تغییرات آب و هوایی تقریباً همه روی زمین را تحت تأثیر قرار داده است


12 اکتبر 2021 – تأثیر تغییرات آب و هوایی در سراسر جهان گسترش یافته است و به شکل سیلاب ساحلی ، آتش سوزی جنگل ها و سایر رویدادهای مرتبط با آب و هوا به اکثر مردم روی زمین رسیده است.

با استفاده از یک برنامه رایانه ای ویژه برای تجزیه و تحلیل حجم زیادی از داده ها در مورد تغییرات آب و هوا ، محققان دریافتند که حدود 85 درصد از مردم اثرات آن را احساس کردند.نتایج روز دوشنبه در مجله Nature Climate Change منتشر شد.

برای دستیابی به چنین نتیجه ای ، دانشمندان یافته های منتشر شده از بیش از 100000 مطالعه در مورد تغییرات آب و هوا را برای تعیین داده های اساسی به رایانه ای آموزش دیده تحویل دادند. رایانه این اطلاعات را در شبکه ای جهانی از داده های مربوط به تغییرات دما و بارندگی مرتبط با فعالیت های انسانی ارسال کرد.

نقشه ها نتایج مربوط به آب و هوا مانند بارندگی و تغییرات دما را نشان می دهند-این اندازه گیری های آب و هوا هستند-خشکسالی ، سیل ، آتش سوزی و حتی سلامت انسان.

نتایج نشان می دهد که بدون احتساب قطب جنوب ، 80 درصد از زمین به دلیل فعالیت های انسانی دچار تغییرات آب و هوایی می شود. تقریباً همه تغییرات دما ناشی از گرما است ، اگرچه بارش ها متفاوت است ، اما در برخی مناطق افزایش و در برخی دیگر کاهش می یابد.

محققان دریافتند که شواهد دو برابر بیشتر در مورد عوامل انسانی تغییر اقلیم در کشورهای با درآمد بالا نسبت به کشورهای کم درآمد وجود دارد. همانطور که در غرب آفریقا و بخش هایی از آسیا وجود دارد ، یکی از دلایلی که باعث می شود حدود 20 درصد از توده خشکی ناشی از تأثیرات انسانی ضعیف تر باشد این است که این مناطق توسط دانشمندان ضعیف مطالعه شده است. او گفت.

دیدگاهتان را بنویسید