تاثیر همه گیری COVID-19 بر شاخص های شاخص تناسب اندام


زن در اتاق نشیمن مقابل لپ تاپ باز حرکت کرد

همه ما می توانیم موافق باشیم که همه گیری COVID 2020 تأثیر زیادی بر زندگی و شیوه زندگی ما در سال 2020 داشت و تا به امروز ادامه دارد. میلیون ها نفر به این ویروس و صدها هزار نفر از اعضای خانواده مبتلا شدند. با این حال ، همه تأثیر یکسانی بر شیوه زندگی ندارند. میلیون ها نفر شغل خود را از دست دادند ، در حالی که دیگران شاهد کاهش ساعات کار بودند که منجر به مشکلات اقتصادی شدیدی شد. دیگران کار از راه دور یا تحصیل را شروع کردند. اکثر این افراد زمان بیشتری را در خانه سپری می کردند. از سوی دیگر ، کارگران کلیدی باید وظایف خود را انجام می دادند و برخی مشاغل ، مانند کادر پزشکی و کارکنان زایمان ، بیشتر در محل کار خود کار می کردند.

در حال حاضر ، تحقیقات دقیق در مورد تأثیر همه گیری بر وضعیت فیزیکی نسبی شهرها و جمعیت آنها بسیار محدود است. بدیهی است که با گذشت زمان موارد بیشتری مشخص خواهد شد. در حال حاضر ، کالج پزشکی ورزشی آمریکا در حال بررسی این است که چگونه این بیماری همه گیر می تواند بر عملکرد شاخص تناسب اندام و رتبه بندی شهرها در گزارش های آینده تأثیر بگذارد. با توجه به ماهیت جمع آوری داده ها و دوره گزارش ، داده های ردیابی جمع آوری شده در سال 2020 تا گزارش شاخص تناسب اندام 2022 برای تجزیه و تحلیل در دسترس نخواهد بود. انتظار نمی رود که بیماری همه گیر تأثیر قابل توجهی بر جامعه و دارایی های زیست محیطی داشته باشد. با این حال ، استفاده از این منابع ممکن است به دلیل بسته شدن ، محدودیت ها و تغییر شیوه زندگی در پاسخ به همه گیری کاهش یابد. علاوه بر این ، انتظار می رود شاخص های فردی سلامت تا سال 2020 به طور کلی کاهش یابد ، که نشان دهنده تأثیر منفی بیماری همه گیر بر مردم ، فعالیت ها ، محل کار و اجتماعات آنها است.

شاخص تناسب اندام برای سال 2022 شامل موارد زیر است:

رفتارهای بهداشتی

 • ٪ ورزش در ماه قبل
 • ٪ با دستورالعمل های فعالیت هوازی مطابقت دارد
 • ٪ با دستورالعمل های ایروبیک و قدرت مطابقت دارد
 • ٪ دوچرخه سواری یا پیاده روی تا محل کار
 • ٪ از وسایل نقلیه عمومی برای کار استفاده می کنند
 • ٪ بیش از 2 میوه در روز مصرف می کند
 • ٪ مصرف 3+ سبزیجات در روز

پیامدهای بهداشتی

 • ٪ عالی یا بسیار خوب از نظر سلامتی
 • ٪ سلامت بدنی ضعیف در ماه گذشته
 • ٪ سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته
 • درصد با چاقی

شواهد در این زمان چه چیزی را نشان می دهد؟

در طول همه گیری همه گیر ، بخش بزرگی از شیوه زندگی مردم شروع به آرام شدن کرد. عادت های ورزشی با تعطیلی سالن های ورزشی و توقف استفاده از وسایل نقلیه عمومی ، پیاده روی یا دوچرخه سواری تغییر کرد. با این حال ، برخی از افراد ورزش را در خانه شروع کردند و بیشتر در محله های خود قدم زدند. به طور کلی ، تحقیقات اولیه نشان می دهد که فعالیت بدنی در نتیجه همه گیری به طور قابل توجهی برای اکثر مردم کاهش یافته است. انتظار می رود کاهش فعالیت بدنی نشان دهنده کاهش تعداد افرادی باشد که در ماه گذشته ورزش کرده اند ، پس از توصیه هایی در مورد تمرینات قدرتی و هوازی و همچنین روزهای بیشتر وخیم شدن سلامت جسمی یا روحی در ماه گذشته. شاخص Fitness Index وضعیت سلامت خود ارزیابی شده نیز در سال 2020 کاهش می یابد.

به دلیل همه گیری ، که دسترسی به مغازه های خواربار فروشی و گروه زیادی از مواد غذایی را محدود کرد ، بسیاری از خانواده ها به دلیل بیکار بودن برای دریافت غذای مغذی تلاش کردند. علاوه بر این ، کودکانی که در مدرسه وعده های غذایی رایگان و کاهش می دادند ، اکنون در خانه نگهداری می شدند تا نتوانند از غذای مورد نیاز خود استفاده کنند. در عین حال ، منابع غذایی جامعه ، از جمله انبارهای مواد غذایی ، امتیازات SNAP و مراکز توزیع غذا ، برای پاسخگویی به تقاضای غذا گسترش یافته است. در هر صورت ، این امر بر ترتیب معمول مصرف و مصرف غذا تأثیر منفی داشت و در نتیجه افراد کمتری مقدار توصیه شده میوه و سبزیجات را مصرف کردند.

داده ها نشان می دهد استرس ناشی از همه گیری ، سفرهای محدود ، بستن در خانه و عدم تماس با خانواده و دوستان بزرگ باعث افزایش افسردگی و مشکلات روحی روانی در قالب ترس از ابتلا به عفونت COVID-19 شده است. به شواهد مربوط به نگرانی ناشی از همه گیری موارد مستندی از انباشت وسایل ضروری خانوار ناشی از وحشت بود. شاخص های مربوط به شاخص آمادگی جسمانی بسیار نزدیک ممکن است تأثیر منفی بر اضطراب داشته باشند ، با گزارش روزهایی از سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته و میزان متوسط ​​پاسخ دهندگان خواب هر شب.

فعالیت بدنی کمتر ، تغذیه نامناسب و افزایش استرس عوامل خطر خاصی برای افزایش وزن هستند. بنابراین ، انتظار می رود درصد چاقی جمعیت شهری یکی از پیامدهای اصلی همه گیری باشد. انتظار می رود که افزایش چاقی در کودکان و بزرگسالان مشاهده شود زیرا کودکان شخصاً از مدرسه باز می مانند ، بنابراین از کلاس های تربیت بدنی و برنامه های ورزشی بعد از مدرسه صرف نظر کردند. در عوض ، آنها بیشتر به تماشای صفحه نمایش برای مطالعه ، بازی های ویدئویی و سرگرمی می نشینند.

پیش بینی تأثیر همه گیری COVID-19 بر رتبه بندی شهرها در شاخص تناسب اندام 2022 دشوار است. اگرچه همه شهرها و جمعیت آنها تا سال 2020 همه گیر کووید -19 را تجربه خواهند کرد ، اما تأثیر بر روی آمادگی جسمانی جمعیت ممکن است در همه شهرها یکسان نباشد زیرا میزان آلودگی متفاوت است و دولت شهر محدودیت ها و اقدامات ایمنی متفاوتی را وضع کرده است. ” لون انجام داد در زمانهای مختلف سال

تجزیه و تحلیل داده های شاخص تناسب اندام 2020 برای گزارش سال آینده به بسیاری از سوالات پاسخ می دهد و دیدن نتایج جالب خواهد بود ، بنابراین ما را دنبال کنید! در همین حال ، شاخص تناسب اندام 2021 دارای داده هایی است که شرایط موجود قبل از شروع همه گیری را توصیف می کند.

منابع:

نویسندگان:

Jessie Fudge، MD، FACSM، Kaiser Permanente and Terrell W. Zollinger، DrPH، Professor Emeritus، University Indiana

دیدگاهتان را بنویسید