بوستر شات نابرابری واکسن را نشان داد. آیا درمان های COVID به طور مساوی توزیع می شوند؟


تدروس ادهانوم، رئیس JSSV، او گفت “وحشتناک“پس از گزارش انجمن داروسازی بزرگ ،” واکسن ها به اندازه کافی بالا هستند که می توانند برای اولین بار شلیک شوند ، هم برای افرادی که در کشورهایی هستند که به خوبی عرضه شده اند و هم در کشورهای فقیری که کمبود آنها وجود دارد. “همزمان با زمان وجود ایالت های فقیر بودند دارگومون دریافت دوزهای زیاد واکسن تا سال 2023

برخی از کشورهای ثروتمند نیاز به معرفی دوز سوم واکسن دارند نصیحت سازمان بهداشت جهانی می گوید عرضه واکسن به کشورهای فقیر جهان سوم بدتر خواهد شد. با شروع ظهور تعدادی از درمان های غیر واکسنی امیدوارکننده علیه COVID ، باید توجه ویژه ای به کشورهای فقیر با نرخ واکسیناسیون پایین توجه شود و تلاش شود تا از توزیع عادلانه آنها در سراسر جهان اطمینان حاصل شود.

دوز سوم و جهان سوم

پس از بزرگترین بسیج سلامت در تاریخ ، در مجموع 5.6 میلیارد واکسن دوزها در سراسر جهان اداره می شود اما ترتیب توزیع این دوزها عادلانه نبود. حدود 82 درصد از کل واکسن ها افرادی که تا کنون مورد استفاده قرار گرفته اند توسط افرادی که در کشورهای با درآمد بالا و متوسط ​​زندگی می کنند مورد استقبال قرار گرفته اند و تنها 1.4 درصد از مردم کشورهای کم درآمد چاقو دریافت کرده اند.

وضعیت در برخی از نقاط جهان بدتر شده است ، به ویژه در آفریقا ، جایی که مقامات مجبور هستند از آن به عنوان “صرفه جویی در دوز” یاد کنند. استراتژی هافقط از نصف یا بیشتر از دوز معمول واکسن برای تحویل تعداد محدودی از واکسن های خود به بخش وسیعی از مردم استفاده می شود. با بسیاری از کشورهای ثروتمند به شدت واکسینه شده است، این انتظار وجود داشت که فاصله بین کشورهای ثروتمند و کشورهای در حال توسعه کاهش یابد. اما بسیاری از دولتهای ثروتمند می ترسیدند که دوز سوم واکسن به اصطلاح تصمیم “تقویت کننده تزریق” ادامه دهد. کمبود در جهان در حال توسعه

اسرائیل اولین کسی بود که عکاسی را به افراد بالای 60 سال قبل از گسترش قابلیت های عکاسی ارائه کرد. وزیر بهداشت این کشور گفته است که در اوایل سپتامبر ، بیش از 2.5 میلیون اسرائیلی سومین آسیب را دیده اند دستورالعمل مردم برای دوز چهارم آماده شوند. پیشتر این ماه، فرانسه اولین کشور بزرگی بود که شروع به گرفتن عکس از افراد بالای 65 سال کرد ، با برنامه ریزی برای رسیدن به 18 میلیون نفر تا سال آینده.

بسیاری از کارشناسان با چنین عصبانی و ناامنی به چنین طرح هایی واکنش نشان دادند. در ایالات متحده ، دو مقام ارشد از سازمان غذا و داروی ایالات متحده استعفا داد تولیو د اولیویرا ، زیست شناس برجسته ای که در آفریقای جنوبی کار می کند ، به برنامه های تیراندازی افزایش دولت اعتراض کرد. شرح داده شده به عنوان “مجرم بالقوه” برنامه ریزی می کند. سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند که سومین ضربه را برای گروه های آسیب پذیر انجام دهد ، اما از مقامات بهداشتی غربی خواسته است که آن را کنار بگذارند مهلت قانونی استفاده گسترده تا زمان افزایش دوز واکسن در کشورهای فقیر.

درمان بیماری

با آسیب پذیر شدن کشورهای فقیر ، استفاده از روش های درمانی جدید برای افراد مبتلا به COVID در اولویت قرار می گیرد. درمان م notثر نه تنها به بیماران مبتلا به کرونا در کشورهای ثروتمند و فقیر کمک می کند ، بلکه خطر ابتلا به ویروس کرونا را برای افراد واکسینه و واکسینه نشده کاهش می دهد ، نیاز به افزایش دوز را در ثروتمندترین کشورها کاهش می دهد و ذخایر واکسن را تخلیه می کند. جهان در حال توسعه. خوشبختانه چندین روش درمانی در رادار وجود دارد.

یکی از این داروها fostamatinib ریگل است که با نام Tavalisse به بازار عرضه می شود که در آزمایشات اولیه ریگل چنین کارآمدی را نشان داده است. پذیرفته شده 16.5 میلیون دلار از وزارت دفاع ایالات متحده برای حمایت از آزمایشات مرحله سوم درمان احتمالی. این دارو به صورت خوراکی تجویز می شود نشان داده شده نصف کردن احتمال بروز عوارض جانبی جدی و کاهش قابل ملاحظه مرگ و میر در بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان.

نکته مهم این است که نتایج اخیر ، آزمایش کور ، کنترل دارونما ، چند مرحله ای و مرحله دوم است گزارش شده در مجله بیماریهای عفونی بالینی ، Tavalisse ثابت کرد که به یک نکته کلیدی توجه دارد امنیتبه مدت اقامت بیماران تحت درمان با Tavalisse در بخش مراقبت های ویژه به طور متوسط ​​به سه روز کاهش یافت ، مقایسه شده هفت در گروه دارونما علاوه بر این ، هر سه مورد مرگ در طول آزمایش در گروه دارونما قرار گرفتند ، در قسمتی که فوستاماتینیب تحت درمان قرار نگرفت.

fostamatinib برای استفاده پزشکی در ایالات متحده از سال 2018 تأیید شده است رو به جلو به طور موفقیت آمیزی در درمان ترومبوسیتوپنی ایمنی مزمن که با سطوح غیر طبیعی خون مشخص می شود ، مورد استفاده قرار می گیرد. پلاکتبه همین امر در اوایل سال 2020 صادق بود تایید شده در اتحادیه اروپا. امیدهای زیادی وجود دارد که این دارو در حال حاضر برای درمان COVID نیز مورد استفاده قرار گیرد – ریگل در حال حاضر مرحله 30 را در 308 بیمار آزمایش می کند. برنامه ها قرار است آزمایش تا پایان سال به پایان برسد ، با این حال دارو در حال آماده سازی است بررسی شده به عنوان بخشی از آزمون ACTIV-4 م Institسسات ملی بهداشت.

AstraZeneca نیز در حال پیشرفت است رفتار به نظر می رسد م Itثر باشد و خطر ایجاد علائم را تا 77 reduces کاهش می دهد ، که پس از تکیه بر واکسن کرونا یک دستاورد بسیار ضروری برای شرکت است. کاهش یافته پس از گزارش لخته شدن خون نادر در صورت تأیید ، کوکتل آنتی بادی ، که اکنون با نام AZD7442 شناخته می شود ، اولین داروی طولانی مدت بدون واکسن خواهد بود. نشان داده شده پیشگیری از بیماری. به گفته شرکت انگلیسی-سوئدی ، تحقیقات اولیه سلولی نشان داد که کوکتل انواع ویروسی جدید ، از جمله نوع دلتا را خنثی می کند.

درس های آموخته شده؟

این بیماری همه گیر در بسیاری از نقاط جهان در حال افزایش است. در هند ، حتی ارقام حیرت انگیز رسمی سفیدتر از این ارقام است انتظارات تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا در این کشور بین 3 تا 4.7 میلیون نفر است. دنیا نمی تواند دیگری را تحمل کند فاجعه موج دوم کشور را نیز درگیر خواهد کرد.

با توجه به اینکه کشورهای در حال توسعه چگونه هستند غفلت در مسابقه واکسن ، باید واضح باشد که آنها باید در درمان کرونا اولویت داشته باشند. داروهای حیاتی مانند Tavalisse یا AZD7442 نباید همان تأثیراتی را داشته باشند که کشورهای ثروتمند اجازه می دهند. انباشت واکسن، تا حد وخامت مکرر ، بقیه جهان رنج می برند.

در نهایت ، هیچ جایگزینی برای درمان COVID برای کشورهای ثروتمند و فقیر وجود ندارد. اما تا زمانی که کشورهای در حال توسعه فاصله واکسیناسیون را برطرف نکنند ، باید این کار را انجام دهند اولویت برای توزیع درمان

اگر می خواهید به International Policy Digest نامه بنویسید – لطفاً به ما ایمیل کنید [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید