افتادگی دریچه میترال و ارتباط آن با استرس


درمان افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال و ارتباط آن با استرس

افتادگی دریچه میترال نوعی بیماری دریچه میکسوماتوز است. بافت اطراف دریچه میترال و وتر به طور غیر طبیعی کشیده شده است ، بنابراین دریچه میترال همزمان با ضربان قلب خم می شود.
افرادی که دچار افتادگی دریچه میترال هستند ممکن است عود نداشته باشند (دریچه نشتی) یا ممکن است شدت آنها از نشت خفیف تا نشت دریچه متغیر باشد. البته اکثر آنها نشتی یا نشتی جزئی ندارند.

درصد کمی از افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال شدید MVP شدید دارند که نیاز به درمان دارد. افتادگی دریچه میترال بسیار شایع است و سه تا پنج درصد از افراد را درگیر می کند. گزارش ها نشان می دهد زنان دو برابر مردان در معرض بیماری قرار دارند. به خاطر داشته باشید که افتادگی دریچه میترال در کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان قابل مشاهده است ، بنابراین می تواند در هر گروه سنی یا جنسیتی رخ دهد.

جداسازی دریچه میترال قلب

علائم افتادگی دریچه میترال

اگرچه افتادگی دریچه میترال معمولاً یک بیماری مادام العمر است ، اما بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری هرگز علائمی ندارند.

بنابراین وقتی افراد مبتلا به بیماری تشخیص داده شوند ، ممکن است متعجب شوند. وقتی علائم ظاهر می شود ، دلیل این است که خون از طریق دریچه باز می گردد. علائم افتادگی دریچه میترال می تواند در افراد مختلف بسیار متفاوت باشد. همانطور که در بالا ذکر شد ، این علائم خفیف هستند ، اما شایع ترین آنها عبارتند از:

ضربان قلب رقابتی یا نامنظم (آریتمی)
سرگیجه یا سرگیجه
مشکل در تنفس یا تنگی نفس ، اغلب در هنگام فعالیت بدنی یا هنگام خواب
• خستگی

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر فکر می کنید علائم زیر را دارید ، باید به پزشک مراجعه کنید. به خاطر داشته باشید که بسیاری دیگر از بیماریهای قلبی باعث علائم مشابه افتادگی دریچه میترال می شوند ، بنابراین علت علائم فقط می تواند به پزشک نشان داده شود.

• اگر درد قفسه سینه دارید و مطمئن نیستید که ممکن است حمله قلبی باشد.

• اگر قبلا افتادگی دریچه میترال را تجربه کرده اید ، در صورت تشدید علائم ، با پزشک خود مشورت کنید.

علل افتادگی دریچه میترال

دریچه میترال جریان خون بین حفره های چپ بالا و پایین قلب را کنترل می کند.

هنگامی که قلب به درستی کار می کند ، دریچه میترال در حالی که قلب در حال پمپاژ است به طور کامل بسته می شود و مانع از جریان خون به محفظه فوقانی چپ (دهلیز چپ) می شود.

در برخی از افرادی که دچار افتادگی دریچه میترال هستند ، یک یا هر دو برگچه دریچه میترال دارای بافت اضافی یا کشیدگی بیش از حد خواهد بود که در هر بار انقباض قلب به دهلیز چپ نزدیک می شود. قوز ممکن است محکم بسته نشود.

در برخی موارد ، خون ممکن است از دریچه عبور کند.نارسایی دریچه میترال) اگر مقدار کمی خون به دهلیز چپ سرازیر شود ، ممکن است مشکلی ایجاد نشود. همانطور که در بالا ذکر شد ، نارسایی شدید دریچه میترال می تواند منجر به علائمی مانند تنگی نفس ، خستگی یا سرگیجه شود.

نام دیگر افتادگی دریچه میترال سندرم نویز کلیک است. وقتی پزشک با گوشی پزشکی به قلب گوش می دهد ، ممکن است با برگرداندن برگچه ها و سپس خونریزی در دهلیز ، صدای متفاوتی را بشنود.

