اگر به کودکان عمل شده واکسن آنفولانزا داده شود ، تعداد افرادی که واکسینه شده اند به میزان قابل توجهی افزایش می یابد


خبر – SAN DIEGO – بر اساس مطالعه انجام شده در نشست سالانه بیهوشی 2021 ، ارائه فعال واکسیناسیون آنفلوانزا به کودکان تحت عمل جراحی و بیهوشی عمومی ، تعداد بیماران واکسینه شده در بیمارستان کودکان آرورا در کلرادو را 3500 درصد افزایش داده است.

تایلر موریسی ، نویسنده این مطالعه و استادیار بیهوشی کودکان در گروه بیهوشی گفت: “تهدید همزمان همه گیری COVID-19 و همه گیری آنفلوانزای فصلی باعث می شود استفاده گسترده از واکسن های آنفلوانزا بیش از هر زمان دیگری اهمیت داشته باشد.” دانشکده پزشکی دانشگاه کلرادو ، شفق قطبی. وی ادامه داد: مطالعه ما نشان می دهد که داشتن استاندارد فرایند واکسیناسیون آنفولانزا در کودکان تحت بیهوشی در حین عمل جراحی ، زمان یادگیری و فرصتی برای اطلاع خانواده ها در مورد اهمیت واکسیناسیون آنفلوانزا فراهم می کند و سایر موارد ممکن است نمونه ای برای واکسیناسیون ، از جمله COVID-19 باشد. واکسن ”

اپیدمی های آنفلوآنزای فصلی سالانه رخ می دهد ، معمولاً از 1 سپتامبر تا 31 مارس. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) تخمین می زند که 38 میلیون نفر در فصل 2019-2020 به آنفولانزا مبتلا شده اند. اگرچه CDC واکسیناسیون سالانه آنفولانزا را برای کودکان 6 ماهه و بالاتر توصیه می کند ، اما میزان واکسیناسیون در بزرگسالان و کودکان در فصل آنفولانزای 20-20 2019 به ترتیب 50 و 60 درصد بود.

در این مطالعه ، نویسندگان این فرضیه را مطرح کردند که دوره بیهوشی قبل از عمل برای بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار می گیرند ، یک لحظه آموزش دیده برای واکسیناسیون آنفلوانزا خواهد بود. “لحظه یادگیری” به عنوان رویدادی تعریف شده است که افراد را تشویق می کند تا خود به خود رفتارهایی را انجام دهند که خطرات سلامتی آنها را کاهش می دهد. نویسندگان یک فرایند استاندارد “هشدارهای بهترین روش” را برای ارائه واکسن آنفولانزا به همه کودکان تحت بیهوشی عمومی – در اکتبر 2020 اجرا کردند ، توسعه دادند. هنگام ثبت نام بیماران در منطقه قبل از بیهوشی ، هشدار رایانه ای به بخش بیهوشی ارسال شد. سپس اعضای تیم مراقبت مناسب بودن کودک را تعیین کردند ، مزایای واکسن را مورد بحث قرار دادند و رضایت والدین را برای واکسن دریافت کردند. واکسن پس از انجام بیهوشی عمومی توسط یک متخصص بیهوشی یا OR به اتاق عمل (OR) تزریق شد. قبل از فصل 21-2020 ، واکسن آنفلوانزا تحت بیهوشی فقط به درخواست بیمار یا خانواده انجام شد.

محققان دریافتند که تعداد کودکان واکسینه شده در برابر آنفولانزا تحت بیهوشی عمومی قبل و بعد از اجرای پروتکل استاندارد این موسسه نسبت به سال قبل 3500 درصد افزایش یافته است. تنها 30 واکسن حین عمل در طول فصل آنفولانزای 20-20 2019 انجام شد. قبل از مداخله در فصل آنفولانزای 20-2021 ، تنها 30 واکسیناسیون در دوره شش هفته ای (1 سپتامبر تا 16 اکتبر) انجام شد. با این حال ، پس از مداخله آن فصل ، 1063 واکسن آنفولانزا در یک دوره 25 هفته ای (16 اکتبر-31 مارس) انجام شد. هیچ عارضه مربوط به واکسن گزارش نشده است.

دکتر موریسی می گوید: “دیدن این که بسیاری از والدین با واکسیناسیون فرزندان خود در برابر آنفولانزا موافقت می کنند بسیار دلگرم کننده است.” “CDC توصیه کرده است که واکسن آنفولانزا به کودکان 6 ماه به بالا در هر ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ارائه شود. پزشکان ، در خط مقدم همه گیری COVID-19 ، یک فرصت عالی دیگر برای تخصص ما هستند تا تأثیر قابل توجهی بر سلامت عمومی داشته باشند. . ”

درباره جامعه آمریكایی بیهوشی

انجمن بیهوشی آمریکا (ASA) در سال 1905 تأسیس شد ، یک انجمن آموزشی ، پژوهشی و علمی با بیش از 54000 عضو است که برای بالا بردن و حفظ استانداردهای عمل بیهوشی پزشکی تأسیس شده است. ASA متعهد است که ارزیابی مراقبت های پزشکی بیماران را قبل و حین عمل ، در حین و بعد از عمل ، به متخصصان بیهوشی ارائه دهد تا از بالاترین کیفیت و مراقبت ایمن مورد نیاز هر بیمار اطمینان حاصل شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بیهوشی ، به انجمن بیهوشی آمریکا در asahq.org مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نقش متخصص بیهوشی در اطمینان از ایمنی بیمار ، به asahq.org/madeforthismoment مراجعه کنید. همین امروز به گفتگوی اجتماعی ANESTHESIOLOGY® 2021 بپیوندید. مانند ASA در فیس بوک ، ما را دنبال کنید ASALifeline از توییتر و هشتگ # ANES21 استفاده کنید.

# # #دیدگاهتان را بنویسید