بایدن گفت قصد دارد ایران را آزاد کند، این حواس‌پرتی اوست


ابراهیم رئیسی:

رئیس جمهور گفت: امروز استکبار ستیزی نظام حاکم آمریکا یک مظهر است. او برای رسیدن به منافع خود حاضر است بسیاری از کشورهای جهان را نابود کند و منافع آنها را به خطر بیندازد.

بایدن گفت قصد دارد ایران را آزاد کند، این حواس‌پرتی اوست
رویداد۲۴ به نقل از النا. حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح امروز در مراسم راهپیمایی ۲۲ آبان، سالروز تسخیر سفارت آمریکا، با بیان اینکه امروز روز مبارزه با استکبار جهانی است، گفت: تکبر، تکبر و خودخواهی در فرهنگ دینی ما بر خودسازی و حکومت کردن انسان توسط خداوند تأکید شده است. خداوند به جای خودخواهی به تو برکت دهد و به جای خودخواهی خدا را طلب کن. انسان خودخواه و خودخواه دچار تکبر است و این را به فردی می گویند که روحیه تکبر دارد.

وی ادامه داد: از این رو قرآن کریم، پیامبر اسلام و همه ائمه ما هشدار دادند که نسبت به خود مغرور نشوید، زیرا این کار شما را نه تنها به عنوان یک فرد، بلکه به عنوان یک مرد نیز پایین می آورد. جامعه. امروز جلوه ای از استکبار رژیم سلطه بر آمریکاست. او برای رسیدن به منافع خود حاضر است بسیاری از ملت ها را در نقاط مختلف جهان نابود کند و منافع آنها را به خطر بیندازد. ملت بزرگ ایران با انقلاب شکوهمند خود مبارزه با ظلم و استکبار را الگوی کار خود قرار داده است. اگر نهضت عظیم دانشجویان خط امام نبود، مبارزه با استعمار ناقص بود. جنبش عظیم دانشجویی با بصیرت ما، مبارزه با استکبار و استبداد را تکمیل کرد و مبارزه با استکبار داخلی در ۳۱ بهمن ۵۷ تکمیل شد، اما این نبرد در ۲۲ آبان ۵۸ در صحنه جهانی تکمیل شد.

وی افزود: همه مسئولان و دادگاه ها باید اهمیت روز را که روز مبارزه با استکبار است روشن کنند. اگر طوماری برای جنایات آمریکا تهیه شود، باید بیش از ۶۰ کودتا علیه رای مردم، دو بمب اتمی در ژاپن، راه انداختن و آغاز مرگبارترین جنگ جهان از ویتنام گرفته تا عراق و افغانستان و تأسیس آن دانست. یک تروریست تکفیری دولت اسلامی، حمایت از گروه های تروریستی، خرابکاری، راه اندازی رژیم های استکباری به ویژه جمهوری اسلامی ایران. این روحیه روحیه استکباری است که نمی خواهد نظر و خواسته و صدای ملت ها بر سرنوشت آنها حاکم شود. در میان همه این جنایات، آنها خود را حامی آزادی، حقوق بشر و دموکراسی معرفی می کنند.

رئیس جمهور گفت: به افغانستان نگاه کنید. نتیجه دو دهه حضور آمریکا چیزی جز خونریزی و جنگ و ده ها هزار کشته نیست؟ به مناطق دیگر و سایر اموری که آمریکا در آن قرار دارد نگاه کنید، جنایات بی‌شماری و مرگ‌های بی‌شماری برجای گذاشته است. چند ساعت پیش متوجه شدم که رئیس جمهور آمریکا گفته است که می خواهد ایران را آزاد کند. آقای رئیس جمهور، ایران ۴۳ سال پیش آزاد شد و قصد دارد آزاد بماند.

وی ادامه داد: امروز دهه هشتاد ما همین نظر را داریم پس به گروهی فریب خورده و خائن نگاه نکنید. امروز کشوری که حتی آن را سیم خاردار هم نمی دانید جزو صاحبان صنایع پیچیده است. به برادر رهبر انقلاب گفتم که اولین چیزی که دبیرکل سازمان ملل در سفر به نیویورک به من گفت این بود که عذرخواهی می کنم که نتوانستم ممنوعیت واکسن را در مورد کرونا لغو کنم. برای ایشان آقای دبیرکل، امروز شش واکسن در ایران تولید می شود. در صنعت فضایی و در حوزه سایبری جوانان ایران دست بالا را دارند. آیا جلوی سخنان و تنبیهات شما را می گیریم؟ منتظر شما هستیم؟ شما سعی می کنید این قطار پیشرفت را کند کنید. جوانان مشتاق اجازه نخواهند داد که خواسته های شما در این کشور برآورده شود.


بیشتر بخوانید: رئیس من نشان داده است که نه او و نه تیم مذاکره کننده اش توانایی انجام مذاکرات را ندارند


وی افزود: امروز همه نقش جمهوری اسلامی ایران را می دانند و امروز بدون جمهوری اسلامی ایران معادله ای در منطقه وجود نخواهد داشت. حاجی عزیز ما به نماد مبارزه با تروریسم در جهان تبدیل شده است.

رئیسم گفت: دانش آموزان عزیزم مراقب باشید که دشمن امروز وحدت ملی ما را هدف قرار داده است. کردها، یارها، عربها، بلوچها، ترکمنها و اقوام عزیز ما بدانند که امروز آمریکاییها وحدت ملی را خدشه دار می کنند. بدانید آمریکا امروز و دشمنان انقلاب اسلامی پیشرفت و امید را در کشور نشانه گرفته اند. بدانید که هدف امروز دشمن امنیت، صلح و قدرت است. امروز باید بدانید که امنیت صلح و جان انسان ها مورد هدف دشمن قرار گرفته است.

وی ادامه داد: امروز هر فردی در کشور دچار هرج و مرج شده است، خواه نداند، چه بخواهد و چه نخواهد در راستای اهداف آمریکا و دشمنان این ملت حرکت کرده است. همه کسانی که به سوی آن گام بر می دارند، صلح و شکوفایی علم، آموزش، دانش و صنعت، اگر پیشرفت کشور در راستای اهداف و مصالح ملت ایران باشد. دوگانگی امروز ما این است که هرکس برای ایجاد مانع از صلح و دمیدن در هرج و مرج و تنش قدمی بردارد باید بداند که در جهت اهداف آمریکا و دشمنان این ملت گام برداشته است.

وی افزود: آمریکایی ها تصور می کردند می توانند کاری را که در لیبی و برخی کشورهای دیگر انجام دادند در ایران پیاده کنند که این یک توهم باطل است! چرا از تجربیاتی که در این سالها داشته ام درس نگرفته ام. آنچه در مقابل چشمان ما برای کشورهای مختلف به ارمغان آورد. به همه شما عزیزان، به همه هموطنان در سراسر کشور و کسانی که سیزدهم آبان را جشن گرفتند، درود می فرستم.