تشریح مصوبات سیزدهمین جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا


تشریح مصوبات سیزدهمین جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا

معاون استاندار تهران مصوبات سیزدهمین جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا را تشریح کرد.


به گزارش ایلنا، عابدالملکی در تشریح مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران گفت: سیزدهمین جلسه کارگروه اورژانس آلودگی هوا با حضور نمایندگان دستگاه های ذیربط برگزار شد. با توجه به کیفیت پایین هوا و بررسی مدل های گرد و غبار و تصاویر ماهواره ای، مقرر شد بیمارستان ها و مراکز درمانی از فردا (دوشنبه) آماده ارائه خدمات به شهروندان باشند.


وی افزود: پرهیز از سفر و فعالیت در فضای باز گروه های حساس، سالمندان، بیماران قلبی، ریوی، تنفسی و کودکان، پرهیز از فعالیت های ورزشی در فضای باز و استقرار مراکز سیار فوریت های پزشکی اعم از اورژانس و قرمز. هلال ماه در مناطق پرازدحام، شلوغ و پرجمعیت از تصمیمات این جلسه بود.


وی ادامه داد: مقرر شد سازمان صدا و سیما، رسانه و روابط عمومی کلیه دستگاه های اجرایی نسبت به اطلاع رسانی و توصیه های لازم اقدامات لازم را انجام دهند و با توجه به رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای شرایط اضطراری آلودگی هوا، همکاری و مشارکت مردمی را جلب کنند. و مانند آن همچنین استفاده از ماسک های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای آحاد مردم به ویژه کارکنان پلیس راهنمایی و رانندگی و شهرداری ها که بیشتر در معرض آلودگی هوا و حضور در فضای باز هستند ضروری است.


انتهای پیام/