اصرار دولت بر کاهش مالیات بر ارزش افزوده واردات مواد اولیه دارو و تجهیزات پزشکی


اصرار دولت بر کاهش مالیات بر ارزش افزوده واردات مواد اولیه دارو و تجهیزات پزشکی

وزیر بهداشت در سفر به استانداری همدان و در جلسه شورای اداری شهرستان درگزین از مصوبه جدید دولت با هدف تقویت صنعت داروسازی و تولید تجهیزات پزشکی خبر داد و گفت: دیروز دولت و هیات مدیره با کاهش مالیات بر ارزش افزوده واردات مواد موافقت کردند و ابتدا دارو و تجهیزات پزشکی را در قالب لایحه ای به مجلس عرضه کردند.


به گزارش ایلنا، بهرام عین الله که به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهوری به شهر همدان به شهر غازیان سفر کرده بود، در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به اجرای مصوبات طرح دروار، گفت: این طرح یک حرکت جهادی در کشور است که برای اینکه منابع کشور هدر نرود اجرا شده است. چون تنها ۸۰ میلیون نفر در ایران از یارانه دارو بهره مند نشدند، اما اکثر کشورهای همسایه از این یارانه استفاده کردند و داروها و مواد اولیه زیادی قاچاق شد، اما در داروور همین منابع در اختیار بیمه ها قرار می گیرد تا مستقیماً در اختیار بیمه ها قرار گیرد. مصرف کننده.


وزیر بهداشت افزود: اجرای طرح جمعیت و جوانان و کمک به تحقق سیاست های جمعیتی وظیفه همه ماست. زیرا رشد ناکافی جمعیت، آینده کشور را به خطر می اندازد و باید مردم را در چارچوب نیازهای جمعیت جوان ترغیب و تشویق کرد.


وی گفت: یکی از اقدامات قابل توجهی که در سال جاری با همکاری دولت و مجلس اجرا شد، پوشش جامع بیمه سلامت است. به ویژه اینکه با اجرای طرح درور افراد فاقد پوشش بیمه ای به مدت سه ماه به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند تا وضعیت عشریه مشخص شود. با اجرای این طرح باید به سمتی برویم که بیماران دغدغه مالی نداشته باشند. البته تصور برخی از بیماران در شهرهای دور این است که همه امکانات در تهران متمرکز باشد، در حالی که بسیاری از خدمات مورد نیاز توسط دانشگاه های علوم پزشکی ارائه می شود و کیفیت در استان ها مورد انتظار است.


وزیر بهداشت با بیان اینکه بیش از چهار دهه است که دشمنان نظام از دشمنی با ایران دست برنداشته اند، گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون دشمنان از روش های مختلف از جمله شورش کردها استفاده کرده اند. جنگ تحمیلی پس از حمله به ایران. در طول ۸ سال دفاع مقدس، رزمندگان زیادی در کشور شهید و تعداد زیادی مجروح شدند. در سال های اخیر برای مقابله با جمهوری اسلامی تحریم های سختی را اعمال کردند و فشار اقتصادی زیادی به کشور وارد کردند اما مردم قهرمانانه ایستادند.


عین الله گفت: اخیرا پوتین خطاب به مردم روسیه گفت ملت ایران الگوی ایستادگی در مقابل تحریم ها است و دلیل این جایگاه و الگو بودن بزرگترین مولفه جمهوری اسلامی ایران است یعنی مردم هشت سال در دفاع مقدسی که در برابر جنگ اقتصادی و مشکلات ناشی از آن ایستاده و ایستاده اند، دست خالی هستند.


وزیر بهداشت همچنین با اشاره به رشد علمی که کشور در شرایط تحریم های ناجوانمردانه شاهد آن است، تصریح کرد: دانشمندان ایرانی امروز در دنیا می درخشند و قدرتمندترین نیروی پزشکی منطقه متعلق به ایران است. هیچ ایرانی برای درمان به خارج از کشور اعزام نشده است، اما افرادی از کشورهای دیگر برای درمان به ایران می آیند. در اپیدمی کرونا با مشکلات و تلفات زیادی مواجه بودیم تا اینکه منتظر کمک های دشمنان بودیم اما امروز با تلاش دانشمندان ایرانی ۶ مرکز تولید واکسن در ایران فعال است. ما از چنین تهدیدهایی نمی ترسیم. زیرا زیرساخت های لازم برای پیشگیری و مقابله با آن در کشور ایجاد شده است.


عین الله خاطرنشان کرد: امروز پیشرفته ترین بیوراکتورها و دستگاه ها و تجهیزات تولید واکسن را در کشور داریم، اگرچه برخی آمریکا و اروپا را پیشرفته می دانند، اما میزان مرگ و میر بیماران کووید-۱۹ در این کشورها چندین برابر بیشتر از مرگ و میر است. ایران. حتی دیروز نیز آماری حدود ۵۴۰ مورد فوتی بر اثر کرونا در آمریکا ثبت شد.


همچنین حدود ۷۶ درصد از جمعیت ایران واکسینه شده اند در حالی که این رقم در آمریکا حدود ۶۰ درصد است و همه اینها گواه روشنی بر قدرت عظیم ملت ایران در مدیریت کرونا با وجود همه مشکلات و تحریم هاست. و مجازات ها فشارها


وزیر بهداشت در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به سفرهای منطقه ای رئیس جمهور و اعضای دولت گفت: این سفرها عزم جدی برای آشنایی و رفع مشکلات را نشان می دهد و در حالی که دولت سیزدهم مانند برخی دیگر دولت‌ها می‌توانند از پشت دفتر مدیریت کنند و نظارت کند، اما حضور رئیس جمهور و وزرا در استان‌ها نشان از عزم جدی دولت برای حل مشکلات دارد.


وزیر بهداشت تصریح کرد: در شرایط کنونی باید مانند دوران دفاع مقدس در عرصه های تولید، صنعت، کشاورزی و خدمات رسانی به مردم فداکاری کرد. زیرا کاری که صنعتگر، دهقان یا کشاورز در جنگ پنهان اقتصادی انجام می دهد، مصداق جهاد در راه خداست و اگر مردم و دولت دست به دست هم دهند، تلاش هر یک از ما در موفقیت کشور به ثمر می رسد. .


عین الله در حاشیه این مراسم همچنین با اشاره به لزوم تقویت مراکز بهداشتی و درمانی در شهرستان درگزین با اشاره به بازدید از بیمارستان در حال ساخت روزن، خاطرنشان کرد: بیمارستان در حال ساخت روزن نیازمند توسعه است. امکانات و خدمات بهداشتی. آن را بیشتر تقویت کنید.انتهای پیام/