ترامپ و بایدن بر سر امتیازات اجرایی شورش ها در کنگره درگیر شده اند


دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا روز جمعه با دفاع از تحقیقات “بسیار گسترده” کمیته مجلس در مورد شورش های کنگره ، “همه اقدامات لازم و مناسب” را برای حفاظت از سوابق ریاست جمهوری انجام داد. – کمیسیون باید مدارک را دریافت کند.

چنین رسوایی هایی برای پرونده های روسای جمهور سابق که در بایگانی ملی نگهداری می شوند نادر است زیرا مشخص نیست که محاکمه چگونه به پایان می رسد.

ترامپ در نامه ای به بایگانی ها نوشت که اولین قسمت از “بالقوه میلیون ها” پرونده نمی تواند به کمیته ارائه شود زیرا از نظر قانونی محافظت می شوند ، از جمله به ارتباطات ریاست جمهوری ، روند مشاوره و وکیل-مشتری محدود نمی شود. . ” امتیازات “.

دعوای حقوقی ممکن است درخواست کمیته را به تأخیر بیندازد یا لغو کند.

بایدن گفت که کاخ سفید اعلام کرد حمله 6 جنوری به کنگره آمریکا توسط گروهی وحشی از حامیان ترامپ یک رویداد تاریخی نادر بود که گواهینامه نتایج کالج های انتخاباتی را نقض کرد و به شفافیت نیاز داشت.

جن پساکی سخنگوی کاخ سفید روز جمعه در نشست خبری خود گفت: “رئیس جمهور ترامپ تعیین کرده است که تأیید امتیاز اجرایی اولین مجموعه اسناد کاخ سفید ترامپ که توسط بایگانی ملی ارائه شده است ، تضمین نمی شود.”

سپس دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در تجمعی در 6 ژانویه 2021 ، قبل از اغتشاشات در کنگره صحبت خواهد کرد.
سپس دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در تجمعی در 6 ژانویه 2021 ، قبل از اغتشاشات در کنگره صحبت خواهد کرد.
REUTER

“همانطور که قبلاً گفتیم ، این یک روند مداوم خواهد بود و فقط مجموعه ای از اسناد است و ما هر موضوع امتیاز را به طور جداگانه بررسی خواهیم کرد.”

پساکی افزود: “واضح است که رئیس جمهور همچنین برای کنگره و مردم آمریکا بسیار مهم می داند که وقایع آن روز را به طور کامل درک کنند تا از تکرار آن جلوگیری شود.”

ترامپ با جمعیتی در نزدیکی کاخ سفید صحبت کرد و مدت کوتاهی قبل از حمله هوادارانش به کنگره و جستجوی مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ، ادعا کرد که انتخابات “دزدیده شده است” ، آنها امیدوار بودند که بایدن رای دهندگان اصلی را رد کند.

رئیس جمهور جو بایدن
رئیس جمهور جو بایدن تأکید کرد که دسترسی به پیش ثبت پرونده های بایگانی ملی الزامی نیست.
AP

تجزیه و تحلیل ویدئویی وال استریت ژورنال نشان داد که اعضای Proud Boys نقش مهمی در درگیری با پلیس از جمله سقوط محیط بیرونی هنگام صحبت ترامپ داشتند.

اشلی بابیت حامی ترامپ در جریان درگیری کشته شد و سه حامی دیگر ترامپ نیز در یک فوریت پزشکی جان باختند. برایان سیکنیک ، افسر پلیس کنگره آمریکا پس از درگیری با شورشیان و چند افسر پلیس بر اثر سکته مغزی درگذشت و حداقل یک متهم شورشی بعداً خودکشی کرد.

اشلی بابیت ، زنی که در 6 ژانویه 2021 در محاصره MAGA در کنگره آمریکا در واشنگتن مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.
اشلی بابیت تظاهرکننده پس از شکستن درب شکسته و تلاش برای خروج از لابی سخنران در جریان شورش در کنگره کشته شد.
توییتر

ترامپ روز جمعه در بیانیه ای گفت: “دموکرات های چپ رادیکال شکار جادوگران روسیه را آزمایش کرده اند ، آنها استیضاح جعلی را امتحان کرده اند و اکنون می خواهند دوباره از کنگره برای آزار و اذیت مخالفان سیاسی خود استفاده کنند. خواسته های آنها بر اساس قانون یا حقیقت نیست – این فقط یک بازی برای این سیاستمداران است. “

ترامپ افزود: “دموکرات ها از قدرت مست هستند ، اما این به عنوان حمله خطرناک به قانون اساسی ما و یک سابقه قانونی مهم عمل نمی کند.” در عوض ، استفاده از قدرت این دولت برای سکوت ترامپ بزرگترین دستاورد تمام دوران است. و تلاش ما برای بازسازی دوباره آمریکا “.

