تجویز خوراکی استامینوفن IV برای کودکان مبتلا به لوزه ، مراقبت را بهبود می بخشد ، در هزینه ها صرفه جویی می کند


اخبار – SAN DIEGO – بر اساس تحقیقات ارائه شده در نشست سالانه ANESTHESIOLOGY® 2021 ، تجویز خوراکی استامینوفن داخل وریدی (IV) برای بیماران مبتلا به لوزه در کودکان باعث بهبود درمان با هزینه کمتر می شود.

ملیسا بروکس پترسون ، دکترای استادیار بیهوشی در بیمارستان کودکان کلرادو ، دانشکده پزشکی دانشگاه کلرادو ، آرورا ، می گوید: “عمل جراحی لوزه یکی از دردناک ترین جراحی ها است.” “ما می دانیم که ارائه دوز خوراکی ثابت و قابل اطمینان استامینوفن ، راه درمان درد را برای این کودکانی که از درد شدید بیدار می شوند آغاز می کند.”

لوزه – یا برداشتن لوزه ها ، گاهی همراه با آدنوئیدها – یکی از رایج ترین روش هایی است که در کودکان بیش از 500000 بار در سال انجام می شود. در کودکان ، عفونت های مکرر لوزه ها یا اختلالات تنفسی در هنگام خواب مشاهده می شود که در برخی موارد می تواند خطرناک باشد.

استامینوفن اولین مرحله مدیریت درد در جراحی لوزه با یا بدون آدنوئیدکتومی در بیمارستان کودکان در کلرادو است. قبل از مطالعه ، به برخی از کودکان قبل از عمل استامینوفن خوراکی داده شد ، در حالی که به برخی دیگر در طول این روش IV تزریق شد. پس از تدوین پروتکل جدیدی که توسط متخصص بیهوشی انجام شد ، همه کودکان 30 دقیقه تا یک ساعت قبل از عمل استامینوفن خوراکی را شروع کردند زیرا داروها هنگام بیدار شدن از جراحی به حداکثر سطح خون می رسیدند.

از آنجا که لوزه برداشتن بسیار دردناک است ، متخصصان بیهوشی در بیمارستان کودکان کلرادو از رویکرد چند حالته ای برای درمان درد استفاده می کنند ، به این معنی که آنها از انواع مختلف داروها برای درمان درد به روش های مختلف استفاده می کنند و بنابراین برای درمان اوپیوئیدها بعد از عمل. تقاضای کلی را کاهش می دهد. علاوه بر استامینوفن قبل از عمل ، یک رویکرد چند حالته شامل دادن دوزهای بالای استروئیدها و داروهای شبه افیونی در طول جراحی است. پس از عمل ، آنها دوز داروی ضدالتهابی غیر استروئیدی (NSAID)-معمولاً ایبوپروفن را دریافت می کنند. در حالی که در بیمارستان و در خانه هستید ، دوزهای متفاوتی از NSAID ها و استامینوفن به کودکان داده می شود که معمولاً مدیریت درد م provideثری را ارائه می دهند. به کودکان فقط در صورتی که درد شدیدی دارند داده می شود.

محققان قبل و بعد از تصویب پروتکل ، نظرسنجی را بین پرستاران و سایر پرسنل انجام دادند. کارکنان گفتند که از پروتکل جدید ، از جمله مراقبت های ارائه شده به کودکان و نقش آن در ارائه آن بسیار خوشحال هستند.

دکتر بروکس پترسون: “پرستاران کودکان را در اتاق توانبخشی پس از انجام عمل جراحی لوزه مشکل می کنند ، زیرا کودکان عمل جراحی را به خوبی انجام می دهند.” طبق پروتکل جدید ، پرستاران بعد از عمل دوز استامینوفن را کنترل می کنند. مصرف داروهای معتبر بیماران تنوع را کاهش می دهد ، مراقبت از بیماران را بهبود می بخشد و نقش مهمی در کنترل درد پرستاری ایفا می کند.

علاوه بر این ، از آنجا که استامینوفن IV گرانتر است ، تغییر از IV به استامینوفن خوراکی بیش از 27 دلار برای هر بیمار صرفه جویی می کند و بیش از 50،000 دلار در سال در بیمارستان کودکان کلرادو صرفه جویی می کند.

دکتر بروکس پترسون خاطرنشان کرد که پروتکل جدید می تواند به عنوان نمونه ای از چگونگی هدایت تیم بیهوشی یک تیم چندرشته ای ، از جمله پرستاران ، جراحان و پرستاران بیهوشی ، برای توسعه روشهای جدید برای کنترل درد ذخیره مواد افیونی و بهبود مراقبت از بیمار باشد. او گفت که فرآیند جدید مراقبت را استاندارد می کند ، که به کاهش خطاهای پزشکی نیز کمک می کند.

انجمن بیهوشی شناسی آمریکا

انجمن بیهوشی آمریکا (ASA) در سال 1905 تأسیس شد ، یک انجمن آموزشی ، پژوهشی و علمی با بیش از 54000 عضو است که برای بالا بردن و حفظ استانداردهای عمل بیهوشی پزشکی تأسیس شده است. ASA متعهد است که ارزیابی مراقبت های پزشکی بیماران را قبل و حین عمل ، در حین و بعد از عمل ، به متخصصان بیهوشی ارائه دهد تا از بالاترین کیفیت و مراقبت ایمن مورد نیاز هر بیمار اطمینان حاصل شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بیهوشی ، به انجمن بیهوشی آمریکا در asahq.org مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نقش متخصص بیهوشی در اطمینان از ایمنی بیمار ، به asahq.org/MadeforThisMoment مراجعه کنید. همین امروز به گفتگوی اجتماعی ANESTHESIOLOGY® 2021 بپیوندید. مانند ASA در فیس بوک ، ما را دنبال کنید ASALifeline از توییتر و هشتگ # ANES21 استفاده کنید.

###دیدگاهتان را بنویسید