این قهرمان iMac G4 قدیمی را به مک قدرتمند M1 تبدیل کرد – Review Geek


این "iLamp" iMac G4 با macOS Big Sur کار می کند.
ورق های Colby

همه ایده های عجیبی در مورد طراحی محصول اپل دارند ، اما ممکن است بسیاری موافق باشند که iMac G4 2002 سرگرم کننده ، منحصر به فرد و زیبا است. به همین دلیل این یک پلت فرم modding بسیار محبوب است – مردم نمی توانند iLamp قدیمی را رها کنند. اما ما باید خود را برای موج جدیدی از حالت های iMac G4 آماده کنیم زیرا کسی آنها را تغییر داده است دستگاه قدرتمند M1به

برای تجلیل از زندگی استیو جابز ، که 10 سال پیش درگذشت ، برنامه نویس پیشرفته Colby Sheets iMac G4 را باز کرد ، قسمت داخلی آن را بیرون آورد و M1 Mac Mini را داخل آن قرار داد. اصلاح نظم بسیار نیاز داشت ، اما نتایج به خودی خود نشان می دهد. این قوی ترین iLamp تمام دوران است.

آ شایعات Sheets در پستی که در مورد مد صحبت می کند ، می گوید: “من از بچگی همیشه iMac G4 می خواستم و می دانستم که چند نفر با آنها هک استون ساخته اند ، اما من این را نمی خواستم ، من یک مک واقعی می خواستم.” پر کردن iLamp با یک “مک واقعی” یک راه حل قطعی به نظر می رسد ، اما همانطور که Sheets اعتراف می کند ، مک های اینتل عملکرد حرارتی برای خاموش کردن کار ندارند.

از سوی دیگر ، مک های جدید M1 عملکرد حرارتی بهتری نسبت به سایر لپ تاپ ها یا رایانه های رومیزی مدرن دارند. و ممکن است M1 با Mac Mini iLamp (با برخی تغییرات) سازگار باشد ، که بهترین نامزد برای این حالت است. (بله ، این صفحه اصلی iMac G4 است. ورق ها می توانستند آن را به روز کنند ، اما LCD قدیمی چیز خاصی دارد.)

Sheets یک مهندس نیست ، بنابراین بسیاری از منابع جامعه صرف این پروژه شد. برای مثال YouTuber Pendleton115 ، به صفحات کمک کرد صفحه نمایش iLamp را به برد Mac Mini متصل کنند. و Sheets به راهنمای اصلاح ده ساله Dremel Junkie برای راست کردن سیم ها اشاره کرد.

امیدوارم این پروژه دیگران را ترغیب کند تا مک های کلاسیک خود را تغییر دهند. Colby Sheets M1 هیچ دستورالعملی در مورد تکرار حالت iLamp نداده است ، اما ما انتظار داریم پروژه های مشابه در آینده نزدیک ظاهر شوند زیرا منابع اجتماعی زیادی در اطراف iMac G4 وجود دارد.

منبع: انجمن Macrumors از طریق 9to5Macدیدگاهتان را بنویسید