تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر


تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر

جوش شیرین و بیکینگ پودر نیز بخشی از آماده سازی خمیر است که قبل از فرآیند پخت به نان اضافه می شود تا با تولید دی اکسید کربن حجم محصول نهایی افزایش یابد. اما نحوه استفاده از این دو ترکیب متفاوت است. در این مقاله از سایت دکتر رضا آتمینا ، متخصص تغذیه در اصفهان ، می خواهیم تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر را بررسی کنیم.

جوش شیرین بی کربنات سدیم است. در دمای کوره دی اکسید کربن تولید می کند. این واکنش با اختلاط ترکیبات آغاز می شود. بنابراین ، در این مرحله باید سریع عمل کنید ، مواد را سریع آماده کرده و در فر قرار دهید. در غیر این صورت ، گاز تولید شده از بافت خارج شده و منجر به کاهش حجم محصول نهایی می شود.

بیکینگ پودر یک ترکیب پیچیده تر است که حاوی جوش شیرین است که حاوی یک ترکیب اسیدی مانند اسید تارتاریک و پرکننده هایی مانند نشاسته است. هنگامی که از بیکینگ پودر استفاده می شود ، زیرا مواد در دمای اتاق مخلوط می شوند ، مقداری دی اکسید کربن آزاد می شود ، اما بیشتر آن هنگام پخت تولید می شود. اینکه کدام یک از دو ترکیب در دستور پخت استفاده می شود ، بستگی به سایر مواد موجود در دستور غذا دارد.


مطالب توصیه شده:

گوشت بخورید یا نخورید


جوش شیرین یک ترکیب قلیایی است و باعث طعم تلخ محصول می شود ، اگر با ترکیبات اسیدی مخلوط مانند آب میوه و ماست تفاوت نداشته باشد ، اما بیکینگ پودر حاوی هر دو ترکیب اسیدی و قلیایی است ، بنابراین تقریباً هیچ تأثیر بر مزه به

دستورالعمل استفاده از بیکینگ پودر معمولاً حاوی مواد دیگری است که به اندازه شیر خنثی نیستند. البته می توان از بکینگ پودر به جای جوش شیرین استفاده کرد ، اما در مواردی که مثلاً در دستورالعمل پخت ، بکینگ پودر توصیه می شود ، نمی توان از بیکینگ پودر استفاده کرد ، زیرا جوش شیرین حاوی مواد اسیدی برای افزایش حجم نیست. کیک ، اما می توان آن را به خامه ترش اضافه کرد ، جوش شیرین به جای بیکینگ پودر استفاده شد.

تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا آتمینا می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند که راههای اساسی غذا خوردن ، میزان و روش غذا خوردن را ارائه می دهد.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان کلیک کنید.


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


مطالب توصیه شده:

بوی بد دهان را از رژیم غذایی خود حذف کنید

کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان

چربی شکم را با پنج ماده مغذی کاهش دهید

خمیر ترش یا جوش شیرین
دیدگاهتان را بنویسید