تغذیه موقت یک رژیم کاهش وزن است


تغذیه موقت
تغذیه موقت

زمان: چگونه با برنامه ریزی رژیم غذایی وزن خود را کاهش دهیم

سه رکن کاهش وزن و تغذیه سالم وجود دارد: آنچه می خورید (با کیفیت) ، چقدر می خورید (مقدار) و هنگامی که می خورید (زمان). در حالی که دو مورد اول همیشه مورد توجه زیادی قرار می گیرند ، ما اغلب مورد سوم را نادیده می گیریم.

چه در محل کار باشیم و چه به مهمانی نرویم ، تأخیر در غذا خوردن بر بدن تأثیر می گذارد.

وعده غذایی موقت چیست؟

تغذیه موقت شامل همگام سازی رژیم غذایی شما با ساعت بیولوژیکی شما است. علاوه بر ساعت تولید مثل ، ریتم ها و چرخه های زیادی در بدن مشاهده می شود ، مانند بیدار شدن از خواب ، ریتم ها و الگوهای هورمونی ، انتقال دهنده های عصبی. غذا خوردن (به احساس خود توجه کنید. آیا هر روز میان وعده خاصی می خورید؟).

تغذیه موقت در سال 1986 توسط متخصص تغذیه فرانسوی دکتر آلن دلابوس و پروفسور ژان روبرت راپین ایجاد شد و ریشه های آن به آیورودا و طب قدیم چین باز می گردد.

آیورودا زمان غذا را یک ابزار مهم برای سلامتی می داند. ایده این دارو این است که بدن ما در طول روز هماهنگ با چرخه های موزون کار می کند ، بنابراین بدن مجبور است هر روز تقریباً در یک ساعت غذا بخورد ، بخوابد و ورزش کند.

طب چینی می گوید هر اندامی در بدن ما دارای ریتم منحصر به فردی است (به همین دلیل است که متخصصان پزشکی چینی انجام برخی روش ها را در ساعات خاصی از روز توصیه می کنند).

هر دو سیستم درمانی یک چیز را می گویند: اگر از ریتم بدن خود پیروی کنیم و بر این اساس غذا بخوریم ، سلامت ما بهبود می یابد.

ساعت بیولوژیکی بدن چگونه کار می کند؟

مطالعات نشان می دهد که مغز ما دارای یک ساعت اولیه به نام هسته فوق مغزی (SCRA) است که ساعت ما را زیر نظر دارد و دائماً از تغییرات بدن ، رفتار و محیط خارجی آگاه است. این ساعت پایه همچنین ساعت زیست محیطی را در کبد ، بافت چربی ، قلب ، ماهیچه ها ، معده و ریه ها کنترل می کند.

بر اساس مطالعه The Big Breakfast ، خوردن موقت بر مصرف انرژی و وزن بدن تأثیر می گذارد. تحقیقات نشان می دهد با خوردن غذاهای مناسب به موقع ، بیشترین بهره را می برید. تحقیقات نشان می دهد که صبحانه شما باید پر از غذاهای سنگین و سرشار از انرژی باشد و صبحانه باید کم کالری باشد.

طبق مطالعه دیگری ، شام منجر به وزن زیاد و چاقی می شود. به طور مشابه ، خوردن صبحانه می تواند ژنهای تنظیم کننده ساعت بیولوژیکی بدن را تغییر دهد و در نهایت منجر به افزایش سطح قند خون پس از وعده غذایی بعدی شود.

اگر تصمیم دارید به قیمت ارزان تری روی بیاورید و در معرض خطر تولید کم قرار بگیرید ، خود را فریب می دهید. فاصله بین صبحانه و ناهار و شام باید 4-5 ساعت باشد. اما فاصله بین شام و صبحانه روز بعد باید حداقل 12 ساعت باشد تا چربی ذخیره شده تجزیه شود.

کارگران سقف به دلیل اختلال در چرخه بیولوژیکی خود (خواب / بیداری و غذا خوردن / ناشتا) در معرض افزایش وزن و بیماریهای متابولیکی هستند.

غذا خوردن به موقع چه فایده ای دارد؟

تغذیه طولانی مدت تأثیرات مثبتی بر بدن دارد ، به عنوان مثال:

هضم خوب و جذب مواد مغذی

حداکثر فواید مواد مغذی

مدیریت وزن

کاهش چربی

کلسترول تنظیم شده

کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی

خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهید

تقویت سیستم ایمنی بدن

هورمون های متعادل

دیدگاهتان را بنویسید