اطلاعات مختصر در مورد چرایی ارتباط کلسترول (LDL) با علت بیماری های قلبی: تغذیه


به همین دلیل است که من فکر می کنم کلسترول در علت بیماری های قلبی نقش دارد

Y

من اغلب مقالات یا گزارش هایی را از افرادی می بینم که شک ندارند که کلسترول رژیم غذایی و کلسترول سرم نقش مهمی در شروع و توسعه بیماری عروق کرونر دارند. به همین دلیل است که من فکر می کنم کلسترول غذایی و کلسترول سرمی بالا خطر بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد و امیدوارم در این مورد بحث سالم داشته باشیم.

ابتدا می خواهم دو ادعای مشهور را بررسی کنم.

اولین ادعا این است که تفاوت های زیادی وجود دارد

کلسترول برای سلامتی ضروری است ، بنابراین شما به آن نیاز دارید

این ادعا به این معنی است که شما ممکن است به نحوی کلسترول نداشته باشید و برخی افراد آن را توصیه می کنند. واقعیت این است که همان افراد همیشه تولید کلسترول را که در بدن ضروری است (زمانی که گفته می شود کلسترول غذایی بر کلسترول سرم تأثیر نمی گذارد) تکرار می کنند. بنابراین چرا مصرف صفر کلسترول مهم است؟

همچنین به این معنی است که شما نمی توانید آن را بیش از حد مصرف کنید ، زیرا برای بسیاری از افراد برای زندگی ضروری است و نیازی نیست نگران کلسترول بالا باشید.

امیدوارم کسی اینجا پوچی این ادعا را ببیند. هیچ کس ادعا نمی کند که کلسترول برای زندگی ضروری نیست. سطوح بالای فیزیولوژیکی کلسترول یک مشکل است ، همانطور که سطوح بالای فیزیولوژیکی گلوکز مشکل ساز است و سطوح بالای فیزیولوژیکی آهن مشکل ساز است. برای زندگی مهم است

چنین تفکری دوتایی ، سیاه و سفید باید در ابتدا دارای یک پرچم قرمز بزرگ باشد.

ادعای مهم دیگر برای کنار گذاشتن راه

در واقع کلسترول پایین است افزایش دانشمند

در واقع ، شواهد بسیار کمی برای اثبات این ادعا و برعکس وجود دارد و این ادعا معمولاً با استفاده از داده های محیطی بسیار ضعیف ، به عنوان مثال ، ارائه می شود.

فقط به این نمودار نگاه کنید و مشخص شود که چه اتفاقی می افتد: در این تصویر بیشترین مرگ و میر ناشی از CHD مربوط به کشورهای فقیر است که مراقبت های پزشکی خوبی ندارند و کمترین مرگ و میر ناشی از CHD مربوط به کشورهای ثروتمند است. با مراقبت های پزشکی بالا مانند ژاپن ، کانادا ، سوئیس ، دانمارک و دیگران. اجازه ندهید چنین اطلاعات ضعیفی شما را گیج کند.

اول ، وقتی صحبت از کلسترول پایین و مرگ می شود ، یک علت معکوس شناخته شده وجود دارد ، یعنی بسیاری از بیماری ها منجر به کاهش کلسترول می شوند ، که ممکن است نشان دهد که کلسترول پایین با مرگ مرتبط است. در اینجا پیوندهای 1 ، 2 آمده است.

شواهد کمی وجود دارد که کاهش LDL-c مرگ و میر غیر مرتبط با CHD را افزایش می دهد.

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد افراد با سطح کلسترول پایین امید به زندگی بیشتری دارند. 1 ، 2

بیایید با این س startال شروع کنیم: چرا فکر می کنم کلسترول در شروع و توسعه بیماری شریانی دخیل است؟

شواهد زیادی وجود دارد که به اوایل دهه 1900 برمی گردد.

شواهد شماره 1: در مدل حیوانی ، تغذیه از کلسترول (گیاهخواران ، همه شکارچیان و شکارچیان) منجر به باریک شدن مداوم عروق می شود.

همه چیز از آنجا شروع شد که یک محقق به خرگوش رژیم غذایی غنی از کلسترول داد و متوجه شد که آتروما به سرعت در حال توسعه است.