اسامی دیگری که افتادگی دریچه میترال را توصیف می کنند عبارتند از:
• سندرم بارلو
سندرم دریچه فلاپی
سندرم دریچه میترال
میکسوماتوز بیماری دریچه میترال

خطر افتادگی دریچه میترال

عوامل خطر افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال قلب می تواند در هر فرد و در هر سنی رخ دهد. علائم شدید افتادگی دریچه میترال در مردان بالای 50 سال شایع تر است. افتادگی دریچه میترال می تواند با بیماری های دیگر همراه باشد ، به عنوان مثال:

سندرم مارفان
سندرم Ehlers-Danlos
• ناهنجاری مامایی
• دیستروفی عضلانی
بیماری گریوز
• اسکولیوز

تشخیص افتادگی دریچه میترال

از آنجا که اکثر بیماران مبتلا به MVP هیچ علامتی ندارند ، هنگام معاینه فیزیکی هنگام گوش دادن به قلب با استفاده از گوشی پزشکی می توان سر و صدا را تشخیص داد. علائم شایع شامل ضربان قلب سریع (تپش قلب) ، ناراحتی در قفسه سینه و خستگی است.

پزشک ممکن است پس از گوش دادن به قلب شخص با استفاده از گوشی پزشکی به افتادگی دریچه میترال مشکوک شود. حرکت غیرعادی دریچه میترال می تواند صدایی مجزا به نام “کلیک” ایجاد کند. اگر نارسایی میترال نیز وجود داشته باشد ، پزشک ممکن است صدای سوفل قلبی را از پشت بشنود.

تشخیص دقیق افتادگی دریچه میترال مورد نیاز است اکوکاردیوگرام انجام دهید این یک نوع سونوگرافی قلبی است.

نحوه تشخیص افتادگی دریچه میترال

اگر سر و صدا دارم باید چکار کنم؟

در صورت تشخیص افتادگی دریچه میترال ، اکوکاردیوگرام (اکو) حتی برای کسانی که علائم ندارند توصیه می شود. اکو از سونوگرافی برای ارزیابی وضعیت دریچه و میزان خون برگشتی (از دریچه) در طول انقباض قلب استفاده می کند.

آزمایش دیگر ممکن است تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (CMR) باشد که به MRI قلب نیز معروف است.

درمان افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال برای بسیاری مشکل ساز نیست ، بنابراین معمولاً نیازی به درمان وجود ندارد.

افرادی که از نارسایی شدید میترال به دلیل افتادگی دریچه میترال رنج می برند ، ممکن است از جراحی برای تصحیح یا تعویض دریچه نشتی استفاده کنند. برای افرادی که علائم نارسایی احتقانی قلب ناشی از افتادگی دریچه میترال دارند ، جراحی بهترین روش درمانی است.
اگر در اکوکاردیوگرام نارسایی میترال وجود نداشته باشد ، علائم افتادگی دریچه میترال به ندرت خطرناک هستند. بهترین درمان برای همه ممکن است متفاوت باشد ، اما می تواند موارد زیر را شامل شود.

• ورزش
• خانه
روشهای کاهش و کاهش استرس
از مصرف کافئین و سایر محرک ها خودداری کنید

مسدود کننده های بتا ، داروهایی که ضربان قلب را کاهش می دهند ، می توانند به افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال ، که به آنها ضربان سریع قلب ، تاکی کاردی گفته می شود ، کمک کنند.

MVP بندرت به یک بیماری جدی تبدیل می شود. اما در شدیدترین موارد ، می تواند منجر به نارسایی قلبی (آریتمی) شود که در نهایت می تواند زندگی را تهدید کند.

وقتی افتادگی دریچه میترال به حدی شدید باشد که باعث نشت قابل توجه دریچه شود ، که به آن “عود” می گویند ، می تواند منجر به عوارض جدی مانند حمله قلبی و سکته مغزی شود.

زیرا در صورت نشت سوپاپ ، می تواند باعث بزرگ شدن دهلیز شود. فیبریلاسیون دهلیزی می تواند منجر به مشکلات ریتم قلب شود ، مانند “فیبریلاسیون دهلیزی” که می تواند منجر به تشکیل لخته خون شود. وقتی لخته ها از قلب به عروق یا مغز منتقل می شوند ، می توانند باعث سکته مغزی یا حمله قلبی شوند.

برای مشاوره رایگان با پزشکان مجرب و ثبت نام در مرکز اکسیر قلب و دیابت الان تماس بگیر.️

آدرس شعبه اول: یوسف آباد ، خیابان هجدهم ، خانه دوم. Y

0̱2̱1̱-8̱8̱0̱6̱7̱1̱7̱5̱

0̱2̱1̱-8̱8̱5̱5̱7̱6̱0̱1̱-3̱

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید