بیانیه گروه هفت ایران: ما نگران ادامه گسترش برنامه هسته ای ایران هستیم


وزرای خارجه گروه هفت روز جمعه با صدور بیانیه ای مشترک در خصوص ادامه تنش ها علیه ایران مدعی شدند که تاخیر تهران مانع از توافق نهایی در وین و از سرگیری اجرای برنامه جامع مشترک شده است. عمل. آنها همچنین ادعای نقض قطعنامه شورای امنیت توسط ایران و روسیه را تکرار کردند.

برنامه هسته ای ایران

رویداد۲۴ به گزارش خبرگزاری ایران (ایرنا)، در این بیانیه که نسخه ای از آن در سایت وزارت امور خارجه آلمان منتشر شده، ادعا شده است: ادامه فعالیت های بی ثبات کننده ایران در خاورمیانه و اطراف آن را به شدت محکوم می کنیم. . این فعالیت ها شامل فعالیت ایران با موشک های بالستیک و کروز و هواپیماهای بدون سرنشین یعنی هواپیماهای بدون سرنشین و انتقال این سلاح های پیشرفته به نهادهای دولتی و غیردولتی است.

آنها همچنین مدعی شدند که اقدامات ایران “منطقه را بی ثبات می کند و تنش ها را افزایش می دهد.” بنابراین، ما از ایران می‌خواهیم که حمایت خود از خشونت دولت‌ها، بازیگران غیردولتی و گروه‌های نیابتی را متوقف کند و به طور کامل از تمام قطعنامه‌های مربوطه شورای امنیت سازمان ملل (از جمله قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد) تبعیت کند.


بیشتر بخوانید: مذاکرات به بن بست رسیده است. چیز جدیدی وجود ندارد


دیپلمات‌های ارشد گروه هفت با تکرار ادعای بی‌اساس مبنی بر استفاده از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین که مقامات کشورمان بارها آن را تکذیب کرده‌اند، مدعی شدند: ما همچنین از تلاش‌های سازمان ملل برای نگه داشتن روسیه و ایران حمایت می‌کنیم. حساب. نقض آشکار قطعنامه ۲۲۳۱.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، جمهوری اسلامی ایران بارها ادعای ارسال پهپاد به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین را رد کرده و آمادگی خود را برای شفاف سازی این موضوع با برگزاری نشست مشترک با اوکراین اعلام کرده است. و وزیر امور خارجه کشورمان در این خصوص اظهار داشت: ما هیچ سلاح و پهپادی برای استفاده در جنگ با اوکراین به روسیه نداده و نخواهیم داد.