منتقدی که از یک شکاک کلسترول خوشش می آید ، ممکن است آن را کنار بگذارد زیرا خرگوش به خوبی با رژیم علفی و کلسترول بالا سازگار نیست. خوب ، از آن زمان به بعد ، نتایج مشابهی در گیاهخواران ، همه شکارچیان ، شکارچیان و بسیاری از گونه های پستانداران تکرار شد. 1 ، 2 ، 3 ، 4،5،6 تغذیه با کلسترول در تحقیقات روی حیوانات دگرگون می شود بدون قید و شرطاین نشان دهنده یک بیماری مهم است که باعث تصلب شرایین می شود. همه اینها در جامعه علمی بسیار پذیرفته شده است و هیچ شکی در اثربخشی این نگرش و رژیم غذایی کلسترول بالا وجود ندارد که باعث تصلب شرایین می شود. برای مقایسه ، مشخص نشده است که ساکارز در غیاب کلسترول در رژیم غذایی باعث تصلب شرایین می شود.

و این نکته بسیار مهم است زیرا کلسترول غذایی بیشتر از کلسترول سرمی با خطر قلبی عروقی ارتباط دارد. در مدل حیوانی ، ممکن است آترواسکلروز با کلسترول پایین ایجاد شود ، حتی اگر سطح کلسترول افزایش نیابد.

همانطور که نویسندگان اشاره می کنند

این مطالعه بر تغییرات صمیمیت شریانی نخستی های غیرانسانی پس از تجویز کلسترول در دوزهای بسیار کمتر از حد معمول برای ایجاد تصلب شرایین تجربی متمرکز شد. تغییرات داخلی مشاهده شده به طور قابل توجهی کوچکتر بود. رژیم گروه اول در درجه اول برای نشان دادن نقطه صفر تأثیر کلسترول رژیم غذایی بر روی انتهای شریانی طراحی شد. با این حال ، چنین نقطه ای یافت نشد. هیچ محدودیتی برای میزان کلسترول که می تواند بر عروق تأثیر منفی بگذارد وجود ندارد.

این بدان معنی است که مقدار کلسترول بالای صفر تجمع پلاک را افزایش می دهد.

مهم این است که این نکته در نظر گرفته شود و به خاطر سپرده شود.

شواهد 2: کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی در افراد مبتلا به چند ریختی ژنتیکی ، کلسترول پایین

کارآزمایی های تصادفی مندلی ، مطالعاتی هستند که تأثیر چندشکلی ژن های خاص را بر یک نتیجه خاص مورد مطالعه قرار داده اند. این مطالعات اپیدمیولوژیک به ما امکان می دهد از مشکل عوامل گیج کننده جلوگیری کنیم.

ژن های زیادی وجود دارند که با سطح کلسترول بالا مرتبط هستند. بسیاری از مطالعات مندل نشان داده اند که افرادی با چنین ژن هایی بسیار کمتر از CHD رنج می برند. 1 ، 2 ، 3

هر 9 پلی مورفیسم با کاهش تدریجی خطر CHD درجه پایین در واحد LDL-C همراه بود و ناهمگنی اثر اثبات نشد (I2 = 0.0٪). در یک متاآنالیز که داده های ناسازگار 312،321 شرکت کننده را ترکیب کرده است ، توزیع تصادفی طبیعی LDL-C تا قرار گرفتن در معرض بلند مدت کم منجر به کاهش 54.5٪ (فاصله اطمینان 95٪: 48.8٪ تا 59.5٪) در خطر CHD شد. وابسته LDL-C پایین تر در میلی مول / لیتر (38.7 میلی گرم در دسی لیتر). این بدان معناست که برای واحد LDL-C ، خطر CHD 3 برابر کمتر از موارد مشاهده شده در طول درمان با استاتین است که در پایان زندگی شروع شده است (19 × 10 43 43 /8 = p). 1

شواهد 3: داروهای کاهنده کلسترول و سایر مداخلات شیوه زندگی به طور دائم بیماری ها و مرگ و میر قلبی را کاهش می دهد

استاتین های کاهش دهنده کلسترول و داروهای دیگر با استفاده از مکانیسم های مختلف به طور مداوم کاهش بیماری و مرگ و میر CHD را نشان داده اند. راههای دیگری برای کاهش LDL-کلسترول وجود دارد که اثر پلئوتروپیک ندارند و این هنوز خطر CHD را کاهش می دهد.

LDL-apheresis فرایند فیلتر کردن مولکول LDL-c در خون بیمار است. عمدتا در افراد مبتلا به FH استفاده می شود (به زیر مراجعه کنید). این فرایند ، که معمولاً منجر به کاهش شدید سطح LDL-c می شود ، همچنین منجر به کاهش قابل توجهی در خطر CHD برای این افراد می شود.

