بایرن مونیخ ۵ – لایپزیگ ۳; دهمین دوره قهرمانی باواریایی ها


بایرن مونیخ 5 - لایپزیگ 3;  دهمین دوره قهرمانی باواریایی ها

بایرن مونیخ در دوران پس از لواندوفسکی موفق شد دهمین سوپرجام آلمان خود را با پیروزی ۵-۳ مقابل لایپزیگ جشن بگیرد.


به گزارش ایلنا، دیدار سوپرجام آلمان بین لایپزیگ و بایرن مونیخ عصر شنبه از ساعت ۲۳ با قضاوت رابرت شرودر در ورزشگاه ردبول آرنا شهر لایپزیگ برگزار شد و با برتری ۵ بر ۳ بایرن مونیخ به پایان رسید.


این بازی در همان پستی برگزار شد که بایرن مونیخ قهرمان لیگ آلمان و لایپزیگ به عنوان قهرمان اتحادیه فوتبال آلمان (DFB) بوخال (جام حذفی) وارد این دیدار شدند.


قهرمانی در بوندسلیگا اولین قهرمانی مهم RB لایپزیگ از زمان تأسیس باشگاه در سال ۲۰۰۹ بود و این تیم در ۱۴ بازی اخیر خود مقابل بایرن مونیخ تنها یک بار (۴ تساوی و ۹ شکست) پیروز شده است.


لایپزیگ در حالی برای اولین بار در فینال سوپرکاپ آلمان شرکت کرد که تیم باواریایی با ۹ قهرمانی پرافتخارترین تیم این رقابت هاست و با این پیروزی توانست تعداد قهرمانی های خود را دو برابر کند.


شاگردان یولیان ناگلزمن مانند همیشه بازی را قدرتمندانه آغاز کردند و موفق شدند در دقیقه ۱۴ بازی توسط جمال موسیالا اولین گل خود را به ثمر برسانند. باواریایی ها در دقایق ۳۱ و ۴۵ توسط سادیو مانه و بنیامین پاوارد دو گل دیگر به ثمر رساندند تا نیمه اول این دیدار با برتری ۳ بر صفر این تیم به پایان برسد.


در نیمه دوم این دیدار شاگردان دومنیکو تدسکو یکی از گل های دقیقه ۶۰ مارسل هولستنبرگ را جبران کردند، اما خیلی زود در دقیقه ۶۶ بایرن توسط سرژ گرانابری گل چهارم خود را به ثمر رساند اما این پایان بازی نبود. بازی و کریستوفر ننکو در دقیقه ۷۷ موفق به گلزنی شد و روی یک ضربه پنالتی گل دوم و دنی اولمو در دقیقه ۸۹ گل سوم را برای بولز به ثمر رساند تا امیدها برای این تیم زنده بماند اما لروی سانه گل پنجم را به ثمر رساند. گل بایرن در دقیقه ۸+۹۰ و در نهایت بایرن مونیخ موفق شد با پیروزی ۵-۳ مقابل لایپزیگ فاتح سوپرجام آلمان شود.


انتهای پیام/