تشویق مردان به “انسان بودن” در مورد وضعیت HIV


طبق گزارش UNAIDS ، جوانان و مردان مبتلا به HIV در شرق و آفریقای جنوبی به ندرت از این امر آگاه هستند ، در حالی که 90 درصد از زنان مبتلا به ویروس 25 ساله و بالاتر از وضعیت خود در سال 2018 مطلع بودند.

با در نظر گرفتن مونای * (24) از لیمپوپو ، که با HIV متولد شده بود ، زندگی با این ویروس به او گفت که انگ و تبعیض مربوط به HIV آزمایش و درمان مردان را دشوار می کند.

مونایی گفت اگرچه او وضعیت خود را کاملاً پذیرفته است اخبار سلامت او هنوز از قضاوت و طرد شدن توسط جامعه می ترسد ، بنابراین هنوز مجبور نیست فاش کند که مبتلا به HIV است زیرا مردم از آن دوری می کنند.

“ما به عنوان مردان ، از قضاوت و طردی که از طریق زندگی با HIV به ما آموخته اند می ترسیم. مردم وقتی شما به آنها می گویید که با HIV زندگی می کنید ، شما را رد و محکوم می کنند ، این یکی از دلایلی است که اکثر مردان وضعیت HIV خود را فاش نمی کنند. و راهنمایی بخواهید. “مونایی گفت:” می تواند باشد.

مونای ، که اکنون دانشجوی بازاریابی در کالج Vhembe FET است ، می دانست که در 13 سالگی به HIV مبتلا شده است ، اما مادرش متقاعد شده بود که از زمان تولد داروهای خود را مصرف می کرده است.

همیشه مریض

وقتی بزرگ می شدم ، همیشه مریض بودم ، اما علت ایدز خود را نمی دانستم. مادرم به من گفت که برای بهبودی نیاز به مصرف دارو دارم ، اما نمی دانستم دارویی که مصرف می کنم ضد HIV است. وقتی من فقط 13 سال داشتم ، مادرم همیشه به من توضیح می داد که چرا مریض هستم و چرا از داروها استفاده می کنم زیرا HIV مثبت هستم. “

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، ایدز همچنان یک مشکل بهداشتی جهانی است که جان 36.3 میلیون نفر را گرفته است. در حالی که هیچ درمانی برای عفونت HIV وجود ندارد ، افزایش پیشگیری ، تشخیص ، درمان و مراقبت موثر از HIV ، از جمله عفونت های فرصت طلب ، به یک بیماری مزمن تبدیل شده است که به افراد مبتلا به HIV اجازه می دهد عمر طولانی تر و سالم تری داشته باشند.

مونای جوان بود و نمی دانست معنای آلوده شدن به HIV چیست و معتقد بود روزی بهبود می یابد. او تنها پس از پیوستن به گروه حمایتی محلی HIV ، اطلاعات بیشتری در مورد این ویروس کسب کرد.

مونی اضافه کرد که مردم ، به ویژه در مناطق روستایی ، باید در مورد HIV مطلع شوند زیرا کسانی که آشکارا با HIV زندگی می کنند ، اغلب مورد تبعیض قرار گرفته و رد می شوند.

گروه های حمایتی

لوئیس تریچارت گفت ، هاتوتشلو نمافحانی ، از مدرسه کوهستانی ووتشیلو در خارج – که مخصوص کودکان مبتلا به HIV ایجاد شده است – گفت که گروه های حمایتی به آنها در درک بیشتر این ویروس کمک می کند.

“همیشه توصیه می شود که افراد ، به ویژه کودکان مبتلا به HIV ، به گروه های حمایتی در جوامع خود بپیوندند تا در مورد ویروس اطلاعات بیشتری کسب کرده و نحوه عملکرد ویروس را بهتر بشناسند.

“گروه ها همچنین به ایجاد اعتماد و ارتقاء عزت نفس در بین افرادی که با این ویروس زندگی می کنند ، کمک می کند. وقتی مردم سفرهای خود را در مورد HIV به اشتراک می گذارند ، اغلب برای کسانی که مبتلا به HIV هستند مجازات اعدام نیست.” این به ما کمک می کند تا درک کنیم که این یک بیماری مزمن ، “نمافحانی گفت.

بر اساس آمار آفریقای جنوبی ، برآورد کلی سالانه جمعیت برای سال 2021 حدود 13.7 درصد از کل شیوع HIV در بین جمعیت این کشور است. اگرچه تعداد کل افراد مبتلا به HIV حدود 8.2 است ، اما 19.5 درصد از افراد بین 15 تا 49 سال مبتلا به HIV هستند.

“تقریباً یک چهارم زنان آفریقای جنوبی در سن باروری (15-49) به HIV مبتلا هستند. با گذشت زمان ، شیوع HIV در بین جوانان 15 تا 24 ساله ثابت مانده است. تعداد کل افراد مبتلا به HIV در آفریقای جنوبی در سال 2002 از 3.8 میلیون نفر تا 8.2 میلیون نفر تا سال 2021 ، بیشترین تعداد افرادی که در برنامه های درمانی ضد ویروسی ثبت نام کرده اند وجود دارد. ”

“مردان بیمار نیستند”

رادنی ناتس ، مشاور ارشد بازاریابی USAID (آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده) ، گفت که این ایده که مردانگی در مردان و مردان آفریقای جنوبی باید چگونه باشد ، می تواند تأثیر بسزایی در آنچه آنها انجام می دهند و فکر می کنند داشته باشد. “بیمار” بودن را می توان نشانه ضعف تلقی کرد ، بنابراین مردان حتی اگر احساس خوبی ندارند نمی خواهند از پزشک کمک بگیرند.

“اگرچه اکثر زنان در تماس مداوم با مراکز بهداشتی هستند و برای سلامت جنسی ، تنظیم خانواده و مراقبت از فرزندان لازم است از سنین پایین به آنها سر بزنند ، دسترسی به این منطقه ناآشنا برای مردان مجاز نیست. می تواند منجر به خجالت یا خجالت شود. Knotts می گوید که با اعتقادات قوی پدرسالارانه ترکیب می شود ، آنها می توانند خود را در معرض خطر قرار دهند با این تصور که یک متخصص پزشکی آنها را معاینه و تشخیص می دهد.

“مسئله آزمایش HIV و هرگونه درمان در یک مرکز درمانی نیز نقش مهمی ایفا می کند. اگر مردی مشغول به کار است ، استراحت به دلیل صف های طولانی می تواند یک مانع بسیار جدی باشد و در نتیجه بیمار شود. زمانی که چاره دیگری نیست

Knotts همچنین معتقد است که برخی از مردان آفریقای جنوبی ممکن است هرگز HIV را با خود نداشته باشند زیرا این افسانه وجود دارد که مردان نمی توانند بیمار شوند.

ادراکات منفی

Knotts می گوید: “برخی از مردان از ابتلا به HIV می ترسند و بنابراین ترجیح می دهند سر خود را در شن و ماسه نگه دارند. در مورد افراد مبتلا به HIV ، HIV و ARVs بسیاری از باورهای واقعاً اشتباه و نظرات منفی وجود دارد. از رفتن امتناع نکنید.”

“راه حل این است که طرز فکر مردم را تغییر دهیم ، به طوری که بیمار بودن دیگر به عنوان یک نقطه ضعف درک نمی شود ، بلکه به عنوان مظهر قدرت در بازیگری شناخته می شود. به درک بهتر کمک می کند.”

ناتز افزود که مردان باید در مورد HIV آموزش ببینند و نگرش و جهان بینی خود را تغییر دهند.

وی گفت: “برای ایجاد اعتماد بیشتر ، زندگی سالم با نشان دادن نمونه هایی از مردان واقعی که زندگی عادی دارند ، انگ ها را از بین می برد و از بین می برد. باید – چه در چهار دیوار موسسه و چه در اجتماع.”

“ما فکر می کنیم این به خود مشکل مربوط نمی شود ، بلکه به آموزش مردم و تغییر تصورات آنها درباره معنی وضعیت آنها برای زندگی ، شرکا و جوامع آنها بستگی دارد.” – اخبار سلامت

* نام واقعی او نیستدیدگاهتان را بنویسید