تورهای خوزستان پس از هشدار قرمز هوا لغو شد


معاون گردشگری، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان از لغو تمامی تورهای این استان به دلیل اخطار قرمز هوا تا اطلاع ثانوی خبر داد.

بیمان النبهانی با اعلام این خبر افزود: پیرو اخطار قرمز رنگ در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ از سوی اداره کل هواشناسی استان و اعلام وضعیت قرمز اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان در خصوص آن. تداوم، گسترش و تداوم. تشدید فعالیت همرفتی و پدیده موسمی هند بر فراز استان تا ۱۸ مرداد، وقوع بارندگی و رعد و برق، احتمال تگرگ، وزش باد شدید و سیلابی جاده ها در اکثر مناطق استان به ویژه در شرق، شمال شرق و جنوب شرق. مناطق، خیزش گرد و غبار و احتمال طوفان در دشت خوزستان، مجوز برپایی تور تا اطلاع ثانوی و ثانیا لغو و برگزاری هرگونه تور در شرایط فعلی از نظر این اداره دولتی غیرقانونی تلقی می شود. و در صورت مشاهده طبق قانون با مجری تور برخورد خواهد شد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه یکی از الزامات گشت، حفظ امنیت مالی و معیشتی گردشگران حاضر در آن است، پس از شرایط بحرانی مورد انتظار و اعلام هشدارهای ۱ و ۲ سازمان هواشناسی و همچنین اداره کل . مدیریت بحران در استان خوزستان و احتمال ناایمن شدن برخی از عوارض طبیعی. با قرار گرفتن در محدوده جغرافیایی هشدار از همه دست اندرکاران گشت زنی می خواهیم زمان گشت ها را مدیریت و تا عادی شدن شرایط به تعویق بیاندازند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی خوزستان با تاکید بر اینکه تمامی تورهای گردشگری خوزستان تا پایان این پدیده لغو می شود و هیچ قصوری از سوی برگزارکنندگان پذیرفته نمی شود، تاکید کرد: بدیهی است که رونق گردشگری در هر منطقه ای است. با حضور عوامل اجرایی برای برگزاری تورها و همکاری مسئولانه بین آنها و دستگاه های اجرایی، میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان محقق می شود.