اهداف سفر فیصل مقداد به تهران در حاشیه اجلاس آستانه/ هزینه یک و نیم میلیون آواره سوری به ترکیه


اهداف سفر فیصل مقداد به تهران در حاشیه اجلاس آستانه/ هزینه یک و نیم میلیون آواره سوری به ترکیه

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: مشکل آقای اردوغان این است که در کنار تروریست ها قرار گرفت و اگر روند مذاکرات آستانه را مثبت بدانیم، مذاکرات مستقیم بین ترکیه و سوریه انجام می شود. مقداد فیصل در این سفر به نمایندگی از بشار اسد دیدگاه ها و نظرات خود را ارائه خواهد کرد.


سیدهادی صدفیقی کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره اهداف سفر فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه به تهران و ارتباط آن با اجلاس آستانه در تهران گفت: عنوان اجلاس آستانه است. مرور. در مورد بحران سوریه، این هفتمین اجلاسی بود که در تهران برگزار شد و در تهران برگزار شد و هدف آن بررسی راه حل دیپلماتیک و سیاسی بحران سوریه بود. حمله به سوریه به نفع منطقه و ترکیه نیست، بنابراین احتمال دیدار آقای مقداد فیصل با مقامات روسیه وجود دارد. مشکل اردوغان این است که در کنار تروریست ها قرار گرفت و اگر مذاکرات آستانه مثبت باشد، مذاکرات مستقیم بین ترکیه و سوریه انجام می شود. در این نشست آقای مقداد فیصل به نمایندگی از بشار اسد دیدگاه ها و نظرات خود را ارائه خواهد کرد.


وی بیان کرد: در این جلسه ممکن است در حاشیه این نشست نظرات سوری ها را بشنویم، زیرا سوریه به صورت رسمی در این جلسات حضور ندارد و به همین دلیل مهم است که مسائل مهمی مانند تامین دارو ، امنیت، تسلیحات و آوارگان سوری در این نشست امروز نیروهای ترکیه در مناطق شمالی کشورهای غربی از سوریه مستقر هستند که برای ترکیه گران تمام می شود. ترکیه هزینه یک و نیم میلیون آواره سوری را متحمل می شود و اگر آقای اردوغان کمی انعطاف نشان دهد و طبق دستور رهبری صحبت های دیپلماتیک کند، این مسائل حل می شود.


صدقی گفت: آمریکایی هایی که امروز ارتش سوریه را آموزش دادند در حال رایزنی با نیروهای مسلح سوریه هستند تا اگر ترکیه بخواهد وارد خاک این کشور شود با کمک ارتش سوریه از این حمله جلوگیری کنند. امروز شمال غرب سوریه تحت کنترل ترکیه است و آمریکایی ها در شمال شرق و منطقه التنف پایگاه نظامی ایجاد کرده اند که در آن حضور جدی دارند. در نهایت باید منتظر ماند و دید که با توجه به نتایج نشست آستانه چه اتفاقی خواهد افتاد و دستاوردهایی که آقای فیصل مقداد با ایشان در سوریه به دست خواهند آورد، چیست.



انتهای پیام/