بارداری و روزه داری تغذیه مادران باردار و شیرده


طبق اعتقاد مسلمانان ما ، روزه گرفتن در ماه رمضان واجب است شرعی و واجب است ، اما زنان باردار نمی توانند روزه بگیرند. با این حال، بسیاری از مادران باردار عاشق روزه گرفتن هستند.
ممکن است یک نسخه مشترک برای همه زنان باردار وجود نداشته باشد. به چه کسی در هنگام روزه داری به نکات زیر توجه کنید و در صورت لزوم با پزشک مشورت کنید مشورت کردن.

اول از همه ، به مقاله مربوط به افرادی که روزه داری آنها ممنوع است بروید خواندن ؛ اگر جزء کسانی هستید که روزه گرفتن ممنوع است شما نمی کنید ، سپس شرایط روزه را بخوانید.

به چه فصلی از سال رسیدیم؟

ما در بهار هستیم ، 15 ساعت گرسنه هستیم و چون روزه می گیرید تشنگی مشاهده می شود. سیستم بدن زنان غیر باردار تفاوت کاملاً متفاوت این است که او سریعتر گرسنه می شود. زن باردار نباید بیش از 12 ساعت بدون غذا رها شود. چرا؟ زیرا اگر تعداد زیادی وجود داشته باشد گرسنه ماندن. مواد تولید شده و می توانند در بدن شما تجمع پیدا کنند آنها از طریق جفت وارد جریان خون جنین می شوند و وارد سیستم عصبی جنین می شوند خسارت.

شما در چه ماهی باردار هستید؟ (سه ماهه اول و سه ماهه اول سوم ، برخی از کارشناسان آن را منع می کنند ، اما از نظر
بررسی کنیم)

سه ماه اول

شما دو وعده غذایی کامل و مواد مغذی ، آب و بین افطار و سحر انرژی مورد نیاز خود را بدست آورید کارشناسان می گویند روزه گرفتن اشکالی ندارد. Valiiii دقیقاً همان دوره است 8 هفته اول زمان تشکیل جنین و تشکیل سلول های مغزی جنین است LT – این. بنابراین اگر شرایط زیر را در این مدت دارید روزه نگیرید.

1̱ _ اگر حالت تهوع و غذای بد دارید و نمی توانید به وضوح غذا بخورید بخورید ، روزه نگیرید. چرا؟ زیرا در چنین شرایطی باید چند قول بدهید مصرف غذا را افزایش داده و مقدار هر وعده غذایی را کاهش دهید در حال حاضر ، شما چیزی نمی خورید ، انرژی و مواد مغذی و آب در بدن خود دارید کافی است ، روزه داری به شدت دلسرد می شود

2- اگر زمان گرسنگی و تشنگی ناشی از روزه باشد برای زنان باردار است و مواد فوق را در ادرار بررسی می کند گفتیم می توانیم آن را ببینیم ؛ بهتر است روزه نگیریم.

3- شرایطی که عموماً در آن روزه گرفتن برای زن باردار ممنوع است ما اینجا نوشتیم ؛ لطفا خواندن.

4- در صورتی که مادر در سه ماهه اول بارداری علائم تهوع و استفراغ را داشته باشد اما می توانید دو وعده غذایی کامل صبح و افطار و بین آن ها میل کنید افطار و سحر میان وعده هایی هستند که حاوی ریزمغذی ها و از پروتئین و ویتامین ها استفاده کنید و مقدار زیادی آب بنوشید پایان نامه.

ربع دوم

اگر سالم هستید و هیچ مشکلی ندارید ، انرژی و مواد مورد نیاز خود را تامین کنید آب و غذا کافی از افطار تا سحر ، معمولاً در طول روزه داری این حرام نیست.
حتما به این پست توجه کنید زیرا شما می توانید در یک گروه ممنوعه باشید.

ربع سوم
در این دوره ، مادر و جنین به مقدار زیادی گلوکز (قند خود ما) نیاز دارند. چه زمانی مادر برای مدت طولانی گرسنه می ماند ، بدن مادر و جنین تمام گلوکز را می خورند تمام شد! بنابراین باید بسیار مراقب باشید که در اولین ساعات گرسنه نمانید آیا تشنه هستید؟ ؛ ثانیاً ، اگر بین افطار و سحر روزه بگیرید ، این به شما وعده می دهد یک وعده غذایی کامل بخورید و انرژی ، آب و غذای مورد نیاز خود را تأمین کنید Nh
همچنین ، اگر در چند هفته اخیر هستید ، بدن شما نیاز به آب کافی دارد بهتر است روزه نگیریم

توصیه ها:

* مهمترین نکته این است که چند ساعت گرسنه و تشنه هستید؟
* اگر در طول روز احساس گرسنگی کردید بهتر است روزه نگیرید
* اگر هیچ یک از شرایط روزه را منع نکرده است شما ندارید ، می توانید 2-3 روز روزه بگیرید و سپس به پزشک خود آزمایش ادرار و نسخه ای برای وجود این مواد مضر بدهید ذکر شده! ادرارتان را چک کنید. ممکن است پزشک شما اینجا باشد اعتراف کنید که بهتر است روزه نگیرید
* روزه داری فقط برای افراد سالم و باردار مشکل ساز است اگر مشکل دیگری ندارید ، چنین نیست. اگر باردار هستید
غذای مناسب و بین سالم ، افطار و صبحانه او می تواند آب دریافت کند و در طول روز احساس گرسنگی نمی کند
پایان نامه.
* روزه گرفتن برای زنان باردار ، بسته به دوران بارداری ، وضعیت نتایج آزمایش بدن مادر و مادر. همه مستقر هستند توانایی خود را ارزیابی کرده و با توجه به نتایج مشورت کنید تصمیم پزشک است.

مقالات چه می گویند؟

دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد اثرات روزه داری مادر انجام می دهند او باردار است ، اما هنوز نمی تواند دلیل روزه داری را ثابت کند مادر یا فرزند عوارضی دارد و البته هنوز جایی برای این کار وجود دارد تحقیقات بیشتری وجود دارد

منابع:

1- کتاب “R.در سلامتی و بیماری ”- دکتر محسن نعمتی و دکتر
B bdlr ḍ a nourwy

پیش بینی کننده روزه داری در دوران بارداری -2
تأثیر ماه رمضان و پیامدهای تولد: جمعیت -3 نفر
تحقیق از هلند

دیدگاهتان را بنویسید