ایالات متحده و طالبان برای اولین بار پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان دیدار خواهند کرد


مقامات آمریکایی و طالبان پس از خروج از افغانستان در اواخر ماه اوت برای اولین بار در قطر دیدار خواهند کرد.

به گزارش رویترز ، مذاکرات روز شنبه و یکشنبه در دوحه ، پایتخت قطر ، بر حصول اطمینان از برکناری همه شهروندان آمریکایی ، دارندگان گرین کارت و متحدان افغان که برای ویزای ویژه ایالات متحده اقدام کرده یا اقامت کرده اند ، متمرکز است.

سهیل شاهین ، سخنگوی طالبان مستقر در دوحه در مصاحبه با آسوشیتدپرس گفت که در این دیدارها همچنین توافق بین بنیادگرای اسلامی و واشنگتن که منجر به خروج نهایی آمریکا در سال 2020 می شود ، مورد بحث قرار می گیرد.

– بله ، جلسه ای وجود دارد. به به شاهین در مورد روابط دوجانبه و اجرای توافق دوحه گفت. “موضوعات مختلفی را پوشش می دهد.”

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که 105 شهروند آمریکایی و 95 دارندگان گرین کارت از پایان ماه اوت افغانستان را ترک کرده اند.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که 105 شهروند آمریکایی و 95 دارندگان گرین کارت از پایان ماه اوت افغانستان را ترک کرده اند.
AP

به گزارش ایسنا ، مقامات آمریکایی در تلاش هستند تا به وعده طالبان مبنی بر خروج اتباع خارجی و افغانانی که به نیروهای نظامی تحت رهبری آمریکا از افغانستان کمک کرده اند از افغانستان خارج شوند ، عمل کنند.

دولت بایدن اذعان کرد که ده ها آمریکایی و مقیم دائم قانونی پس از پایان خروج در 30 آگوست باقی مانده اند. همچنین تصور می شود که هزاران متحد افغان در خاک دشمن باقی بمانند ، اما دولت روایت واضحی ارائه نکرده است.

ند پرایس ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه گفت 105 شهروند آمریکایی و 95 دارنده گرین کارت از اواخر ماه اوت دولت ایالات متحده را با پرواز ترک کرده اند. این تعداد بیش از یک هفته است که تغییر نکرده است.

پرچم طالبان بر روی دیوار مقابل سفارت آمریکا در کابل افغانستان نقاشی شده است.
پرچم طالبان بر روی دیوار مقابل سفارت آمریکا در کابل افغانستان نقاشی شده است.
AP

جانبازان نظامی و دیگران به دیگران کمک کردند با پروازهای چارتر از کشور خارج شوند و برخی از مرزهای زمینی عبور کردند. پرایس روز پنجشنبه اعتراف کرد که وزارت خارجه با “ده ها آمریکایی که می خواهند افغانستان را ترک کنند” در تماس بوده است.

مقامات آمریکایی در پاسخ به شکایت قانونگذاران از طرف های دیگر مبنی بر کند بودن روند تخلیه ، اعلام کردند که کمک نمی کنند و این امر تأیید پروازها بدون مقامات آمریکایی در افغانستان را مشکل می کند.

گفته می شود که یک هیئت آمریکایی از وزارت خارجه ، آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) و جامعه اطلاعاتی بر طالبان فشار می آورند تا مهندس ساختمان ایلینوی مارک فرریش را که توسط طالبان در فوریه 2020 ربوده شده بود آزاد کند. متصل به شبکه حقانی

نیروهای آمریکایی از طالبان می خواهند به حقوق زنان و دختران احترام بگذارند ، بسیاری از آنها مانع بازگشت آنها به سر کار و کلاس می شوند – و همچنین دسترسی رایگان به مناطقی از افغانستان را که سازمان های بشردوستانه نیاز به مداخله دارند ، فراهم می کند.

مقامات می گویند که این نشست نشان دهنده تمایل واشنگتن به رسمیت شناختن طالبان به عنوان دولت قانونی افغانستان نیست.

یک مقام آمریکایی به رویترز گفت: “ما آشکارا می گوییم که باید از طریق اقدامات طالبان مشروعیت کسب کنیم.” آنها باید یک رکورد دائمی ثبت کنند. “

گفته می شود دیدار رو در رو بین ایالات متحده و طالبان در تعطیلات آخر هفته در دوحه ، پایتخت قطر ، انجام می شود.
گفته می شود دیدار رو در رو بین ایالات متحده و طالبان در تعطیلات آخر هفته در دوحه ، پایتخت قطر ، انجام می شود.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

با سیم های پست

دیدگاهتان را بنویسید