تغذیه با شیر مادر و ناشتا تغذیه مادران باردار و شیرده


تغذیه با شیر مادر بهترین راه برای تغذیه نوزاد است. با توجه به اهمیت شیر ​​مادر برای نوزادان ، به ویژه در شش ماهگی زندگی اول (جایی که نوزاد فقط از شیر مادر تغذیه می کند) و نگرانی مادر درباره تأثیر شیردهی در ماه رمضان بر کمیت و کیفیت روزه داری شیر آنها باعث نگرانی روزه داری می شود.

در اینجا چند س commonال رایج برای پاسخگویی وجود دارد:

آیا می توانیم روزه بگیریم؟

به گفته کارشناسان ؛ روزه گرفتن برای مادر سالم با فرزند سالم در صورت دریافت غذای سالم و مایعات کافی در ساعات بسون روزه گرفتن تا سحر اشکالی ندارد.
اگر مادر یا نوزاد بیماری یا مشکل خاصی دارند ، باید به پزشک مراجعه کنند خودتان درباره روزه گرفتن تصمیم بگیرید.
اگر مادر کم وزن است ، کم خونی ، کمبود کلسیم ، ضعف مداوم یا یک بیماری خاص (به ویژه دیابت) وجود دارد. نوزاد ضعیف و کم وزن یا بیمار بور ؛ اگر مادر در دوران بارداری مبتلا به کم خونی بود و فرزندش اکنون ذخایر آهن پایین ، او باید ابتدا به سلامت خود و فرزندش فکر کند بهتر است روزه نگیریم. به خصوص در 6 ماه اول زندگی نوزاد بستگی کامل به شیر مادر دارد.
اگر رژیم مادر کامل و صحیح نباشد ، بدن مادر موجود نیست شاید خودش شیر را پر می کرد باعث پوسیدگی دندان در مادر و داخل ، ریزش مو و پوکی استخوان می شود اگر این مدل پایین است و مادر روزه است ، مادرش قطعا ناراحت خواهد شد.

** به طور خلاصه ، اگر مادر بتواند در طول روز این کار را بدون آسیب رساندن به سلامتی انجام دهد به نوزاد مقدار کافی شیر بدهید ، روزه گرفتن اشتباه است خیر. مادران شیرده می توانند با تغذیه مناسب مایعات کافی دریافت کنند ،فعالیت بدنی را در طول روزه داری کاهش دهید و به جای آن تلاش کنید در طول روز ، بین افطار تا سحر ، به نوزاد خود شیر می دهید ، شما روزه هستید آنها راحت تر خود را از دست می دهند.

آیا کیفیت و حجم شیر تغییر می کند؟
نمی توان در مورد همه مادران نظر کلی داد ، زیرا این یک موضوع منحصر به فرد است مقدار تغذیه و ذخایر فیزیکی مادر برمی گردد. شما تحقیق کردید درک مواد اولیه شیر از طریق روزه چشم را به طور چشمگیری تغییر می دهد نگه نمی دارد.
تغییر حجم شیر در مادران مختلف متفاوت است ، اما معمولاً جزئی است آنها تولید شیر را کاهش می دهند. این امر در مورد غذا و مایعات نیز صدق می کند مصرف مادر و فعالیت روزانه باز می گردد.

آیا سن کودک مهم است؟

نوزاد فقط به مدت 4 تا 6 ماه از شیر مادر تغذیه می کند و پس از این مدت به آرامی غذای اضافی دریافت می کند. توصیه های بسیاری از کارشناسان اگر کودک شما غذای اضافی نمی خورد ، روزه نگیرید. زیرا امکان پذیر است نمی تواند شیر مورد نیاز را به نوزاد بدهد.
تصمیم گیری درباره روزه گرفتن یا عدم روزه گرفتن برای مادر 6 تا 12 ماهه وضعیت و رشد نوزاد بستگی به وضعیت مادر و میزان شیر دارد. اگر کودک باید وزن و رشد خوبی داشته باشد ، خوب غذا بخورد ، مادر روزه گرفتن مشکلی ندارد.
از یک سال به بعد ، غذا و شیر مادر بخش اصلی رژیم غذایی کودک است با تغذیه مناسب و مناسب کمتر از قبل غذا بخورید به راحتی سریع.
به طور کلی ، مادران شیرده نیاز به تغذیه مناسب ، مصرف مایعات کافی ، فعالیت بدنی را در طول روز کاهش دهید و سعی کنید شب ها بخوابید نه در طول روز شیر دادن به نوزاد در فاصله افطار تا سحر ، روزه گرفتن را برای او آسان می کند.

آیا وزن نوزاد و مادر هنگام روزه داری مهم است؟

وزن نوزاد هنگام تولد و زمانی که مادر تصمیم می گیرد روزه بگیرد یک عامل م inثر در تصمیم گیری در صورتی که وزن نوزاد کمتر از وزن مورد نظر باشد این نشان دهنده سوء تغذیه است ، چه سن باشد و چه منحنی رشد این مسئله باید به عنوان یک شاخص مهم در تصمیم گیری برای روزه گرفتن در نظر گرفته شود برای بازبینی. حتی یک کودک در چنین شرایطی دوم غذا خوردن است ، روزه مادر خوب نیست. گاهی مثل یک زن او می آید و می گوید بچه من 8 ماهه است ، تازه شیر می دهد او چیزی نمی خورد و وضعیت نشان می دهد که کودک ضعیف و کم است وزن در اینجا این است که مادر مجبور نیست روزه بگیرد یا ممکن است روزی بسوزد همین ، سریع یا مثلا اگر بدن بدن و وزن ضعیفی دارداو بسیار جوان است ، یک نوزاد 8 ماهه دارد ، توصیه می شود دوباره روزه بگیرد گریه نکن.

آیا زمان و فصلی از روزه داری وجود دارد که ماه رمضان باشد؟ آیا اهمیتی دارد؟

می توانید بله بگویید ؛ زیرا تابستان بیش از یک ساعت است گرسنه و تشنه خواهید بود و گرما همچنین باعث تبخیر بیشتر آب بدن می شود او مادر می شود. بنابراین ، باید در ساعات بین افطار تا سحر مراقب باشید نیازهای بدن خود را برآورده کنید ، در غیر این صورت نمی توانید شیر کافی به نوزاد بدهید نخواهید کرد.
اکنون ما در فصل بهار هستیم و شما حدود 15 ساعت روزه می گیرید. اگر می خواهید روزه بگیرید ، حتما مایعات کافی دریافت کنید. بهترین و مهمترین این مایعات آب است. سعی کنید تشنگی خود را برای آب میوه برطرف کنید از قند خانگی و کم قند استفاده کنید. نوشیدنی های سرد را امتحان کنید نمونه هایی از انواع مختلف عرق (گربه ، نسترن و غیره) ، تخم مرغ های شربت دار و ترب کوهی. غذاهای غنی از نمک های مختلف بخورید.

آخرین کلمه:

با پزشک خود مشورت کنید. اگر روزه نمی گیرید ، ناراحت نشوید ، زیرا خدا برای شما و نوزاد شما روزه می گیرد
منتخب (آیات 183 و 184 سوره بقره). ناراحتی و استرس برتون از روزه نگرفتن رنج می برد که می تواند منجر به نشت شود باعث شیر یا بی اشتهایی می شود.

برای شما آرزوی خوشبختی و سلامتی دارم

دیدگاهتان را بنویسید