ایران باید هر چه زودتر تصمیم نهایی خود را درباره برجام اعلام کند


ایران باید هر چه زودتر تصمیم نهایی خود را درباره برجام اعلام کند

سه کشور اروپایی عضو برجام در بیانیه‌ای مشترک، بدون اشاره به مرتدین آمریکایی و نگرش منفی آنها نسبت به برجام، از ایران خواستند هر چه زودتر تصمیم نهایی خود را درباره بازگشت به توافق هسته‌ای اعلام کند.


به گزارش ایلنا، سه کشور اروپایی عضو برنامه جامع اقدام مشترک در بیانیه‌ای مشترک، بدون اشاره به مخالفان آمریکایی و نگرش منفی آنها نسبت به برجام، از ایران خواستند هر چه سریع‌تر تصمیم نهایی خود را در مورد برجام اعلام کند. بازگشت به توافق هسته ای .


در این بیانیه، بدون اشاره به زیاده‌روی‌های طرف غربی، از ایران خواسته شد تا آنچه را که «خواسته‌های غیرواقعی و مورد توافق اضافی از جمله مسائل نظارتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی» توصیف کرده، کنار بگذارد.


در این بیانیه که همزمان با دومین روز بازگشت هیات های مذاکره کننده به وین منتشر شده، ادعا شده است که این مذاکرات به معنای دور جدید مذاکرات نیست، بلکه صرفاً بحث های فنی درباره واکنش ایران به متن است. برجام که توسط جوزپ بورل، هماهنگ کننده اصلی گفتگوهای احیا تهیه شده، برای تصمیم گیری نهایی ارائه شده است و موضوع کلیدی بین ایران و آمریکا است.


سه کشور اروپایی در تلاش برای پرتاب توپ به زمین ایران اعلام کردند که «متن توافق روی میز است» و ایران باید هم اکنون و در زمانی که هنوز امکان دارد، تکلیف دستیابی به توافق را تعیین کند.انتهای پیام/