اصول پخت و پز: خوشمزه کردن مرغ


نویسنده: اوینا دل پیتزو

دوشنبه شب به شورشی دیگر خوش آمدید. شما به یخچال می روید – و مواد تصادفی انتخاب شده در قسمت ارگانیک فروشگاه مواد غذایی مورد علاقه خود – شما قدرت لازم را برای طبخ یک غذای سالم و خوشمزه متناسب با اهداف تناسب اندام خود جمع آوری می کنید. شما به یاد می آورید که مرغ خریدید و تصور یک مرغ بریان زیبا با پوست کم رنگ ، سطح کره فوق العاده و تزئین رزماری را تصور کردید. یک گزینه جذاب – اما این دقیقاً همان چیزی بود که شما وقتی رژیم خود را شروع کردید و به شما گفت که از کره استفاده کنید. همچنین آنچه خریداری کرده اید سینه مرغ بدون پوست بوده است. شما به عقب نگاه می کنید و چشم های امیدوار شوهر ، همسر ، فرزند ، سگ و / یا ماهی قرمز خود را می بینید و فکر می کنید ، “چرا مرغ شبیه بیکن افرا افرا نیست؟ با این چکار کنم؟ ”

شما می پرسید: “چگونه می توان منبع خشک این پروتئین را به شاهکار آشپزی تبدیل کرد؟” سouال را تشویق می کند.

آشپزی بعد از یک روز طولانی می تواند خسته کننده باشد و آشپزی می تواند بسیار ترسناک باشد ، به ویژه وقتی که مدام از خوردن مرغ خسته کننده یکسان خسته شده اید ، اما با گزینه های شور و نمک ، هرگز نمی توانید غذای سالم و خوشمزه بخورید. زمان. لازم است کمی از قبل آماده شود ، اما ارزش آن را دارد که یک قدم اضافی بردارید تا غذای مورد نظر را تهیه کنید.


زیبایی بری

آب نمک توسط فرهنگ های مختلف برای حفظ ، فصل بندی و نرم شدن گوشت استفاده می شود. چندین روش برای نمک زدن مرغ وجود دارد. اولین روش ، و احتمالاً رایج ترین ، آب نمک مرطوب است ، که شما را دعوت می کند تا مرغ را در حمام نمک غوطه ور کنید. دستور العمل معمولی به نسبت 3/4 فنجان نمک به یک گالن آب نیاز دارد و می توانید شکر ، گیاهان و ادویه ها را برای طعم بیشتر اضافه کنید. به عنوان مثال ، برگ بو و گیاهان De Provence.

اجازه دهید مرغ حداقل 4 ساعت در آب نمک در دمای اتاق بماند یا یک شب در یخچال بماند. اگر از سینه مرغ استفاده می کنید ، ایده خوبی است که آنها را با یک پروانه برگردانید تا طعم بهتر پخش شود. آنها را حداقل 15 دقیقه قبل از کره زدن و بیش از 6 ساعت با آب نمک خالی کنید. اساساً ، اگر مرغ قبلاً نازک است ، نمی خواهید آن را نمک بزنید زیرا ساختار را خراب می کند.

آب نمک مرطوب از طریق اسمز عمل می کند ، جایی که آب و نمک به پروتئین کشیده می شود ، جایی که نمک به مرغ کمک می کند آب را حفظ کرده و رطوبت را حفظ کند.

روش دیگر آب نمک خشک است که شامل مرطوب کردن مرغ با نمک و سایر گیاهان خشک و ادویه جات ترشی جات است ، سپس قبل از پختن آن را در کیسه ای به مدت یک یا دو روز می پیچانید.

روش مورد علاقه من این است که مرغ را نمک زده و در حین پخت در آب مخصوص آن بپزید. بیشتر طول می کشد ، اما مرغ خوشمزه می شود و چند روز در یخچال مرطوب می ماند.


