بوتاس برنده جایزه بزرگ ترکیه – NationNews Barbados – millnews.com


منتشر شده

بوتاس برنده جایزه بزرگ ترکیه شد
راننده مرسدس والتری بوتاس. (فایل)

والتری بوتاس برنده جایزه بزرگ ترکیه شد زیرا ماکس ورستاپن راننده ردبول را به قهرمانی بازگرداند.

لوئیس همیلتون رتبه پنجم را داشت و رادیو را به دلیل تصمیم تیمش مبنی بر توقف دیرهنگام تایرهایی که زیر سه تای بودند ، رد کرد.

ورشتاپن با 6 بازی دیگر در این فصل با 6 امتیاز برتری همیلتون را دارد.

در یک مسابقه تند در جاده ای لغزنده ، سرجیو پرز مهاجم ردبول پس از فراری چارلز لکلرک سوم شد.

بوتا اولین برد خود را در این فصل برای مرسدس به ثمر رساند و به راحتی ورستاپن را پشت سر گذاشت ، چرا که نمی توانست از جاده خیس برای رویارویی با فنلاند استفاده کند.

همیلتون که پس از جریمه برای استفاده بیش از حد از قطعات موتور یازدهم شروع کرد ، پس از یک رانندگی قوی و یک تعقیب و گریز چشمگیر با 10 دور سوم سوم شد و می خواست در ست تایرهای میانی به این نتیجه برسد. او مسابقه را شروع کرد

همیلتون با مجموعه ای از تماس های مرسدس برای احضار او به زمین مبارزه کرد زیرا تیم می ترسید لاستیک های او در دور پایانی به شدت سقوط کند و پرز ، لکلرک و آلفا تائوری را به پیر گاسلی بی پناه می گذارد.

سرانجام مرسدس به همیلتون دستور داد هشت بار بچرخد ، اما با لاستیک های جدید خود دچار مشکل شد و صندلی خود را از دست پرز و لکلرک خارج کرد و عصبانیت خود را از طریق رادیو در حالی که برای نگه داشتن گازلی تلاش می کرد ، ابراز کرد.

همیلتون گفت: “ما نباید وارد می شدیم ، مرد.” “من یک دانه بزرگ دارم. به شما گفتم.”

اگر او سوم می شد ، همیلتون تنها یک امتیاز از ورستاپن عقب بود.

فراری نیز مشکل مشابهی با لکلرک داشت.

او بعد از ورستاپن رهبر شد ، سپس بوتاس برای تایرهای دنده ای وسط دنده جدید که بیش از 20 اینچ طول داشتند متوقف شد و سعی کرد از ابتدا تا انتها نگه داشته شود.

اما لاستیک های فراری تمام شد و بوتاس بسته شد و او را در 11 دور به جلو هل داد.

لکلرک بلافاصله متوقف شد ، همیلتون تلاش کرد تا احساس کند که می تواند برای سکوی پایانی از لکلرک و پرز جلوتر باشد ، اما تیمش او را مدیریت کرد. مرسدس اطمینان داشت که لاستیک هایش در این مرحله به پایان نمی رسند.

پشت همیلتون ، گسلی مک لارن پس از لاندو نوریس و فراری کارلوس ساینس ششم شد.

استون مارتین لنس استرول و آلپاین استبان اوکون ، تنها راننده ای که بدون توقف پیت ترک کرده بود ، در بین 10 نفر برتر قرار گرفت. (بی بی سی)دیدگاهتان را بنویسید