توضیحات معاون امنیتی و پلیس داخلی در مورد درگیری در مرز با افغانستان


توضیحات معاون امنیتی و پلیس داخلی در مورد درگیری در مرز با افغانستان

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور دلیل درگیری روز چهارشنبه در مرز با افغانستان را توجیه نکردن نیروهای افغان با مرزها و جغرافیای مرزی با ایران دانست.


به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید مجید مرحمدی گفت: بر اساس گزارش های دریافتی روز گذشته، تعداد محدودی از مرزبانان افغانستان در محدوده مایل ۵۶ تا ۵۷ بدون رعایت موازین جغرافیایی، اقدامات تحریک آمیز را در منطقه زهک انجام دادند. مرزهای مرزی و مرزبانان جمهوری اسلامی ایران. او توانست با خویشتن داری مشکل را حل کند و از تشدید تنش جلوگیری کند.

وی افزود: متأسفانه امروز در همین منطقه مرزبانان افغانستانی اقدام تحریک آمیز دیگری انجام دادند و شروع به تیراندازی به سمت مرزبانان جمهوری اسلامی ایران کردند.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور افزود: مرزبانان جمهوری اسلامی ایران نیز به نوبه خود با آتش پاسخ داده و در ساعت ۱۳:۳۰ و پس از حدود یک ساعت درگیری محدود، این موضوع با کنترل خاتمه یافت. و کنترل مرزبانی جمهوری اسلامی ایران.

المرهمدی خاطرنشان کرد: لازم است مرزبانان افغانستانی با توجه به حدود جغرافیایی و مرزها توجیه شوند و این موضوع به مقامات افغانستانی گزارش شده است تا این حادثه موجب تنش بین دو طرف نشود.


انتهای پیام/