افزایش ناوگان حمل و نقل مرزی برای جابجایی زائران اربعین حسینی


معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تلاش می کنیم ناوگان حمل و نقل در مرزهای مواصلاتی به عراق را برای زائران اربعین حسینی افزایش دهیم.

حمیدرضا شهریکی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از مرزهای شلمچه افزود: برنامه ریزی برای تسهیل تردد زائران اربع بن حسینی از مرزهای کشور به کربلا در سطح کشور در حال انجام است.

وی گفت: از ظرفیت ناوگان خودروهای نظامی و روستایی و واحدهای تولیدی در قالب سرویس رفت و برگشت برای انتقال زائران به مرزهای منتهی به کربلا استفاده می شود.

معاون سازمان حمل و نقل در سازمان راهداری کشور گفت: بازسازی محور جاده ای در مرزها به سرعت در حال انجام است و مراحل واگذاری اجرای این پروژه ها به پیمانکاران ذیربط انجام شده است.

وی افزود: افزایش تردد ایمن در مرز چذابه و شلمچه از مهمترین اقدامات وزارت راه است و تا قبل از آغاز همایش اربعین حسینی زیرساخت های لازم در این دو گذرگاه فراهم می شود.

الشهرکی دوم گفت: از تمام امکانات دولتی برای تسهیل تردد زائران استفاده می شود تا زائران بهتر از سال های گذشته تردد کنند.

معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری افزود: بر اساس انتظارات و با توجه به محدودیت‌های دو ساله کرونا، امسال شاهد رشد آماری قابل توجهی برای مسافران در این سفرها خواهیم بود.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد عملیات حمل و نقل اربعین به کربلا از طریق جاده ها انجام می شود، گفت: ستاد کمیته حمل و نقل و سوخت در ستاد اربعین کشور فعالیت خود را از هفته جاری آغاز کرد.

الشهرکی دوم گفت: ۴۰۰۰ مینی بوس نیز در جاده های کوتاه در مناطق مرزی تردد می کنند و حدود ۴۰۰۰ خودرو با پلاک عمومی در این زمینه استفاده می شود. چذابه و شلمچه دو مکان برای زائران اربعین است.

مرز شلمش در ۱۵ کیلومتری خرمشهر قرار دارد.