بر اساس گزارشات اخیر شهر ، تعداد دوچرخه سواران همچنان در حال افزایش است


بر اساس گزارش اخیر وزارت حمل و نقل ، دوچرخه سواری در روزهای هفته در نیویورک در بدترین بیماری همه گیر سال 2020 33 درصد افزایش یافته است.

اگرچه این گزارش فقط داده های دوچرخه را از ماه مه تا دسامبر 2019 و از مه تا دسامبر 2020 مقایسه می کند ، اما واقعیتی را منعکس می کند که اکثر نیویورکی ها از تجربه خود می دانند. کمبود دوچرخه در مغازه های محلی وجود داشت زیرا سواران جدید سعی می کردند به خیابان ها بیایند و نمی خواستند از حمل و نقل عمومی در سخت ترین دوره همه گیری عبور کنند.

این شهر به دوچرخه سواران اجازه داد از پل های متعلق به DOT ​​، پل های منهتن ، ویلیامسبورگ ، بروکلین ، کوئینزبورو و پولاسکی ، و همچنین مسیرهای دوچرخه سواری پارک غرب و خیابان کنت عبور کنند. مطالعات نشان می دهد که 1.8 میلیون دوچرخه سوار بیشتر در روزهای هفته و 900.000 دوچرخه سوار بیشتر در تعطیلات آخر هفته وجود داشت.

بی احتیاطی رانندگی در این شهر افزایش یافته است.

با این حال ، هانک گاتمن ، کمیسر حمل و نقل گفت اگر دوچرخه سواران بیشتری در جاده ها وجود داشته باشند ، این جاده ها نیز ایمن تر خواهند بود.

گاتمن پنجشنبه گفت: “این واقعیت که دوچرخه سواران بیشتری در جاده ها وجود دارد و آنچه ما برای ایمن سازی آنها از نظر معماری انجام داده ایم ، نمی خواهم آن را خراب کنم ، تأثیر داشته است.” “و ما می خواهیم آن را ادامه دهیم و بهبود دهیم.”

امسال تا کنون 13 دوچرخه سوار کشته شده اند. این نیمی از تعداد دوچرخه سواران کشته شده در سال 2020 است ، یک سال بی سابقه از زمان روی کار آمدن دو بلاسیو و راه اندازی Vision Zero.

نمودار نشان می دهد که دوچرخه سواری در سال 2020 (ماه مه تا دسامبر) 33 درصد نسبت به سال 2019 افزایش یافته است

از گزارش “دوچرخه در شهر” DOT

گلوله

از گزارش “دوچرخه در شهر” DOT

وزارت راه و ترابری

گروه حمایتی جایگزین های حمل و نقل همچنین خاطرنشان می کند که نیمی از دوچرخه سواران کشته شده امسال در برانکس بودند.

هدف Vision Zero این است که همه مرگ و میرهای ناشی از ترافیک را تا سال 2024 ، تنها سه سال دیگر به صفر برساند.

و اکثر کشته شدگان امسال کارگران تحویل بودند. طبق پروژه عدالت کارگری ، حدود 10 کارگر که امسال با دوچرخه های الکترونیکی ، دوچرخه های معمولی و روروک مخصوص بچه ها تحویل داده شدند ، جان باختند.

DOT نیاز به نصب هرچه بیشتر خطوط دوچرخه محافظت شده دارد تا جاده ها برای دوچرخه سواران ایمن تر شود.

تا سال 2020 ، نزدیک به 30 مایل خط دوچرخه محافظت شده و 10.4 مایل “فضای مخصوص دوچرخه” در مناطق دارای دوچرخه اولویت دار یا مکانهایی که مرگ و میر دوچرخه سواران مانند برانکس در آن زیاد است ، نصب کرده است.

این شهر امسال 11 مایل مسیرهای دوچرخه محافظت شده نصب کرده است و تا پایان سال در مجموع 30 مایل خواهد داشت. این شهر همچنین امیدوار است تا پایان سال 2021 50 مایل خط دوچرخه نقاشی شده اضافه کند ، اما هنوز مشخص نشده است که چقدر کار به پایان رسیده است.

انتظار می رود که تعداد دوچرخه ها همچنان در حال افزایش باشد.

در حالی که شهر آماری از تعداد افرادی که از پل تازه ساخته بروکلین استفاده می کنند ندارد ، اما پل های منهتن و ویلیامزبورگ از زمان ساخت آنها کاهش نیافته است. این امر باعث می شود مقامات شهری بر این باور باشند که اکثریت قریب به اتفاق سواران تازه کار هستند و قبلاً هرگز از روی دوچرخه سواری بر روی پل دوچرخه سواری نکرده اند.

گاتمن گفت اولویت بعدی DOT افزودن مسیر اختصاصی دوچرخه سواری به پل کوئینزبورو است.

دیدگاهتان را بنویسید