رژیم لاغری سریع

انتخاب بهترین داروی آرتریت سگ

مشابه آرتریت در انسان، آرتریت سگ یا بیماری مفصلی دژنراتیو (DJD) در میان حیوانات خانگی میانسال تا سالمندان شایع است، بنابراین احتمال بیشتری وجود دارد که به داروهای آرتریت سگ نیاز داشته باشند. بیشتر موارد آرتریت سگ به طور ثانویه به دلیل ضربه، اختلالات تغذیه ای یا عفونت رخ می دهد.

سگ های بزرگ بیشتر مستعد ابتلا به آرتریت هستند، بنابراین معمولاً به داروهای آرتریت سگ بیشتر نیاز دارند. سگ هایی که آرتریت دارند نیز ممکن است دوست نداشته باشند که از آنها استفاده شود. دامپزشکان اغلب داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) را برای تسکین درد و کنترل التهاب در موارد آرتریت سگ تجویز می کنند.

آسپرین، یک NSAID، احتمالا بیش از هر داروی دیگری برای DJD سگ استفاده می شود. اگرچه معمولا موثر است، اما عوارض جانبی بر روی دستگاه گوارش دارد.

اتودولاک یک مسکن قوی است و در دوزهای توصیه شده به طور بالقوه منجر به زخم معده نمی شود.

کارپروفن قوی‌تر و ایمن‌تر از آسپرین است، اما در موارد نادر، هنگام استفاده از آن سمیت کبدی گزارش شده است.

عوامل محافظت کننده غضروفی داروهایی هستند که به محافظت از غضروف کمک می کنند زیرا در حال ترمیم خود هستند. داروهای محبوب با عوامل محافظ غضروف مکمل های غذایی یا افزودنی های غذایی هستند که نیازی به تایید سازمان غذا و دارو ندارند، اگرچه داروی DJD با علامت تجاری Adequan دارای تاییدیه FDA است.

NSAID ها و عوامل محافظ غضروفی ممکن است به طور همزمان به سگ های مبتلا به آرتریت شدید داده شود. دارودرمانی همراه با ورزش و مدیریت وزن حتی موثرتر است. ورزش های غیر شدید و منظم مانند پیاده روی و شنا توصیه می شود. اگر سگ چاق شما DJD دارد، سگ را در رژیم غذایی مناسب قرار دهید. حیوانات خانگی مبتلا به آرتریت سگ اگر کمی کم وزن باشند ممکن است وضعیت بهتری داشته باشند.

اگر دلیلی برای این باور دارید که حیوان خانگی شما آرتریت سگ دارد، با دامپزشک خود مشورت کنید. برای استفاده از داروی آرتریت سگ به تنهایی تصمیم نگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم لاغری سریع و بدون بازگشت