

رئیس جمهور برنامه ریزی برای تامین امنیت غذایی و افزایش حجم تولیدات کشاورزی را یکی دیگر از موفقیت های دولت در ماه های گذشته خواند و گفت: در بخش کشاورزی با برنامه ریزی های انجام شده شاهد افزایش چشمگیر حجم بوده ایم. از تولید. تولید تا به امروز نزدیک به ۷ میلیون تن محصول از کشاورزان خریداری شده است.

رئیس جمهور همچنین به تشریح برنامه های دولت در زمینه جذب سرمایه گذاری پرداخت و گفت: رونق اقتصاد ملی و ارتقای شاخص های اقتصادی در کشور بدون جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی محقق نمی شود. دولت برنامه های متنوعی در این زمینه دارد و تلاش می کند با جذب سرمایه گذاری در راستای توسعه اشتغال پایدار و افزایش تولید و رشد اقتصادی گام های محکمی بردارد.

رئیسی همچنین با اشاره به تلاش دولت برای عدالت محوری بودجه ۱۴۰۱ بر اساس سند توسعه اراضی، جهت گیری اولیه دولت را جریان سازی اقتصاد و عدالت در همه حوزه ها عنوان کرد. بر این اساس هم در قانون بودجه سنواتی و هم در تدوین برنامه هفتم توسعه تلاش می کنیم به سمت عدالت و تمرکز بر مردم حرکت کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به برخی از مباحث مطرح شده از سوی ائمه جماعات، مبنای انتصابات در دولت را جذب نیروهای کارآمد، کوشا و با انگیزه دانست و گفت: بارها تاکید کرده ایم که دولت باید از کارآمد، جوان، انقلابی استفاده کند. ، نیروهای ضربه ای و ناتوان. نیروهای ناکارآمد

رئیسی همچنین به موضوع عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: اعمال قانون امری عادی است و در این زمینه نباید به سلایق شخصی عمل کرد.

رئیس جمهور در آخرین بخش از سخنان خود به موضوع مذاکره برای رفع تحریم ها پرداخت و گفت: جمهوری اسلامی ایران از میز مذاکره خارج نشده است. غربی ها بودند که با تصویب قطعنامه ای در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در این مذاکرات بحران ایجاد کردند.

رئیسی با بیان اینکه پایان مذاکرات بیش از هر چیز مستلزم اراده طرف مقابل است، خاطرنشان کرد: مسئله جمهوری اسلامی ایران منطقی و عقلانی است و واضح است که اگر طرف مقابل منطقی و عقلانی عمل کند، مذاکرات انجام می شود. می تواند منجر به نتیجه شود.


بیشتر بخوانید: انسیه خزعلی: یکی از دلایل خیانت به همسر بحث حجاب است.


رئیس جمهور امید آفرینی در بین مردم را اولویت اصلی کشور دانست و گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری به آینده کشور خوشبین هستیم و با تکیه بر این شرایط را به نفع مردم تغییر خواهیم داد. آنچه داریم و حمایت ملت و رهبری رهبر معظم انقلاب.»

پیش از سخنان حجت الاسلام والمسلمین موسوی فر، حجت الاسلام والمسلمین محمامی، حجت الاسلام والمسلمین شعبانی، نمایندگان فقیه در استان های خوزستان، سیستان، بلوچستان و همدان به نمایندگی از ایشان. از ۹۰۰ نفر از ائمه جمعه کشور به بررسی برخی مسائل و مسائل کشور پرداختند.