بیماری کلیوی و جنبه های احتمالی و اجتناب ناپذیر تغذیه


تغذیه در بیماری کلیوی

محدودیت های غذایی بسته به مرحله بیماری کلیوی متفاوت است. به عنوان مثال ، افرادی که در مراحل اولیه بیماری مزمن کلیوی هستند محدودیت های غذایی متفاوتی نسبت به افرادی که در مراحل پایانی بیماری کلیوی یا نارسایی کلیه هستند دارند. محدودیت های مختلفی در رژیم غذایی افرادی که در مراحل پایانی بیماری کلیوی هستند و نیاز به دیالیز دارند وجود دارد. دیالیز روشی برای تصفیه آب اضافی و تصفیه زباله است. اکثر افرادی که در مراحل پایانی یا پایانی بیماری کلیوی هستند باید از رژیم غذایی مناسب کلیه برای پیشگیری از تجمع برخی مواد شیمیایی یا مواد مغذی در خون پیروی کنند. در افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیه ، کلیه ها نمی توانند سدیم ، پتاسیم یا فسفر کافی دریافت کنند. در نتیجه ، آنها در معرض خطر بالای افزایش سطح این مواد معدنی در خون هستند.

17 ماده غذایی که باید در رژیم غذایی کلیه از آنها اجتناب کنید:

1- نوشیدنی های سیاه

نوشیدنی های رنگ تیره علاوه بر کالری و قندی که نوشابه های گازدار می دهند حاوی افزودنی هایی مانند فسفر هستند. بسیاری از تولیدکنندگان غذا و نوشیدنی برای بهبود طعم ، افزایش ماندگاری و جلوگیری از تغییر رنگ ، در حین فرآوری فسفر اضافه می کنند. بدن این فسفر را بیشتر از فسفر طبیعی ، حیوانی یا گیاهی جذب می کند

از نوشیدنی های گازدار تیره در رژیم غذایی کلیه ها باید اجتناب شود ، زیرا حاوی فسفر هستند که به شکل مکمل هایی با خاصیت قابل جذب بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید