اهمیت غذاهای سرد و گرم


اهمیت غذاهای سرد و گرم

در حقیقت ، این چهار مخلوط حاوی سودا ، بلغم ، خون و صفرا هستند و خواص آنها روحیه افراد را خراب می کند. ما چهار مزاج پیچیده داریم که در دو مورد آن گرما و سرما حاکم است ، دو ویژگی دیگر خشک و مرطوب است ، اما نه نوع مزاج داریم (4 مزاج ساده ، شامل گرم ، سرد ، خشک ، مرطوب و 4). مزاج های ترکیبی فوق الذکر بوده است). اگر چهار مخلوط تعادل در بدن وجود داشته باشد و هیچ یک از آنها بر دیگری غلبه نکند ، مزاج نهم ، یعنی مزاج مزاج بدست می آید. اهمیت گرما و سردی غذا ، همانطور که در اینجا نشان داده شده است ، می تواند با تغییر رفتار گرما و سردی غذا با رفتار افراد ، به مزاج معتدل برسد. غذاها ما شما را از اهمیت گرما و خنکی در آتمینا مطلع می کنیم. به ما بپیوند.

سعدی کمی زیبا گفت:

چهار رقیب شورشی چند روز شادی کردند

شیرین ژان از قالب بیرون آمد زیرا یکی از چهار نفر غالب بود

دو خلط اصلی وجود دارد ، یعنی خلط و اسید سودا ، و افرادی که غلبه بر این دو خلط دارند مزاج سردی دارند. اما دو مورد دیگر ، خون و صفرا ، قلیایی و دارای ماهیت گرم هستند.

اشتیاق سرد:

اکثر آنها سرماخوردگی دارند. بیشتر آنها سفید رنگ هستند و در هوای سرد به راحتی گرم نمی شوند و به مدت طولانی در بدن سرد باقی می مانند. آنها تمایل زیادی به خوابیدن دارند و به طور کلی ضعیف هستند. مردم سرد هستند و معمولاً عصبی نیستند. آنها به داخل می روند و کمتر احساسات خود را بیان می کنند. موهایش به سرعت می ریزد و به زودی خاکستری می شود. از آنجا که سیستم سرماخوردگی فعال است ، اسیدیته خون آنها بالاست ، بنابراین احتمال ابتلا به بیماری های خود ایمنی مانند MS و پارکینسون بیشتر است. ضعف ، ناتوانی ، قدرت و ضعف در این افراد شایع است. نبض آنها کند و رگهای آنها باریک است.

احمق های داغ:

افرادی که دارای خلق و خوی گرم هستند ، دوست داشتنی تر و دلپذیرتر هستند ، اما به سرعت عصبی می شوند. آنها همیشه احساس گرما می کنند و به سرعت گرم می شوند. مصرف زیاد شیرینی باعث ایجاد جوش و خارش در بدن می شود و تمایل به مصرف آب دارند. این تعداد افراد کمتر از گروه اول است. در هوای سرد ، بدن آنها به راحتی گرم می شود ، اما در هوای گرم ، خنک کردن آنها آسان نیست. این افراد پرانرژی ، سرسخت و فعال هستند و احساسات خود را به سرعت بیان می کنند. امروزه از نظر علمی ثابت شده است که غذاهای گرم بر سیستم عصبی سمپاتیک تأثیر می گذارد ، در حالی که غذاهای سرد سیستم پاراسمپاتیک را فعال می کنند. مشخص شده است که سیستم سمپاتیک با افزایش ضربان قلب و هایپرمی اعضای بدن همراه است و در بیشتر اندام ها دارای خواص تحریک کننده و فعال کننده است.

میانگین وعده های غذایی:

غذاها نیز بین این دو مزاج قرار می گیرند (نرم هستند). برای مثال ، در برخی متون از شیر ، ماست و نان گندم به عنوان غذاهای معتدل نام برده شده است.

اهمیت گرما و سرما در غذا متخصص تغذیه اصفهان

غذای گرم:

نان گندم ، عسل ، گوسفند ، بوقلمون ، مرغ ، گوشت اردک و اردک ، گوشت شتر ، گوشت کبوتر ، آب سبزیجات ، آبگوشت ، انجیر ، انگور ، بادام ، تخم خربزه ، توت ، خربزه ، چای سیاه ، خردل ، خرما ، ریحان ، اغلب ادویه جات ، نخود فرنگی ، عدس ، لوبیا و تخم مرغ.

ظروف سرد:

نان جو ، حبوبات ، لوبیا ، مرغ ، ماهی ، محصولات لبنی (شیر ، پنیر ، کره و ماست) ، گوشت گاو ، برنج ، کدو ، اسفناج ، کدو ، قارچ ، بیشتر میوه ها ، خرفه ، تخمه کدو ، ذرت ، پنیر ، دستگاه مرغ ، تمر هندی و زرشک.

علائم دیگر با ماهیت متفاوت:

الف) دمای پوست پرنده: گرمی و سردی پوست نشانه سردی دما است. رطوبت و زبری پوست نشان دهنده خشکی و رطوبت است.

ب) رشد مو: رشد سریع و رنگ سیاه نشانه گرما ، نور کوتاه و سفید نشانه سرما است. کورل نشانه خشکی است ، صاف بودن نشانه رطوبت است.

ج) رنگ: بیشتر افراد خونسرد سفید هستند ، در حالی که پوست گرم و قرمز نشانه گرما است.

د) خواب: بی خوابی – سرد و مرطوب ، بی خوابی – نشانه گرما یا خشکی است.

ه) اجرای آثار: افراد گرم همه کارها را سریع انجام می دهند ، اما افراد سرد کار کندی انجام می دهند.


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا آتمینا می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند که راههای اساسی غذا خوردن ، میزان و روش غذا خوردن را ارائه می دهد.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان کلیک کنید.


مطالب توصیه شده:

چربی مناسب برای سلامتی

محصولات تراریخته و تغذیه ای

مضرات قندها را بررسی کنید

غذاهای دودی پرخطردیدگاهتان را بنویسید