افسردگی LDL سطح کلسترول LDL را به میزان قابل توجهی کاهش داد 7.42 +/- 1.73 و 3.13 +/- 0.80 میلی مول بر لیتر (58)) در مقایسه با گروه دریافت کننده دارو ، 6.03 +/- 1.32 تا 4.32 +/- 1.53 mmol/L (28). کاپلان-مایر رویدادهای کرونری ، از جمله سکته قلبی غیر کشنده ، آنژیوپلاستی کرونری ، از طریق جلدی ، پیوند بای پس عروق کرونر و مرگ و میر ناشی از CHD را تجزیه و تحلیل می کند. میزان کلی رویداد کرونر در گروه LDL-apheresis 72٪ کمتر بود (10)) نسبت به گروه درمان دارویی (36) (p = 0.0088).

شواهد شماره 4: افرادی که دارای نقص ژنتیکی هستند و از سطوح کلسترول بسیار بالا رنج می برند (هیپرکلسترولمی خانوادگی) در سن بسیار کم بر اثر بیماری قلبی جان خود را از دست می دهند. کاهش سطح کلسترول در این افراد شانس زنده ماندن آنها را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

هایپرکلسترولمی خانوادگی (FH) یک نقص ژنتیکی است که منجر به سطوح بسیار بالای LDL-کلسترول در خون می شود.

متأسفانه ، برای این افراد ، خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلبی کشنده یا غیر کشنده در 60 سالگی برای مردان 52 درصد و برای اقوام زن 31.8 درصد بود ، در حالی که برای اقوام غیر FH 12.7 و 9.1 درصد بود. 1

شواهد 5: یک مطالعه جمعیتی نشان می دهد که سطوح بالای کلسترول به طور مداوم با خطرات قلبی عروقی و مرگ و میر مرتبط است.

بسیار شفاف. مطالعات اپیدمیولوژیکی و جمعیتی ارتباط قوی بین کلسترول بالای سرم و CHD را پیدا کرده اند. 1

بنابراین ما شواهد قوی داریم:

  • تغذیه کلسترول حیوانات (در گونه های مختلف) باعث تصلب شرایین می شود

  • افرادی که سطح کلسترول پایینی دارند کمتر در معرض مرگ ناشی از بیماری عروق کرونر قلب قرار دارند

  • افرادی که سطح کلسترول بالایی دارند بر اثر بیماری قلبی می میرند

  • داروها و سایر مداخلات مربوط به شیوه زندگی که کلسترول را کاهش می دهد ، خطر ابتلا به CHD را کاهش می دهد

  • تحقیقات منظم نشان می دهد افرادی که سطح کلسترول بالا دارند بیشتر در معرض بیماری عروق کرونر هستند.

چگونه می توان این مشاهدات را غیر از کلسترول تفسیر کرد؟ عوامل مرتبط به غیر از کلسترول برای همه اینها چه می تواند باشد؟

اینجا کسی کلسترول نمی گوید فقط عوامل خطر. چیزی که باعث تشدید آسیب دیواره شریان و ایجاد التهاب می شود (فشار خون بالا ، سیگار کشیدن ، افزایش قند خون ، اسیدهای چرب اشباع ، عامل عفونی) در شروع و توسعه بیماری دخیل است ، اما کلسترول و لیپوپروتئین ها برای تشکیل پلاک آترواسکلروتیک مورد نیاز هستند. به

امیدوارم این امر بتواند به بحث سالم در مورد این مشکل منجر شود و به مردم کمک کند تا بفهمند چرا مهم است سطح کلسترول خود را زیر 150 میلی گرم در دسی لیتر نگه دارید.

به نظر بسیاری ، ارتباط بین کلسترول بالا و بیماری عروق کرونر یکی از قوی ترین پیوندها در علم زیست پزشکی مدرن است.

اگر به معیارهای علل برادفورد-هیل نگاه کنیم ، رابطه کلسترول بالا و CHD تمام 9 معیار را برآورده می کند ، که احتمالاً درست است.

به نقل از (توصیه می شود) ارمیا استاملر (یکی از محققان برجسته در زمینه بیماری های قلبی و عروقی قرن بیستم) در نقد متاآنالیز 2010 در مورد SFA و CHD.

در حقیقت ، یک تغییر اساسی در رژیم غذایی برای آتروژنز آزمایشی – نان سینواکا یا ماده مادیان (اصطلاح Anitschkov) – جذب کلسترول است. پس از آن موفقیت Anitschow و همکارانش در 1908-1912 (که یک سالگی را جشن گرفت و مورد بحث قرار گرفت) بر روی پستانداران و پرندگان ، علف ها ، شکارچیان و شکارچیان ، از جمله نخستی های غیرانسانی ، در هزاران آزمایش انجام شد. نادیده گرفتن این حقیقت در تفسیر انسان به این معنی است که مبانی تحقیقات زیست پزشکی داروین اشتباه است و / یا شواهد متناقضی در انسان وجود دارد. همچنین نیست

اعتبار

u / oaut

دیدگاهتان را بنویسید