بهشتی که برای نور خدا و مهدی قائدی جهنم شد


احمد نورالله و مهدی کایدیرویداد۲۴ شرایط احمد نورالله و مهدی قیدی در تیم جوانان الاهلی چندان مساعد نیست و اخبار ضد و نقیضی در مورد آنها و به دلیل عملکرد ضعیف این دو بازیکن در آخرین فصل لیگ امارات و ایران به گوش می رسد. لژیون نتوانست به امارات بازگردد و عملکرد فوق‌العاده‌ای در این دهه از خود به نمایش گذاشت. ۸۰ را تکرار کنید.

در این میان این هفته ها اخبار ضد و نقیضی از جایگاه احمد نوراللهی و مهدی قیدی در تیم جوانان الاهلی منتشر شد تا اینکه تا دهه هشتاد لیگ امارات یکی از جذاب ترین مقاصد لژیون ایرانیان بود و بازیکنان کشورمان همیشه در لیست خرید باشگاه در این کشور عربی.

اما تغییر نام لیگ امارات به نام جعلی در ابتدای دهه نود منجر به ممنوعیت حضور فوتبالیست های ایرانی در امارات شد. محرومیتی که تا سال گذشته ادامه داشت و با تغییر نام لیگ امارات، مجوز حضور لژیون در لیگ این کشور مجددا صادر شد و احمد نورالله و مهدی قیدی در ابتدا به تیم جوانان الاهلی پیوستند. از فصل گذشته تا پای ایرانی ها دوباره به لیگ امارات باز شود.

دهه ۸۰ شاید یکی از دوران طلایی ایرانیان در لیگ امارات باشد. در روزهایی که باشگاه های اماراتی روی سر بازیکنان ایرانی می دویدند. برای یادآوری خاطرات دهه هشتاد فقط از هواداران الوصل در مورد فرهاد مجیدی و هواداران الاهلی درباره علی کریمی سوال کنید. دو بازیکنی که با نمایش فوق العاده خود به اسطوره این دو باشگاه تبدیل شدند را می توان در تالار افتخار باشگاه دید. یا باید در مورد اعتقاد امبوبل گفت که در جنبش جوانان او را مهندس تیم می نامیدند. علی دایی، جواد نکونام و بسیاری دیگر از نام‌های بزرگ فوتبال نیز در آنجا حضور داشتند که تجربه بازی در تیم‌های اماراتی را داشتند.

اما ۱۰ سال پیش تغییر نام لیگ امارات به نام مستعار باعث شد تا بازیکنان ایرانی به این اتحادیه عرب نپیوندند، اقدامی سیاسی از سوی اماراتی ها که با واکنش های منفی گسترده ای مواجه شد.

سرانجام تابستان گذشته با سرمایه گذاری یک شرکت نفتی به نام ADNOC نام جعلی لیگ امارات تغییر کرد و به نام این شرکت نامگذاری شد. با این تغییر، ایرانی ها دوباره اجازه حضور در لیگ امارات را پیدا کردند و این محرومیت رفع شد. همانطور که انتظار می رفت تیم های متمول اماراتی به سراغ ۲۰ ستاره لیگ فوتبال ایران رفتند.

عملکرد درخشان احمد نورالله در پرسپولیس که با وجود بازی در پست هافبک بارها با گل های سرنوشت ساز تیم یحیی گل آل محمدی را به سرانجام رساند و مهدی کایدی که در استقلال به ماشین گلزنی تبدیل شد باعث شد این دو بازیکن اماراتی ها پیراهن تیم جوانان الاهلی را پوشیدند و بر تن کردند.

اما نورالله و قائی برخلاف روزهای طلایی دهه ۸۰ ایرانیان که دوباره برگشتند، نتوانستند خاطرات خوب یک دهه پیش را زنده کنند و اجراها و فراز و نشیب های ناامیدکننده ای را ثبت کردند.

نورالله فصل گذشته در ۳۱ بازی برای الاهلی از ابتدا یا به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت. وی در ۲۳ بازی لیگ، ۳ بازی در جام اتحادیه (الاتحاد)، سوپرجام و دو بازی لیگ قهرمانان آسیا ۲۴۸۸ دقیقه برای شباب الاهلی بازی کرد و ۳ گل، ۲ پاس گل و یک گل به خودی به ثمر رساند. . ۴ کارت زرد ارائه شده است.

قیدی همچنین در ۲۷ بازی در جوانان الاهلی شامل ۲۲ بازی لیگ، سه بازی جام لیگ، لیگ قهرمانان و بازی سوپرجام شرکت کرد و در ۱۵۸۲ دقیقه حضور در این رقابت ها پنج گل و سه پاس گل به ثمر رساند. . هر ۳۱۶ دقیقه یک کارت زرد و یک گل. آماری غیرقابل قبول برای یک مهاجم که تا زمانی که سایه مهاجم در اوج استقلال نبود.


بیشتر بخوانید: بازیکن ۳ میلیارد و ۲۰ میلیاردی چگونه می شود؟


بر اساس این آمار در هفته های گذشته اخبار ضد و نقیضی درباره آینده بازیکنان تیم جوانان ایرانی الاهلی منتشر شده است. ژاردیم سرمربی پرتغالی که الهلال را قهرمان آسیا کرد به عنوان سرمربی جدید شباب الاهلی معرفی شد و شروع به تکان دادن در این تیم کرد.

بر اساس آخرین اخبار شنیده می شود که نورالله در نهایت با تصمیم جردیم تصمیم به ماندن در الاهلی گرفت اما به احتمال زیاد القاعدی از این تیم جدا خواهد شد و گفته می شود تیم الوصل و اتحادیه الکلبه که فرهاد است. مجیدی تولی دو تیم عوامل مهاجم سابق استقلال.