به صراحت می گویم واتس اپ و اینستاگرام بدون انحلال نمی مانند/ در مجلس طرحی برای افزایش مجازات دروغ گویی داریم.


نماینده سبزوار در گفتگو با رویداد۲۴:

بهروز محبی، نماینده سبزیوار می گوید: من اطلاعات دقیقی درباره تحت فشار قرار گرفتن بسیاری از سلبریتی ها برای پیوستن به معترضان پس از ناآرامی ها دارم و حتی گاهی حرف هایشان را باور نمی کردند.

بهروز از طرفداران بازیگر سبزوار است

رویداد۲۴، محمد العایتی: بیش از یک ماه از آغاز اعتراضات مردمی در بسیاری از نقاط کشور می گذرد. تا به حال اتفاقات عجیبی افتاده است. از جمله فیلتر کردن شبکه های اجتماعی باقی مانده؛ چندین نفر ممنوع الکار شده اند و به نظر می رسد هیچ دلیلی برای چنین مواردی وجود ندارد. با بهروز محبی نماینده سبزوار در مورد وضعیت موجود صحبت کرده ایم. او به رویداد۲۴ گفت: از آنجایی که این افراد (چهره های معروف) برای توانایی های خود طرفدارانی در سطح جامعه دارند، انتظار دارم این افراد سخنان نادرست و نادرست به زبان نیاورند.

می گوید: تا زمانی که برای هر دروغی در کشور مجازاتی وجود نداشته باشد، حتماً دچار مشکل خواهیم شد. از نظر اخلاقی، اظهار نظر نادرستی که اثبات نشده باشد، صحیح نیست. به هر حال حادثه ای در کشور رخ داد که اعتراضات را به دنبال داشت و همه می دانیم که این اتفاقات دستاویزی است و بسیاری از مخالفان جمهوری اسلامی برای استفاده از این ابزار و انتقام از نظام به میدان آمده اند.

این چهره اصولگرای مجلس می گوید: عده ای عملا معترض هستند و در شرایط ابهامی که به وجود آمده موضوع برایشان حل نشده است و گاهی این ابهام را در قالب اعتراض نشان می دهند. قطعا انتظار داریم چهره های مشهور علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی، اقتصادی و اجتماعی در اظهارات خود محتاط تر باشند. گاه اظهار نادرست آنها باعث بروز حوادثی در کشور می شود که برخی از آنها غیر قابل تعمیر است. ده ها مرگ روی دست ما ممکن است نتیجه این پرونده باشد.


در ترکیه اگر کسی دروغ بگوید سه سال زندانی می شود!

محبی می گوید: هرکس چیزی بگوید که مستند نیست باید با او برخورد قانونی شود. فرد باید پاسخگوی اظهاراتی باشد که گفته است، اگرچه در بسیاری از کشورها مانند ترکیه قانونی دارند که اگر رسانه ها اظهارات نادرستی را منتشر کنند، مسئول آن اظهارات باید یک تا سه سال از زندگی خود را در زندان بگذرانند. . بنابراین مجلس در آینده وارد این موضوع خواهد شد تا قیمت دروغ در کشور افزایش یابد. در این زمینه در کار ما تردید نکنید، زیرا اگر مجلس و دولت قیمت دروغ و حرف های کذب و غیرمستند را بالا نبردند، شکست خوردند و به همین دلیل بحث ورود را هم مطرح کردیم و پیش نویس تهیه کردیم.

نماینده سبزوار در مجلس می گوید: بارها تکرار کرده ام، حتی اگر دولت بخواهد پرونده ای را کذب و باطل جلوه دهد، ما نمایندگان خود هستیم که وظیفه داریم در مقابل آن بایستیم. از طرفی اگر در جایی با فردی برخورد خشونت آمیز صورت گرفت، یعنی شخص اعتراض مسالمت آمیز داشت، اما برخورد با خشونت همراه بود، در آنجا هم با او برخورد می کنیم.

افراد مشهور برای پیوستن به معترضان تحت فشار قرار گرفتند

وی می گوید: من اطلاعات دقیقی دارم که بسیاری از سلبریتی ها پس از ناآرامی ها تحت فشار قرار گرفتند تا به جمع معترضان بپیوندند و حتی گاهی حرف های آنها را باور نمی کردند. از طرفی اگر شروع به عذرخواهی کنند، برایشان بدتر می شود، زیرا طرفداران خود را از دست می دهند. برخی از سلبریتی ها غرق فضای ایجاد شده بودند، یعنی چیزی گفتند و بعد به این نتیجه رسیدند که اینطور نیست.

محبی می گوید: برخی از آنها شخصاً وارد شدند و از آنها بازجویی کردند تا ببینند موضوع مرده شدن مردم در محل اعتراض چیست؟ وقتی این افراد جلو آمدند متوجه شدند که گفته های برخی از شخصیت ها صحت ندارد. حال این سوال مطرح می شود که آیا این سلبریتی ها باید حذف شوند یا خیر؟ باید بگویم طبق قانون باید پاسخگوی گفتار و عمل خود باشند. به نظر من بهتر است دولت مدارا کند. یعنی باید با تسامح به موضوع نگاه کرد، اما فردی که دچار آشفتگی شده و تخریب کرده یا برای قاضی اظهار معتبری کرده و اثر منفی و خطرناکی برجای گذاشته است، حتماً باید پاسخگوی رفتار خود باشد.

واتس اپ و اینستاگرام فیلتر نمی شوند. انشاالله مردم روبیکا اقبال ظاهر شوند

این رقم اولیه در پاسخ به بحثی برای آرام کردن فضای ملتهب کشور که چندی پیش مطرح شد، با فیلتر گسترده شبکه های اجتماعی چگونه ممکن است؟ وی گفت: صراحتاً به شما می‌گویم که دولت قطعاً فیلتر واتس‌اپ و اینستاگرام را برطرف نخواهد کرد زیرا پلتفرم‌های آنها زیر نظر دشمنان کشور است و نمی‌توانیم متخلفان را پیگیری کنیم. حالا باید شبکه های اجتماعی داخلی را تقویت کنیم. انشاالله مردم ظهور کنند روبیک اقبال چون امنیت وطن در خطر است. روبیکا از ۱۵ میلیون نصاب عبور کرده است و از طرفی پلتفرم های ایتا و سروش را هم داریم. با این حال، بستر بحث در شبکه های اجتماعی در دسترس همه است.