جاناتان شاوب ، وکیل سابق در وزارت دادگستری ، در تجزیه و تحلیل طولانی وبلاگ حقوقی Lawfare نوشت که امسال حقوق روسای جمهور سابق بر اسناد مبهم است. او درباره تاریکی قانونی به عنوان بخشی از محاکمه استیضاح ترامپ ، متهم به تحریک آشوب ها نوشت.

او نوشت: “اگر ترامپ در دادگاه استیضاح قریب الوقوع مجوز اعطای امتیاز اجرایی را بدهد و بایدن از حمایت او خودداری کند ، رئیس جمهور سابق برخلاف میل کنونی خود سعی کرد بر علیه کنگره امتیاز اجرایی قائل شود. رئیس جمهور.”

“چیزی وارد نمی شود [court precedent from the case Nixon v. Administrator of General Services] یا هرگونه تصمیم دیگر دادگاه در صورت وجود چنین درگیری نتیجه خاصی را در پی خواهد داشت. هیچ سابقه مشابهی در کنگره وجود ندارد. “

دوشنبه ، 18 ژانویه 2021 ، یک نگهبان در بایگانی ملی در امتداد مرکز ملی ایالات متحده در واشنگتن نشسته است.
جاناتان شاوب ، وکیل سابق گفت هیچ نمونه قانونی از حمایت روسای جمهور سابق از اسناد اداری مانند آرشیو ملی وجود ندارد.
بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

برخی از متحدان ترامپ همچنین گفته اند که با تلاش های مجلس نمایندگان برای احضار آنها مخالف خواهند بود.

استیو بنن ، استراتژیست سابق کاخ سفید که در زمان قیام کارمند سابق کاخ سفید نبود ، گفت که به درخواست این کمیسیون توجه نخواهد کرد و این امر “بی احترامی جنایتکارانه به توصیه کنگره” را رد نمی کند. به “

“در حالی که کمیته انتخاب ترجیح می دهد با شهودی که مایل به همکاری با تحقیقات ما هستند حسن نیت داشته باشد ، اما ما به هیچ شاهدی اجازه نمی دهیم از احضار قانونی یا تلاش برای پایان دادن به ساعت امتناع کند و به کنگره نیز اجازه نمی دهیم. بنی تامپسون (D-Miss.) ، سخنگوی رئیس و لیز چنی ، نایب رئیس (R-Vyo) ، گفتند که نفرت جنایتکارانه ارسال شده را ارتقا خواهد داد. “

6 ژانویه 2021 ، واشنگتن ، کلمبیا: تظاهرکنندگان ساختمان کنگره را دیدند ، جایی که طرفداران ترامپ شورش کردند و ساختمان کنگره را تخریب کردند.  شورشیان پنجره ها را شکستند و ساختمان کنگره را برای سرنگونی نتایج انتخابات 2020 تخریب کردند.
دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا ، دموکرات ها را به دلیل سکوت در “جنبش بزرگ ساختن دوباره آمریکا” به دلیل شورش ها در کنگره محکوم کرد.
ZUMAPRESS.com

کاش پاتل ، دستیار وکیل سابق ترامپ ، که در زمان ناآرامی ها در پنتاگون کار می کرد ، در بیانیه ای گفت که توضیح نمی دهد که چه کار خواهد کرد.

“می توانم تأیید کنم که به احضاریه به موقع پاسخ دادم. پاتل گفت: “من در مورد روابط محرمانه خود با کمیته اظهارنظر نمی کنم.” “اما من می توانم به شما اطمینان دهم که حقیقت را می گویم و به هر آمریکایی که در اینترنت سانسور شده و به اشتباه نمایش داده می شود کمک می کنم. من بر مبارزه با کش تمرکز می کنم. دادن. “

لیز چنی نماینده
لیز چنی ، وکیل دادگستری ، وعده می دهد هر شاهدی را که تماس های مجلس نمایندگان را رد کند مجازات کند.
AP
استیو بنن ، استراتژیست ارشد سابق کاخ سفید
استیو بنن ، استراتژیست ارشد سابق کاخ سفید از پیروی از احضار کمیته مجلس نمایندگان امتناع کرد.
REUTER

در گذشته ، تلاش برای کسب امتیاز اجرایی منجر به فوریت تحقیقات کنگره شده بود. به عنوان مثال ، جان بولتون ، مشاور امنیت ملی سابق ترامپ ، در اولین جلسه دادگاه درباره استیضاح ترامپ هرگز شهادت نداد زیرا این موضوع به سرعت توسط دادگاه رسیدگی نشد.

دیدگاهتان را بنویسید