ترامپ به مهاجران از هائیتی پیشنهاد می کند از مرز آمریکا عبور کنند: “احتمالاً ایدز”


دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا پنجشنبه شب بدون اثبات اینکه هزاران مهاجر هائیتی که گفته می شد به سمت مرز آمریکا و مکزیک عزیمت می کنند ، مبتلا به ایدز هستند ، ارائه کرد.

ترامپ به شان هانیته ، خبرنگار فاکس نیوز گفت: “ما صدها هزار نفر از هائیتی داریم.” وی گفت: “هائیتی مشکل بزرگی با ایدز دارد.” ایدز یک مرحله است. ایدز یک مشکل بسیار بد است.

“بنابراین صدها هزار نفر به کشور ما می آیند. اگر به آمار نگاه کنید ، اگر به اعداد و ارقام نگاه کنید ، به آنچه در هائیتی اتفاق می افتد نگاه کنید ، به مشکل بزرگ ایدز نگاه کنید.” رئیس جمهور سابق را اضافه کرد. “اکثر این افراد احتمالاً مبتلا به ایدز هستند و به کشور ما می آیند و ما هیچ کاری در این زمینه انجام نمی دهیم. ما همه را اجازه ورود می دهیم. افتخار ، این مانند یک رویای مرگ است. این مرگ برای کشور ما است.” آرزو کردن. “

بر اساس برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه HIV / AIDS ، 150،000 هائیتیایی با ویروس عامل ایدز زندگی می کنند. با این حال ، انتظار می رود اکثر کسانی که به مرز ایالات متحده و مکزیک می روند پس از زلزله ژانویه 2010 هائیتی را ترک کرده و از کشورهای آمریکای جنوبی آمده باشند.

در اواخر ماه گذشته ، وزیر خارجه پاناما پیشنهاد کرد که حداکثر 60 هزار مهاجر ، که بیشتر آنها هائیتی هستند ، به مرز جنوب غربی سفر کنند. این شکایت توسط اریکا مونس درست چند روز پس از آن صورت گرفت که دولت بایدن هزاران مهاجر دیگر را از اقامت موقت زیر پل در دل ریو ، تگزاس پاک کرد. حدود 5000 نفر از کسانی که به مرز رسیده بودند در یک سری پروازهای اخراج توسط مقامات مرزی به هائیتی بازگردانده شدند.

مهاجران سفر خود را در سراسر کلمبیا در 15 سپتامبر 2021 ادامه خواهند داد.
مهاجران سفر خود را در سراسر کلمبیا در 15 سپتامبر 2021 ادامه خواهند داد.
AP

ترامپ همچنین ادعا کرده است که ده ها کشور “زندان های ایالات متحده را خالی می کنند” ، یک شعار رایج علیه مهاجرت در مبارزات انتخاباتی خود در سال 2016.

سخت ترین افراد روی زمین به دلیل اینکه نمی خواهند ایالات متحده را ترک می کنند. ” آنها نمی خواهند تا 40 سال آینده از آنها مراقبت کنند. بنابراین این افراد ، که وحشیانه ترین زندانیان در همه جا هستند ، برای مراقبت از ما در ایالات متحده رها می شوند. آنها چه کار می کنند؟ آنها کشور ما را ویران می کنند. ”

رای دهندگان جو بایدن را در موضوع مهاجرت دست کم گرفتند. نظرسنجی جدید Quinnipiac نشان می دهد که 25 درصد اقدامات وی را در این زمینه تایید کرده اند ، در حالی که 23 درصد پاسخ او را به بحران جاری در مرز جنوب غربی تایید کرده اند. در همان نظرسنجی ، 51 درصد ابتکار بازگشت مهاجران به هائیتی را بدون اجازه پناهجویان از تگزاس تایید کردند ، در حالی که تنها 37 درصد موافقت کردند.

ترامپ در مصاحبه بعدی خود علیه واکسن COVID-19 برای افراد مبتلا صحبت کرد و به هانا گفت که آمریکایی ها “باید از آزادی برخوردار باشند.”

سی و هفت درصد از رای دهندگان از تصمیم پرزیدنت بایدن برای اخراج مهاجران بدون دادن فرصتی برای درخواست پناهندگی حمایت کردند.
سی و هفت درصد از رای دهندگان از تصمیم پرزیدنت بایدن برای اخراج مهاجران بدون دادن فرصتی برای درخواست پناهندگی حمایت کردند.
AP

او می گوید: “آنها می خواهند افرادی را که واکسن دارند مجبور کنند در صورت عدم نیاز به واکسن مصونیت داشته باشند.” و سپس گفت: “چرا مردم را مجبور به واکسن می کنند؟ پول درمی آورند و آنها آن را دوست دارند. من نمی دانم چه کسی آن را می خواهد یا دوست دارد ، اما وقتی آن را دریافت می کنید ، لازم نیست واکسن را مصرف کنید. “

رئیس جمهور سابق همچنین با تلاش های وزارت دادگستری در هفته جاری برای رسیدگی به تهدیدات علیه اعضای هیئت مدیره مدارس و سایر مدیران مخالفت کرد – اما مستقیماً دادستان کل مریک گارلند را مورد انتقاد قرار داد.

ایالات متحده حدود 5000 مهاجر را که در زیر پل بین المللی در تگزاس جمع آوری شده بودند به هائیتی اخراج کرد.
ایالات متحده حدود 5000 مهاجر را که در زیر پل بین المللی در تگزاس جمع آوری شده بودند به هائیتی اخراج کرد.
AP

ترامپ در مورد گارلند گفت: “او مردی قابل احترام است. امیدوارم کار درستی انجام دهد.” “این کشور رو به زوال است. این کشور دیگر از آن حمایت نخواهد کرد. اما این مردی است که همیشه مورد احترام بوده است. او به طور اتفاقی در سمت لیبرال قرار خواهد داشت و امیدوارم کار درستی انجام دهد.” اما شان ، کشور نمی تواند بیشتر از این بدست آورد.

وی افزود: “اینها والدینی هستند که کشور خود را دوست دارند و فرزندان خود را دوست دارند و نمی خواهند این مزخرفات به فرزندان آنها داده شود.” “آنها این را نمی خواهند ، و شما می دانید ، آنها می خواهند آنها را تروریست نشان دهند … چقدر دیوانه است؟”

دیدگاهتان را بنویسید