مرغ مورد علاقه اوینا

برای این روش ، من ترجیح می دهم از مرغ کامل استفاده کنم ، اما می توانید تکه های مرغ را نیز سرخ کنید.

فر را روی 350 درجه گرم کنید. از تابه ای متناسب با مرغ مانند ظرف 200 پوندی هتل استفاده کنید و اگر مرغ کامل است مرغ را در تابه بگذارید. دو لیوان آب به کاسه اضافه کنید. مرغ را نمک زده و میل کنید. آن را به مدت 30 دقیقه در دمای 350 درجه بپزید ، سپس مرغ را از فر خارج کرده و در ماهیتابه سرخ کنید.

بسته به اندازه مرغ ، درجه حرارت را به 450 درجه برسانید و هر 10 دقیقه 2 یا 3 بار بپزید.

حرارت را به 350 درجه کاهش دهید و هر 5 دقیقه بپزید تا مرغ طلایی شود. فر را برگردانید تا سرخ شود تا پوست آن قرمز شود و تا دلخواه سرخ کنید. من فکر می کنم این روش بهترین است زیرا آب ، نمک و ادویه جات برخی از چربی های طبیعی را از سینه و پوست مرغ حذف می کند. شما سینه مرغ و بقیه پرنده را در آبگوشت طبیعی می پزید. زمان بیشتری طول می کشد ، اما طعم آن خوشمزه است و ارزش آن را دارد زیرا مرغ شما چند روز مرطوب می ماند.

دم کردن یک وسیله مهم برای پخت مرغ و ماهی تابه است و می توان آن را با سایر گوشت های بدون چربی استفاده کرد.

مارینینگ تنوع بی پایان را ارائه می دهد

ترشی یک روش کمی پیچیده تر برای آماده سازی از قبل است و شما را تشویق می کند که هنگام تهیه ماریناد برای مرغ خلاق باشید. بحث حفظ رطوبت نیست ، طعم خوب مرغ است. ماریناد معمولاً شامل هر ترکیبی از روغن ، اسید ، ادویه جات ، گیاهان خرد شده یا خرد شده است. می توانید مرکبات و دیگر میوه ها و مقداری سبزیجات را به ترشی اضافه کنید تا طعم و بافت بیشتری به آن بدهد.

ماریناد باید با مشخصات طعم خاصی مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال ، ممکن است یک طعم آسیایی مانند زنجبیل و مرکبات ، یا یک نمای جنوب غربی با سس چیپس و عسل شیرین و تند را دوست داشته باشید. امکانات بی پایان است. اگر تجربه زیادی در آشپزخانه ندارید ، دستورالعمل های زیادی برای تهیه غذاهای خوب در اینترنت وجود دارد. مانند آب نمک ، مرغ نباید بیش از 4 ساعت در ترشی مرکبات بماند ، زیرا این می تواند باعث لزج و خشن شدن گوشت شود.

نگهداری طولانی مدت مرغ در ترشی های مرکبات یا سرکه باعث نرم شدن آن نمی شود. از طرف دیگر ، چون مارینادها فقط طعم سطحی را ارائه می دهند ، هرچه مدت بیشتری آن را ترشی کنید ، مرغ طعم شور خود را بیشتر حفظ می کند – این امر در مورد همه انواع گوشت صدق می کند ، نه فقط مرغ. با مشاهده آنچه در ماریناد وجود دارد تعادل را پیدا کنید.

ترشی تراشه عسل اوینا

یکی از مارینادهای مورد علاقه من برای سینه مرغ مخلوط چیپس عسل است.

1 1/2 پوند سینه مرغ

4 قاشق غذاخوری عسل

4 قاشق مرغ

1 قاشق غذا خوری روغن زیتون

1 قاشق غذاخوری خمیر چیپوتل

11/2 قاشق غذاخوری آب لیمو

نمک واسه مزه، نمک برای طعم دادن

سینه مرغ را در کیسه یخچال قرار دهید. همه مواد را مخلوط کرده و مخلوط را روی مرغ بریزید. برای بهترین نتیجه ، در صورت امکان بیش از 4 ساعت یا یک شب ترشی کنید. با این حال ، سینه مرغ بدون پوست و بدون استخوان پس از 30 دقیقه آماده پخت یا کباب شدن است.

اگر سینه مرغ می پزید ، فر را با دمای 400 درجه گرم کنید و به مدت 25-30 دقیقه بپزید. قبل از سرو آنها را از فر خارج کرده و 5 دقیقه استراحت دهید. خودتان را خلاق بسازید و کم و بیش هر طعمی را به آن اضافه کنید.


زمان استفاده از آب نمک و ماریناد

تفاوت های روشنی بین دو روش پیش پخت مرغ وجود دارد و در خروجی مرغ شما متفاوت است. برینینگ یک روش مبتنی بر نمک است که عمدتا برای خیساندن و مرطوب کردن مرغ استفاده می شود. این می تواند طعم فوق العاده ای به مرغ شما بدهد ، اما طعم قوی تری از ماریناد نخواهد داشت. بری برای پخت و پخت مرغ عالی است ، اما اگر مرغ را کباب می کنید انتخاب خوبی نیست.

ترشی یک راه عالی برای افزودن طعم است ، اما از آنجایی که اکثر مارینادها نمک ندارند ، گوشت خیس نمی شود ، مخصوصاً مارینادهای بر اساس شکر و عسل. با این حال ، اگر علاقه بیشتری به کباب مرغ دارید ، روش ترشی طعم و بافت شما را بهبود می بخشد.

هر دو روش مرغ را زنده می کند و هر شام را سرگرم کننده تر می کند.

مزایای سلامتی ماریناد در برابر ماریناد

به طور کلی ، من فکر می کنم نمک زدن گزینه بهتری است زیرا می توانید مرغ را مرطوب نگه دارید و طعم بهتری داشته باشید. اگر در آب نمک بوده اید ، روز بعد از مرغ بیشتر لذت خواهید برد و مرغ ترشی برای وعده غذایی که آماده هستید بهتر است.

شاید درباره نمک مورد استفاده در ترشی س wondال باشید. ظاهرا مقدار زیادی نمک به سلامتی او آسیب نمی رساند؟ اگر فکر می کنید مرغ کامل را یکجا نمی خورید ، متوجه می شوید که از مصرف زیاد سدیم نسبتاً ایمن هستید. برای اکثر مردم ، مقدار معمول پروتئین 4-6 گرم است که معادل یک مشت است. مقدار 4 اونس مرغ شور قبل از پخت به طور متوسط ​​300-400 میلی گرم سدیم است. به گفته سازمان غذا و دارو ، یک فرد معمولی باید حداقل 180 میلی گرم در روز و حداکثر 2300 میلی گرم سدیم مصرف کند. در واقع ، طبق اعلام انجمن قلب آمریکا ، به طور متوسط ​​آمریکایی روزانه 3400 میلی گرم سدیم دریافت می کند.

بنابراین ، حتی اگر در مصرف نمک احتیاط کنید ، 400 میلی گرم مرغ برای شام چندان زیاد نیست. بقیه بشقاب شما نباید حاوی 100 میلی گرم سدیم باشد و اگر غذای خود را بیش از حد نمک زده اید. یک بشقاب شام معمولی برای افراد سالم می تواند شامل مرغ ، نصف فنجان بروکلی و یک فنجان برنج قهوه ای با افزودن حدود 430 میلی گرم سدیم باشد. اگر این غذایی است که معمولاً برای خودتان تهیه می شود ، میزان سدیم مرغ آنقدر زیاد نیست.

اگر دستور تهیه مرغ دارید که می خواهید به اشتراک بگذارید ، آن را در نظرات زیر ارسال کنید و این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید