تیم تحقیقاتی سنگاپور از مانیتورینگ نمونه برداری هوای داخل ساختمان برای تشخیص COVID-19 استفاده می کند


Newswise تیمی از دانشمندان و پزشکان است مرکز مهندسی محیط سنگاپور (SCELSE) آره دانشگاه فناوری نانیانگ ، سنگاپور (NTU سنگاپور) و دانشکده پزشکی NUS Yong Loo Lin توانایی تشخیص RNA در هوا توسط اسید نوکلئیک-SARS-CoV-2 ، که ویروس عامل ایجاد COVID-19 را در ساختمانهای سرپوشیده با نمونه برداری در هوا کد می کند ، توسعه داد.

هنگامی که در دو بخش بستری یک بیمارستان بزرگ سنگاپور که از بیماران فعال COVID-19 مراقبت می کرد انجام شد ، روش نظارت هوا میزان بیشتری از تشخیص RNA SARS-CoV-2 در محیط را نسبت به نمونه های سطحی جمع آوری شده در همان منطقه نشان داد.

گسترش سریع نوع دلتا COVID-19 در سنگاپور و نیاز به تشخیص سریع وجود SARS-CoV-2 در سراسر جهان برجسته شده است. در حالی که آزمایش فاضلاب یک شاخص قابل اعتماد برای وجود ویروس در فاضلاب است ، ماهیت گذشته نگر این روش به این معنی است که نمی توان اقدامات پیشگیرانه را انجام داد.

یافته های توصیف شده در یک مطالعه منتشر شده هوای داخل ساختمان در 14 سپتامبر ، یک سیستم نظارتی هوایی که وجود ویروس را رصد می کند و هشدارهای اولیه در مورد خطر عفونت ، به ویژه در بیمارستان ها و خانه های سالمندان ، و داخل خانه هایی که مردم تجمع می کنند را ارائه می دهد ، می تواند ارزشمند باشد. گفت: تیم تحقیقاتی

پروفسور پل تامبیا ، معاون برنامه ترجمه بیماریهای عفونی پزشکی NUS و رئیس انجمن میکروبیولوژی بالینی و عفونت آسیا و اقیانوسیه.، “نتایج این مطالعه در مورد نمونه گیری هوا جسورانه است زیرا امکان مشاهده ساده COVID-19 در نقاط احتمالی وجود دارد. این امر امکان مداخله به موقع را در مواقع لزوم برای جلوگیری از تشکیل خوشه ها فراهم می کند. امیدوارم مفید واقع شود ، زیرا کشور به تدریج تشخیص می دهد که این بیماری بومی شده است و یاد می گیرد که تا حد ممکن با همه ویروس ها زندگی کند. “

دکتر ایروان لوهونگ، SCELSE یک محقق ارشد و نویسنده تحقیق است“این مطالعه تطبیق پذیری و حساسیت نمونه برداری هوایی را برای نظارت بر SARS-CoV-2 در محیط بیمارستان نشان داد ، که قبلاً به دلیل میزان بالای تهویه بخش های بیمارستان امکان پذیر نبود. می تواند سهم بسزایی در ذخیره سازی ایمن داشته باشد. یک برنامه منظم نظارت هوایی در بیمارستان ها با تعداد زیادی از بیماران روزانه COVID-19 می تواند در تشخیص زودهنگام ویروس و ایمنی پرسنل پزشکی سابق کمک کند. “

دانشیار دیوید آلن برنامه تحقیقاتی ترجمه بیماریهای عفونی NUS و پزشک بیماریهای عفونی سیستم سلامت دانشگاه ملی (NUHS)“یافته های مقاله دانش ما را در مورد اینکه ویروس می تواند در بخشهای مختلف گسترش یابد – که بر ایمنی و اقدامات احتیاطی لازم برای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی تأثیر می گذارد” گسترش می دهد. امکان استفاده از روش های مختلف (روش های دیگر – غربالگری همه ، نمونه گیری از فاضلاب و غیره) را ترویج می کند. دستگاهی که از هوای مورد ما نمونه برداری می کند. ویروس. “

پروفسور استفان شوستر ، معاون SCELSE و استاد ژنومیک در دانشکده علوم بیولوژیکی NTU ، و دانشیار دیوید آلن تحقیقات مشترک را انجام دادند.

نحوه انجام مطالعه

در یک محیط داخلی تهویه شده با تبادل زیاد هوا – اندازه گیری استاندارد صنعت در دفعات تعویض هوای یک اتاق با هوای بیرون – تشخیص عامل ویروسی در هوا دشوار است. به عنوان مثال ، در بخش ایزوله در بیمارستان ، تبادل هوا می تواند تا 14 بار در ساعت باشد.

برای غلبه بر این چالش ، دانشمندان دستگاه های نمونه برداری هوا را در NTU همراه با یک روش تجزیه و تحلیل زیست توده فوق العاده کم ایجاد شده توسط تیم SCELSE قرار دادند. روش تجزیه و تحلیل شامل مجموعه ای از مراحل است که برای استخراج موفقیت آمیز RNA از نمونه های هوا تنظیم شده است.

RNA استخراج شده ، زنجیره پلیمراز رونویسی معکوس (RT-qPCR) را تحت تأثیر قرار می دهد ، که حساسیت مشابه آزمایش بافر استاندارد نازوفارنکس را برای بررسی وجود SARS-CoV-2 در نمونه دارد.

بین فوریه و مه 2020 ، دو بخش از بیمارستانها مورد آزمایش قرار گرفتند: یک بخش عایق با تهویه طبیعی ، روکش باز و تهویه مکانیکی. جمع آوری نمونه های هوا با میزان جریان متفاوت در نقاط مختلف محفظه به مدت هشت ساعت قرار داده شد ، به عنوان مثال. در مجموع 27 نمونه هوا جمع آوری شد.

علاوه بر نمونه های هوا ، 73 نوع نمونه سطحی از مراقبت از بیماران ، کارکنان و توالت جمع آوری شده و برای مقایسه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. مناطق انتخاب شده حداقل هشت ساعت قبل از شستشو تمیز نمی شوند.

دانشمندان دریافتند که میزان نمونه گیری آنها به 150L / min (میزان جریان کم 50L / min) افزایش یافته است تا شانس موفقیت موفقیت آمیز SARS-CoV-2 در هوا افزایش یابد.

در بین نمونه های جمع آوری شده توسط جمع کننده های جریان بالا ، 72٪ حاوی ویروس SARS-CoV-2 بود. میزان تشخیص 9.6 درصد در مقایسه با نمونه های گرفته شده از این سطح بود. به گفته دانشمندان ، این نتایج امکان نمونه گیری هوا را به عنوان وسیله ای برای تشخیص وجود SARS-CoV-2 در محیط باز می کند.

تیم تحقیقاتی گفت: تحقیقات آینده در مورد نظارت بر هوا باید خارج از محیط بیمارستان انجام شود ، جایی که جلسات عمومی برای آزمایش مبتنی بر جامعه با سرعت بالا و حساس در مناطق پرجمعیت برگزار می شود.

این مطالعه توسط شورای تحقیقات ملی پزشکی با کمک هزینه NTU و Freepoint Commodities Pte Ltd با هدیه فارغ التحصیلان NUS تأمین شد.

###



دیدگاهتان را بنویسید