بایدن با آوردن ایران به میز برجام از ما امتیاز بگیرد/ دشمن به جنگ فرهنگی تبدیل شده است


بایدن با آوردن ایران به میز برجام از ما امتیاز بگیرد/ دشمن به جنگ فرهنگی تبدیل شده است

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تمرکز و تمام ایمان بایدن و تیمش این است که ایران را به میز برجام بکشانند تا از ایران امتیاز بگیرند.


به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین حسین طیب مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه جنگ امروز با دشمن یک جنگ مشترک است، تصریح کرد: با دو نوع جنگ مواجه بودیم. قدرت نرم و سخت و قدرت نیمه سخت بعدها به ادبیات جنگ اضافه شد و در سال ۲۰۰۵ به یک نیروی هوشمند تبدیل شد.در سال ۲۰۱۵ نوع جدیدی از جنگ به نام ترکیبی یا مختلط مطرح شد.امروزه دشمن در حال جنگ مشترک است. اما در همه این موارد جنگ ادراک ثابت است.


وی افزود: دشمن تمام تلاش خود را می‌کند تا واقعیت‌ها را در پروژه‌های خود که شایعه‌سازی می‌کند، تغییر دهد، یعنی عشق به ارزش‌های دینی را به نفرت تبدیل کند و نفرت دینی را به ارزش‌ها و محبت تبدیل کند، اما آنها غافل هستند. آنها نمی دانند که اراده خدا این است که مؤمنان و مؤمنان بیشتر کار کنند.» و با قرار دادن خود در نبرد با دشمن، خداوند آنها را برکت می دهد و دین خود را در سراسر جهان گسترش می دهد.


الطیب تاکید کرد: برای مبارزه باید عوامل شکل دهنده روند جهانی را بررسی کنیم، نوع برخورد رژیم استکباری صهیونیستی و آمریکا با مظلومان را بسنجیم، آمریکا در دوران ترامپ آسیب بزرگی دید، اگرچه او کمترین جمعیت را سازماندهی کرد. در آمریکا؛ اما فروپاشی در آمریکا شتاب گرفت پس از او، بایدن تصمیم گرفت هژمونی از دست رفته آمریکا را احیا کند. به همین دلیل، اولویت های خود را در چین و روسیه خلاصه کرد و ایران را چهارمین خود کرد.


مشاور فرمانده سپاه افزود: تمرکز و تمام ایمان بایدن و تیمش این است که ایران را به میز برجام بکشانند تا از این طریق از ایران امتیاز بگیرند. به این ترتیب آنها می خواهند دوباره منطقه را کنترل کنند. زیرا تنها از این طریق می توانند امنیت رژیم صهیونیستی را تضمین کنند و به نفت ارزان دست یابند.


وی در تشریح شکست های استراتژیک آمریکا در غرب آسیا گفت: نتیجه این برنامه ها چه بود؟ آمریکایی ها مجبور به خروج از افغانستان و کاهش حاکمیت خود در عراق شدند. در اوکراین پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی تمام تلاش خود را برای غربی کردن این کشور انجام دادند. بنابراین، اوکراین را خلع سلاح کردند، اما وقتی روسیه به اوکراین حمله کرد و نقشه های آنها شکست خورد، دوباره برای ایستادن در برابر روسیه پول و سلاح خرج کردند. آمریکایی ها هرگز فکر نمی کردند که روسیه به اوکراین حمله کند.


الطیب افزود: زمانی آمریکایی ها می خواستند ما را مجبور کنند روسیه را کنترل کنیم، اما امروز روسیه، چین و کشورهای همسایه در رابطه با ایران در مقابل آمریکا ایستاده اند و این شکست بزرگی برای آمریکاست. آمریکا.”


مشاور فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به نامه سرگشاده نفتالی بنت، نخست وزیر سابق رژیم غاصب صهیونیستی، خاطرنشان کرد: نفتالی بنت در این نامه از ساکنان ساکت رژیم صهیونیستی می خواهد وارد شوند. میدان و به تل آویو کمک کنید.اگر این اتفاق نیفتد دو اتفاقی که منجر به نابودی قوم یهود شد دوباره تکرار خواهد شد.حالا موجودیت صهیونیستی تقسیم شده است و این نشانه نابودی است.نفتالی بنت از ساکنان ساکت پرسید. اراضی اشغالی برای کمک به تحقق وحدت در غیر این صورت صهیونیست ها شاهد هشتادمین سالگرد تأسیس خود نخواهند بود.


وی با اشاره به اینکه هرگونه اقدام صهیونیست ها علیه امنیت کشورمان بی پاسخ نخواهد ماند، گفت: با وجود اینکه امنیت در داخل سرزمین های اشغالی به حدی رسیده است که نزاع و ناامنی رخنه کرده است، اما آنها به طور مخفیانه شروع به مبارزه با ما کرده اند. از جمله در دریا و اینترنت هم هستند جواب گرفتند خوب می دانند که اگر بخواهند اقدام کنند بی پاسخ نمی مانند.»


الطیب در خصوص اغراق صهیونیست ها در مورد ناامنی یهودیان در ترکیه توضیح داد: به دلیل اینکه مهاجرت معکوس در دوره رژیم افزایش یافته و مردم از ترس و ناامنی به ترکیه مهاجرت کرده اند، رژیم در اخبار رسمی اغراق کرده است. که یهودیان به سرزمین های اشغالی باز خواهند گشت.»


مشاور فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به قدرت پهپادهای ایران گفت: این قدرت را به ایران می‌دهد که فردی مانند ژنرال کنت مک‌کنزی، رهبر سازمان تروریستی فرماندهی مرکزی، می‌گوید ما به این اندازه یک نیروی هوایی درست کرده‌ایم. شبکه پدافندی؛ اما پهپاد ایرانی کوچک و متوسط ​​است و به راحتی از روی این پدافند می گذرد. ​​من در این فکر هستم که آیا پدافند ما می تواند با چنین پیشرفت های روزانه پهپادهای ساده و ارزان ایرانی را تحمل کند؟


وی درباره مذاکرات برجام نیز گفت: متأسفانه هر بار که تیم مذاکره کننده ما وارد مذاکره می شود، در کنار طرف داخلی می ایستند و می گویند خزانه خالی است.


طیب درباره جراحی اقتصادی دولت نیز گفت: اگر این جراحی اقتصادی صورت نگیرد اقتصاد ما دچار مشکل اساسی می شود، شما جنگ اوکراین و روسیه را ببینید، جنگ انرژی و غذایی است که پیش بینی شده است تا جایی که جنگ جهانی اگر این جراحی انجام نشود، انحصار غذا به دست چهار نفر می‌افتد که چاقویی بر پیکر اقتصاد کشور می‌کشند و سلاخی می‌کنند».


مشاور فرمانده سپاه پاسداران ادامه داد: توزیع منابع حاصل از این جراحی اقتصادی بین مردم و شناسایی گروه‌های مظلوم زمان می‌برد و این اولین قسمت از خونریزی در جراحی است. مافیاها هم مانع تراشی می‌کنند اما این افراد هم حذف می‌شوند، هدف‌گیری پرونده‌ها موضوع کمی نیست، قرار بود در اواخر دولت دهم این پرونده اتفاق بیفتد، اما هیچ‌کس نتوانست و این دولت توانست. انجام دهید.”


وی با تبیین هوشمندانه برنامه های دولت برای حفظ ذخایر انرژی و غذایی گفت: بحران انرژی و غذا در جهان جدی است، وقتی کشورها از روسیه می خواهند که مرزهای اوکراین را برای صادرات گندم باز کند، درباره این موضوع مهم صحبت می کنند. کاهش صادرات انرژی به کشورهای اروپایی به معنای زمستان برای اروپایی‌ها سخت است و با این دو اتفاق به این نتیجه می‌رسیم که کشورمان در این مدت برنامه ریزی دقیقی انجام داده تا دچار مشکلات نشویم. از کشورهای دیگر.”


طیب با تاکید بر اینکه روابط ما با کشورهای دیگر مبتنی بر امنیت و منافع ملی است، گفت: در صورت تامین منافع ملی و امنیت ملی ما آماده همکاری هستیم و اگر روسیه و چین بتوانند به این دو چیز برسند ما قبول خواهیم کرد. منافاتی با سیاست “نه شرقی”، نه غربی” و خطوط قرمز ما ندارد.


مشاور فرمانده سپاه پاسداران درباره دلیل دیدار آمریکا با عربستان گفت: با وجود اظهارات جو بایدن، من با عربستان دیدار نخواهم کرد، اما این بار دیدید که آنها با عربستان سر یک میز نشستند. سعودی ها این به چهار دلیل اتفاق افتاد.


۱- منافع داخلی آمریکا و دریافت کمک های مالی برای انتخابات آینده.


۲- حل و فصل اختلافات درون رژیم صهیونیستی.


۳- ادغام دفاع از رژیم صهیونیستی و آمریکا.


۴- درخواست عربستان برای آتش بس در جنگ با یمن. چون شکست عربستان نزدیک بود.


وی همچنین درباره تحولات اخیر در موضوع گشت ارشاد و حجاب گفت: دشمن به دلیل اینکه در مسائل سیاسی چیزی به دست نیاورد، تبدیل به جنگ فرهنگی شده و با عنوان گشت ارشاد شروع به ایجاد ناامنی کردند. از برنامه های آمریکایی ها تلاش برای ایجاد وضعیت ناامنی در جامعه و درک مردم است.


طیب در پایان افزود: هدف نهایی دشمن ایجاد شبهه در سنگر ماست. ما باید مراقب باشیم که به سوالات و شبهات در جبهه پاسخ دهیم. زیرا پاسخ ندادن به شبهه باعث می شود تحلیل دشمن جایگزین تحلیل ما شود. ماه محرم بهترین زمان برای اجرای این برنامه است.


انتهای پیام/